1991'den bugüne fiyat, kalite ve kusursuz hizmeti bir arada sunan Sami Saat ve Mücevherat
dünyanın en prestijli lüks saat markaları ve benzersiz saat koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor.

Jaeger LeCoultre Reverso vs Frank Muller Vanguard

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Jaeger LeCoultre Reverso vs Frank Muller Vanguard

Mesaj Tgm » 27 Kas 2016, 22:00

İki saat birbirlerinden dağlar kadar uzak. Benim merak ettiğim bu iki seçeneğe nasıl düştünüz, hangi saatleri elediniz? :)

Reverso tabi ki ağır basıyor.. Ama siz hangisiyle gerçekten mutlu olacaksanız onu alın :thumbup:
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullanıcı avatarı
Tgm

Mesaj Oversea » 27 Kas 2016, 22:12

Tgm yazdı:İki saat birbirlerinden dağlar kadar uzak. Benim merak ettiğim bu iki seçeneğe nasıl düştünüz, hangi saatleri elediniz? :)

Reverso tabi ki ağır basıyor.. Ama siz hangisiyle gerçekten mutlu olacaksanız onu alın :thumbup:

:) Dediğim gibi çerçevesi fıçı, kare veya dikdörtgen formlu, diğer saatlerime benzemeyen bir saat almak istiyorum. Giyinmeyi ve parçaları kombinlemeyi seven biriyim ve saati çok iyi bir tamamlayıcı olarak görüyorum. Yani tam olarak kendi üzerimdeki modanın merkezine koyuyorum saati ve onun etrafına aksesuarlarla onu besliyorum. (Gözlük, mendil, bileklik, ayakkabı, çorap, vs...)

Örnek vermek gerekirse :)
Resim

Resim

Diğer saatlerden form olarak farklı bir saat arayışı birinci amacım. Cartier (Tank modeli ve diğerleri) marka algısı da olarak beni cezbetmiyor.
Oversea

Mesaj Tgm » 27 Kas 2016, 22:32

Forumumuz dahil olmak üzere Türkiye'de Cartier yeteri kadar bilinmiyor ve hak ettiği değeri görmüyor bence. Gayet köklü, ciddi, horolojik önemi azımsanmayacak kadar büyük bir markadır Cartier :champ: Tank ve diğerleri derken Santos'u da kastettiniz büyük ihtimal ama bileğinizde deneme şansınız olursa bir bakın derim Santos'a :thumbup: santos ayrıca on ikonik saat listesinde de mevcuttur

Resim

Resim
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullanıcı avatarı
Tgm

Mesaj Oversea » 27 Kas 2016, 22:46

[quote="Tgm"]Forumumuz dahil olmak üzere Türkiye'de Cartier yeteri kadar bilinmiyor ve hak ettiği değeri görmüyor bence. Gayet köklü, ciddi, horolojik önemi azımsanmayacak kadar büyük bir markadır Cartier :champ: Tank ve diğerleri derken Santos'u da kastettiniz büyük ihtimal ama bileğinizde deneme şansınız olursa bir bakın derim Santos'a :thumbup: santos ayrıca on ikonik saat listesinde de mevcuttur

Bugün inceleme fırsatım oldu santos'u. Gerçekten başarılı bir model fakat kadran biraz baskı gibi duruyor. Bu benim gözlemim. Cartier'e soğuk bakma nedenim ben saat dendiğinde sadece saat üreten markaları tercih etmeyi seviyorum. Çanta ve takı da üreten bir markanın saati bana burberry'den veya Louis Vuittondan saat almışım hissi veriyor. Franck Muller burada bana iyi niyetli ve ikonikleşme sürecinde, yakın horoloji tarihinin bir parçası gibi geliyor. Kadranda yaptıkları işçilik ve tasarım da cabası.
Oversea

Mesaj Ground » 27 Kas 2016, 22:48

FM kolunuza çok yakışmış. :champ:

Aslında kafanızda bitirmişsiniz hissi uyandı bende.

Şimdiden güzel zamanlarınızı göstermesi dileğiyle..

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Ground

Mesaj leonardo06 » 27 Kas 2016, 23:42

Breitling for bently flying B

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
leonardo06

Mesaj SeiKinetic » 27 Kas 2016, 23:44

Cartier gibi tarihe mal olmuş; birçok modelinin unutulmaz ikonlar arasında yerini aldığı bir saat üreticisini 'moda markası' deyip geçiştirmemek lazım, çok büyük bir yanılgı olur. Tasarımları beğenip beğenmemeniz tabii ki tamamen size kalmış, bu ayrı bir konu ve sonuna kadar saygı duyulur. Üst düzey üreticilerin birçoğu mücevher sektöründe de adından söz ettiriyor. FM de buna dahil, kendileri de sadece bir saat üreticisi değildir.
Aynadan gördüğüm ve kendi bahsetmiş olduğunuz kadarıyla sanki FM daha uyumlu, daha bütün bir tamamlayıcı olur sizin için. Fakat sizden bağımsız ve gerçekçi bir yorum/karşılaştırmada FM'in ne marka olarak, ne de model olarak JLC ile kıyaslanacak bir yönü malesef yok. Diğer bir husus olan 'modern horoloji' konusuna gelince; iyi bir saat ustasının bir kulaklık tasarlayıp "Bu bir saattir" mottosuyla pazarladığını düşünelim. Şimdi bu ürünü desteklememiz mi gerekir, yoksa gülüp geçmemiz mi gerekir, bilinmez. Verdiğiniz örnek sanki böyle bir duruma ve örneğe yol açıyor nezdimde.
Uyum konusunda, fotoğraftaki FM bileğinizde gerçekten oldukça güçlü, iddialı, tamamlayıcı -neredeyse doğuştan gibi- ve çok hoş durmuş. Bahsi geçen FM'in size olan uyumu direkt yöneltilmiş bir soru olsaydı, son derece destekleyici olurdum kendi adıma. Fakat nereden tutsanız elinizde kalıyor misali; FM, JLC'nin rakibi olamaz. Belki daha iyi üretimli saatleri olacaktır ilerde, belki daha kaliteli zamanlar, mekanizmalar, kayışlar, bilezikler, kadranlar, kasalar üretecektir, belki 100 yıl sonra gerçek bir ikon olacaktır. Fakat şu an değil, ki marka pazarlama stratejisinin ve şimdiye değin üretilmiş modellerinin de işaret ettiği üzere böyle bir amaçları da yok. Saat dünyasında varlıklarını sadece reklama ve pazarlamaya borçlu olduğunu düşündüğüm markalar vardır. Bunların en başında FM geliyor, Hublot diye devam ediyor. Hatta başıma bir şey gelmeyecekse, FM, kaliteli Dieseldir gözümde. Hani şu uçuk kaçık tasarımları olanlardan.
Demem o ki, 'saat' ikondur, zamanı ölçse de zamansızdır.
Seçiminiz her ne olursa olsun, en güzel zamanlarınızı en doğru şekilde göstersin.
Tutto ha una maniera.
Kullanıcı avatarı
SeiKinetic

Mesaj Oversea » 28 Kas 2016, 00:13

Aslında şu konuda çok haklısınız. FM ve JLC kesinlikle kıyaslanmaması gereken markalar.

Konunun özü aslında şuna geliyor. Saat + Ben = Özgün kimlik.

İndirgenemez karmaşıklıkla değerlendirecek olursak, bir kol saati katalogta değil bilekte anlam kazanır. Bileğinde durduğu insana anlam kazandırır. Saat danışmanı dostlarım tarzıma ve mesleğime uygun olarak FM'yi uygun gördüler ve JLC'yi benim için çok klasik kaçacağı kanısına vardılar. JLC zaten içimde hep bir ukte olarak kalacak, bileğimde benimle güzel bir birliktelik kurmadığı sürece diretmenin de alemi yok. Ama belki kimliğime ve bütçeme uygun bir JLC bulabilirim bir gün :)
Oversea

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 35 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners