TSF Üyelerine Özel İndirimli Lüks Saat Modellerini İncelemek İçin Tıklayınız

Tag Heuer Carrera Chronograph vs Tudor Black Bay Chrono

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Tag Heuer Carrera Chronograph vs Tudor Black Bay Chrono

Mesaj aca » 22 May 2024, 23:51

Herkese Merhaba,

CBS2216.BA0041 referans kodlu Carrera mı, yoksa M79360N-0002 Black Bay mı ?

CBS2216.BA0041 Carrera:

Manüfaktür Kalibre TH20-00
39 mm çelik kasa
100 metreye kadar suya dayanıklı
Kasa kalınlığı: 13.9 mm
80 saat güç rezervi

6650$

Resim

M79360N-0002 Black Bay:

Resim

Manüfaktür Kalibre MT5813 (COSC)
41 mm çelik kasa
200 metreye kadar suya dayanıklı
Kasa kalınlığı: 14.4 mm
70 saat güç rezervi

5700$

Nedenleriyle yorumlarsınız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
aca

Re: Tag Heuer Carrera Chronograph vs Tudor Black Bay Chrono

Mesaj kilimanjaro » 23 May 2024, 18:57

Ben olsam hiç düşünmeden tudor alırdım.Mekanik saatlere mekanizma temelli baktığım için bu tavsiyemi gözardı edebilirsiniz.Swatch grup dışarıya eta mekanizma vermeme kararı aldığında arge si olmayan birçok marka panikledi ve bir tür eta klonu olan sellita ya yöneldiler.Bir yandan da selitaları modifiye edip in house mekanizma yaptıklarını söylüyorlar.Tag da bu markalardan biri.Zaten mekanizma işi bir muamma… at izi …. ya karıştı misali.

Önceden eta kullanan tudor da ise durum farklı.Rolex bünyesinde olduğu için direk ana ocağından beslenmeye başladı.Bakmayın in house dediklerine direk rolex bünyesinde üretilen mekanizmalar bunlar ve bence dünyanın en iyi mekanizmaları ( başta zaman tutma ) rolex tarafından üretiliyor.

Fotoğrafladığınız tudor un daytona havası ( daytona bulmanın zorlukları ) , özellikle crono butonlarının vidalı olması vs gibi nedenler benim için diğer artılar.

1000 dolarlık fiyat farkı ise bu segmentdeki saatler için çok büyük önem taşımasa da belki diğer bir avantaj olabilir.

Dilim döndüyse ne mutlu …

Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj aca » 23 May 2024, 20:38

kilimanjaro yazdı:Ben olsam hiç düşünmeden tudor alırdım.Mekanik saatlere mekanizma temelli baktığım için bu tavsiyemi gözardı edebilirsiniz.Swatch grup dışarıya eta mekanizma vermeme kararı aldığında arge si olmayan birçok marka panikledi ve bir tür eta klonu olan sellita ya yöneldiler.Bir yandan da selitaları modifiye edip in house mekanizma yaptıklarını söylüyorlar.Tag da bu markalardan biri.Zaten mekanizma işi bir muamma… at izi …. ya karıştı misali.

Önceden eta kullanan tudor da ise durum farklı.Rolex bünyesinde olduğu için direk ana ocağından beslenmeye başladı.Bakmayın in house dediklerine direk rolex bünyesinde üretilen mekanizmalar bunlar ve bence dünyanın en iyi mekanizmaları ( başta zaman tutma ) rolex tarafından üretiliyor.

Fotoğrafladığınız tudor un daytona havası ( daytona bulmanın zorlukları ) , özellikle crono butonlarının vidalı olması vs gibi nedenler benim için diğer artılar.

1000 dolarlık fiyat farkı ise bu segmentdeki saatler için çok büyük önem taşımasa da belki diğer bir avantaj olabilir.

Üstad elinize sağlık, detaylı açıklama için çok teşekkür ederim.

Aslında M25407N-0001 kodlu Pelagosum olmasa düşünmeden Tudor alırdım. Pelagos ve Black Bay Chrono çok farklı saatler kesinlikle ama marka çeşitliliği olması açısından Carrera’yı da alternatif olarak bulundurmuştum.

Sizin bu modellere ek Panda Chrono öneriniz olur mu ?

Kullanıcı avatarı
aca

Mesaj aca » 23 May 2024, 22:28

Bir de deneyimlemil kişilerden aluminyum bezel yorumu alabilirsem çok sevinirim. Darbelere karşı çok mu hassastır ?

Kullanıcı avatarı
aca

Mesaj autograph » 23 May 2024, 22:54

Tudor'daki kalibre Breitling B01 kalibre diye biliyorum.

Bileğiniz ince ise Tag de çok şık bir alternatif...
Kullanıcı avatarı
autograph

Mesaj kilimanjaro » 23 May 2024, 23:07

Yine fena bir kişisel yorumda bulunacak olursam cronograf denildiğinde benim aklıma sadece 2 efsane gelir ( panda falan bilmem )

Rolex daytona
Omega speedmaster

İkinci sorunuz içinde Al bezel hiç kullanmadım ancak mesleki bilgi ve deneyimlerime göre yanıt vermem gerekirse ;

Al birçok kullanım alanının yanında dekoratif özellikleri olan da bir metaldir.Ancak ısıl işlem bile görseler kendisinden sert olan malzemelere karşı kolay çizilmek gibi bir zaafiyeti vardır.Tavsiye etmem.

Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj hfatih » 24 May 2024, 04:14

kilimanjaro yazdı:Ben olsam hiç düşünmeden tudor alırdım.Mekanik saatlere mekanizma temelli baktığım için bu tavsiyemi gözardı edebilirsiniz.Swatch grup dışarıya eta mekanizma vermeme kararı aldığında arge si olmayan birçok marka panikledi ve bir tür eta klonu olan sellita ya yöneldiler.Bir yandan da selitaları modifiye edip in house mekanizma yaptıklarını söylüyorlar.Tag da bu markalardan biri.Zaten mekanizma işi bir muamma… at izi …. ya karıştı misali.

Bahsi geçen Tag'in mekanizması sanırım gerçekten kendi argeleri. Özellikleri ve inceliği de etkileyici görünüyor...
Kullanıcı avatarı
hfatih

Mesaj aca » 24 May 2024, 18:07

autograph yazdı:Tudor'daki kalibre Breitling B01 kalibre diye biliyorum.

Bileğiniz ince ise Tag de çok şık bir alternatif...
Hımmm bunu bilmiyordum. Bileğim ince 41 mm üzeri saatler pek hoş durmuyor.

Kullanıcı avatarı
aca

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 33 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners