1991'den bugüne fiyat, kalite ve kusursuz hizmeti bir arada sunan Sami Saat ve Mücevherat
dünyanın en prestijli lüks saat markaları ve benzersiz saat koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor.

2.000 TL'ye Kadar İskelet Saat Önerisi (Oris Alındı)

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Max. 2.000 TL'ye iskelet saat önerir misiniz? [Oris Alındı]

Mesaj Certus » 19 Kas 2009, 10:14

Şimdi aslında burada vervito ve bizantolog abimizden bir yorum bekliyoruz.. Onlar bu saati almaya baya hevesliydiler... Ne düşünüyorlar acaba?

solestar bana göre hiç düşünme... Anında iade et... İçine sinmediyse düşünmenin kafa yormanın bir anlamı yok... 2 bin lirayı içine sinmeyen bir saate verme kesinlikle... Kendine uygun iskelet elbette bulunur nasılsa.. Hammy'nin keyfini çıkar bu süre içinde bana kalırsa...
Operari sequitur esse
Certus

Mesaj MortingenStrasse » 19 Kas 2009, 13:19

saat 10 numara yahu ben alacam bundan kesin çok beğendim

ama siz beğenmediyseniz iade ediniz tabii
Kullanıcı avatarı
MortingenStrasse

Mesaj Solestar » 19 Kas 2009, 16:40

Vakit darlığından yeni yazabiliyorum, kusura bakmayın.
Bond yazdı:
solestar yazdı:Arkadaşlar deri kordonlu Oris Skeleton'ı aldım, belki yarın fotoğraflarını paylaşabilirim.
Ama saat çok fazla içime sinmedi, çünkü yine 40mm olan Hamilton'a göre bayağı küçük durdu gibi.
Görerek alma şansım da yoktu maalesef. Biraz hayal kırıklığı var şu anda.

Sole Türkiyeden yada yurtdışından web üzerinden aldıysan neden iade etmiyorsun? Yasal iade hakkın var.

TR'de ki prosedür ile ilgili küçük bir not, net'de tamamını bulabilirsin yasanın.

Tüketici, internetten satın aldığı mal ve hizmeti hiçbir sebep göstermeksizin, ürünün eline geçtiği tarihten veya hizmeti almaya başladığı tarihten itibaren 7 gün içinde iade etme hakkına da sahip olacaktır. Bu durumda alışveriş sitesi, iade bildiriminden sonraki 10 gün içinde aldığı parayı iade etmek, eğer bir mal göndermişse bu malı da 20 gün içinde masrafı kendine ait olmak üzere almak zorundadır.

silver yazdı:Saati görmeden aldığınız için 7 gün içinde koşulsuz iade hakkınız var, eğer içinize sinmediğini düşünüyorsanız yarın ilk iş iade edin. İadeyi kabul etmemek gibi bir durum söz konusu değil.

Certus yazdı:şimdi aslında burada vervito ve bizantolog abimizden bir yorum bekliyoruz.. onlar bu saati almaya baya hevesliydiler... ne düşünüyorlar acaba...

solestar bana göre hiç düşünme... anında iade et... içine sinmediyse düşünmenin kafa yormanın bir anlamı yok... 2 bin lirayı içine sinmeyen bir saate verme kesinlikle... kendine uygun iskelet elbette bulunur nasılsa.. hammynin keyfini çıkar bu süre içinde bana kalırsa...

İade olayı aklımda, teşekkür ediyorum bilgilendirmeler için.

Ben de sayın vervito ve bizantolog'un görüşlerini merak ediyorum gerçekten.
Kullanıcı avatarı
Solestar

Mesaj Solestar » 19 Kas 2009, 16:43

Saatin iskelet olmayan kısmı sayesinde okunabilirliği diğer iskelet modellere göre gayet iyi, ancak aynı kısım nedeniyle saat olduğundan daha küçükmüş hissi veriyor.
Kullanıcı avatarı
Solestar

Mesaj Certus » 20 Kas 2009, 10:17

Bildiğim kadarıyla Oris arkadaki camları mineral olarak üretiyor çoğu modelinde...
Operari sequitur esse
Certus

Mesaj bizantolog » 20 Kas 2009, 12:17

@solestar, hayırlı uğurlu olsun saatlerin.

Resim

Deminden beri fotoğraflara bakıyorum, Hamilton güzel bir saat.

Fakat Oris bilekte başka duruyor. Çünkü Oris daha incelikli bir saat.

Oris'in hem gösterişli bir tacı var ve hem de kasası kadranı filan gayet uyumlu.

Hiç pişman olunacak, ah vah edilecek bir saat değil. Bilekte gururla taşınacak bir saat.

Yerinde olsam Oris'i sol koluma, Hamilton'u sağ koluma takardım :)

(Zaten şu an sol kolumda Tissot, sağ kolumda Rigi marka saatler var, tavsiye ederim, çok eğlenceli.)

Not: Fotoğraflarda bir de haksızlık yapılmış, önce Oris sonra Hamilton olarak kola sıralanmalı saatler :)
Kullanıcı avatarı
bizantolog

Mesaj tagci34 » 20 Kas 2009, 18:20

Çok şaşkınım şu anda. Neden derseniz 2000 TL ödediğiniz bir saati kolunuzda denemeden satın alıyorsunuz :s
Zamana paha biçemeyiz ...
Kullanıcı avatarı
tagci34

Mesaj Solestar » 20 Kas 2009, 18:52

Sayın bizantolog;
Dediğiniz gibi kasanın farklı bir tasarımı var ve kordonun duruşu standart deri kayışlı saatlerden biraz farklı.
Saatin şıklığı ve zerafetine kesinlikle bir lafım yok. Daha önce de belirttiğim gibi Hamilton'dan sonra beklentim büyüktü, ama saatin gerçeği beni internette gördüğüm fotoğraflardaki gibi etkilemedi maalesef. Keşke çok etkilenseydim de saatimi buldum diyebilseydim ama olmadı. Mesela yukarıda kendi çektiğim fotoğraf gerçeğinden daha güzel geliyor gözüme:)
Kadranın iskelet olmayan dairesel beyaz kısmı beni tatmin etmedi, ve saati kısıtlayıp sınırlandırmış hissi uyandırdı. Kasa yapısı ve çapı yine aynı kalacak şekilde iskelet kısmın kadranın tamamını kaplaması durumunda beğenim daha fazla olurdu onu farkettim.
Ama tasarım ve çap konusunda sıkıntı yoksa almayı düşünenlere bu saati gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.

Saati iade ediyorum, aldığım yerle görüşüp saati bugün kargoya verdim.

Son olarak, saati Pırlant'ın sitesideki e-mail adresinden Rüştü ELİTEZ beyefendiyle(kendisi Bursa'da) yaptığım görüşmeler neticesinde almıştım.Bu vesileyle kendisiyle tanıştığım için çok mutlu oldum, zira son derece yardımsever, anlayışlı ve kibar bir beyefendi. Saati beni hiç görüp tanımamasına rağmen, mağazasından alışveriş yapar gibi yaklaşık %27'lik bir indirimle almıştım ve yanında birkaç hediye göndermişti. İade konusunda sıkıntı yaratmak bir yana biz değerli dostlarına(müşterilerine) göndermiş oldukları hediyeleri iade sırasında geri göndermemize gerek olmadığını belirtme nezaketini göstermeyi de ihmal etmemiş.

*Son paragrafımın "herhangi bir firmayı övme" kapsamında sakıncalı görülmesi halinde silinmesini rica ediyorum. Değilse tüm arkadaşlara Rüştü Bey'le tanışıp alışverişlerinde değerlendirmelerini tavsiye ediyorum.
Kullanıcı avatarı
Solestar

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 30 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners