Sıfır Araçlarımızı İnceleyin

Orient Black Mako Tavsiye? Nerede Bulurum?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Orient Black Mako Tavsiye? Nerede Bulurum?

Mesaj TimeKeeper » 14 Ara 2009, 15:42

Merhaba arkadaslar,

Tanısma faslında da belirttigim gibi uygun fiyatlı, giriş model bir otomatik saat bakıyorum. Arastırmalarımda Orient'in yurtdısında Black Mako olarak da anılan CEM65001B olarak ilgimi çekti, aynısının mavisi yani Blue Mako'ya da Türkiye alışveris sitelerinde rastladım, 300-400Tl arası gidiyor ama Black modeline rastlamadım. Ebay'de top seller satıcılardan 99 usd + 34 usd kargoya bulunabiliyor ama ne ebay ne de paypal deneyimim var. Aslında kronolu otomatik bir saat de istiyorum ama uygun bütçe bir model bulamadım ancak 200-250Tl ye kronolu, pilli seikolar var . Black Mako icin ne dersiniz ? Yurtdısı forumlarda epey bir fan kitlesi var.

Resim

Watch Information
Brand Name: Orient
Model number: CEM65001B
Part Number: CEM65001B
Dial window material type: Mineral
Clasp: fold-over-push-button-clasp-with-safety
Case material: stainless-steel
Case diameter: 41 millimeters
Case Thickness: 13 millimeters
Band material: stainless-steel
Band length: mens
Band width: 22 millimeters
Dial color: black
Bezel material: stainless-steel
Bezel Function: unidirectional
Calendar: day-and-date
Movement: japanese-automatic
Water resistant depth: 660 Feet
En son TimeKeeper tarafından 14 Ara 2009, 15:50 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Tell me what your watch is, I'll tell you who you are..
Kullanıcı avatarı
TimeKeeper

Re: Orient Black Moko Alsam Mı ? Nerede Bulurum ?

Mesaj bizantolog » 14 Ara 2009, 15:49

Seiko 5 Otomatik öneriyorum ben herkese, bir düşünün, aldığına pişman olan birisine de rastLamadım, belki çapı küçük gelebilir sadece. Fiyat olarak çok uygun, ama her yerde bulunmuyor.

Ayrıca forumumuzda hemen herkesin hayranlığını kazanmış Hamilton'lara da bakın derim. Yukarıda arama bölümüne Hamilton yazın gelen başlıkları bir okuyun.

Yukarıdaki saate gelince çok güzel bir saat. Tasarım kültleşmiş bir tasarım zaten. Benim de yurtdışı deneyimim yok. Fakat size önerim saatçileri gezin, saatlere bakın, kolunuza takarak deneyin ve asla acele etmeyin, ani kararlar almayın.
Kullanıcı avatarı
bizantolog

Re: Orient Black Mako Alsam Mı ? Nerede Bulurum ?

Mesaj TimeKeeper » 14 Ara 2009, 15:54

Yanit için tesekkurler ama Seiko 5 ler 36mm civarında ve gerçekten çok küçük ve fazla klasik dizaynları var. Oysa ben 40mm den aşağı olmamak üzere hem sport hem klasikle gidecek bir saat arıyorum. Seiko 5 sportslar vs var daha büyükce olan ama onların da dizaynları o kadar hosuma gitmedi. Hamiltonlar'ı uzun süredir inceliyorum (alisverissaatinden) ama daha alınabilir fiyatta olanların dizaynları hiç ilgimi çekmiyıor. Genelde begendigim modelleri benim kapsama alanını aştıgından Hamilton su an icin bana uzak gozukuyor. Burada incelemesi yapılan Orient Power Reserve modelini de çok begendim ama spor kıyafet ile nasıl gider denemek lazım. Daha cok dress watch gibi duruyor.
Kullanıcı avatarı
TimeKeeper

Mesaj bizantolog » 14 Ara 2009, 16:08

Elbette tercihler kişiler için değişebilir.

Belirli bir markaya takılmayın derim.

Araştırmaya devam edin.
Kullanıcı avatarı
bizantolog

Mesaj Axiaziz » 14 Ara 2009, 16:16

Eğer Hamilton olmuyorsa, Orient dışında, Seiko ve Citizen bakmanızı öneririm.

Hem Türkiye' deki bireysel alışveriş sitelerinde hem de ebay'de oldukça fazla fiyat ve model çeşitliliği bulmak mümkün.
Üstelik bu markaları mağazalarda da bulmak kolay olduğundan gidip kolunuzda da deneyebilirsiniz.

Ebay ve paypal kolay konular. Hem internette yardımcı olacak bilgi bulabilirsiniz (bulamazsanız bizden yardım alabilirsiniz). Siz ilk etapta dizaynı ve fiyatı size uygun saati belirlemeye çalışın (ki ben saatlerce ebay'de gezmenizi öneririm mesela) daha sonra onu en uygun fiyata satan kişiyi bulup alışverişİ tamamlarsınız.
"This is my panerai, this is my gun. This is for timing, this is for fun."
Kullanıcı avatarı
Axiaziz

Mesaj Egunns » 14 Ara 2009, 17:15

Black mako çok güzel bir saat, yalnız saatçileri dolaşarak bu saati bulmanız çok düşük ihtimal, ben Pendik'te sahile inerken bir dükkanda rastladım, koluma taktım; gayet kaliteli; yalnız teknilk verilerinde kalınlık 13 mm yazılmış, 15 gibi duruyordu.
Commander Chronograph,Mido
Kullanıcı avatarı
Egunns

Mesaj tagci34 » 14 Ara 2009, 21:33

Aslında vervitonun ilk mekanik saat alacaklar için açtığı "200-300 liram var .." diye başlayan konuya bir göz atmanızı tavsiye ediyorum
Zamana paha biçemeyiz ...
Kullanıcı avatarı
tagci34

Mesaj TimeKeeper » 14 Ara 2009, 22:47

tag_ci_34 yazdı:Aslında vervitonun ilk mekanik saat alacaklar için açtığı "200-300 liram var .." diye başlayan konuya bir göz atmanızı tavsiye ediyorum

O konuyu hiç okumam mı ? :) Uye olmadan once de takip ediyordum .. Ama orada pek kafama gore model bulamadım. Gerçi egunns arkadasımızın aldıgı orient power reserve'i çok begendim.
Kullanıcı avatarı
TimeKeeper

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 32 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners