Seiko Alpinist vs Hamilton Murph

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Seiko Alpinist vs Hamilton Murph

Mesaj OzcanJoker » 29 Mar 2024, 09:36

Hikayesin'den Ötürü Murph Derim.
Kullanıcı avatarı
OzcanJoker

Mesaj Mtn » 05 Nis 2024, 08:27

Merhaba,
Yeni bir başlık açmak istemedim. Hamilton Murph 38mm de tarih penceresi yok ancak mekanizma H-10 kodlu. Bu pencere gizlenmiş mi yoksa mekanizma revize mi edilmiş? Aynı şekilde H-10 kodlu Khaki Field auto da pencere var çünkü.
Kullanıcı avatarı
Mtn

Mesaj Mtn » 15 Nis 2024, 12:32

Mtn yazdı:Merhaba,
Yeni bir başlık açmak istemedim. Hamilton Murph 38mm de tarih penceresi yok ancak mekanizma H-10 kodlu. Bu pencere gizlenmiş mi yoksa mekanizma revize mi edilmiş? Aynı şekilde H-10 kodlu Khaki Field auto da pencere var çünkü.

Bu konuda bilgisi olan var mı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Mtn

Mesaj hknmtn » 16 Nis 2024, 01:48

Mtn yazdı:
Mtn yazdı:Merhaba,

Bu konuda bilgisi olan var mı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Yani revize edilmiş demek ne kadar doğru bilmem de takvim fonksiyonunu iptal etmişler. Mekanizma aynı ama takvim fonksiyonu yok. Normalde tepenin tek çekimde takvim ayarı çift çekimde de saat ayarı yapması lazımken tepe tek çekimde direkt saati ayarlıyor.
Yani hayelet pozisyonu denen tepenin tek çekimde boşa dönmesi olayı Murph'de yok. Bazı saatlerde mesela tepe tek çekince boşa da dönebiliyor.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj muratcan87 » 16 Nis 2024, 15:19

Ben sadece tasarımdan ötürü dahi Hamilton derim. Seiko iyi hoş ancak özellikle Türkiye'de fiyatları saçma biraz. Tüm dünyada bu iki model arasında Hamilton 100 Euro kadar daha pahalıyken Türkiye'de Seiko 150 Euro daha pahalı. Prospex serisi de Hamilton kadar iyi zaman tutan bir makineye sahip değil. İşçilik de bir tık da olsa Hamilton'ın altında. İşçiliğin daha pahalı olduğu İsviçre'de yapılıp hikayesinden diğer tüm teknik özelliklerine daha iyi olan Hamilton. Ancak Seiko garip bir şekilde daha pahalı. Seiko giriş seviyede çok iyi işler yapıyorken orta segmentte ne yazık ki Tissot, Hamilton, Mido, Certina gibi Swatch Group saatlerinin gerisinde kalıyor hep. O nedenle Seiko'da ya giriş en ya en üst segment yani Grand Seiko mantıklı kalıyor bence. Bu iki uç arasında İsviçre ve Almanya menşeili saatler hep daha önde gözümde.
Kullanıcı avatarı
muratcan87

Mesaj Derici » 16 Nis 2024, 16:52

Hamilton, daha şık ve zarif.

Mi11t cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Derici

Mesaj hfatih » 16 Nis 2024, 18:01

1959'da üretilen ilk Alpinist'lere benzeyen SPB243 veya turevlerini de düşünebilirsiniz. Hikayesi güzel, tasarımı özgün, șık giyime uyacak kadar gösterişli ve günlük kullanıma uyacak kadar da sade.
Kullanıcı avatarı
hfatih

Mesaj Zoro » 19 Nis 2024, 21:29

aynı ikilemde kalarak ikisini de sırayla satın almıştım. bana kalırsa teknik özelliklerine takılı kalmadan gözünüze güzel geleni alın derim. hikayesinden ötürü murph'ü severek takıyorum fakat alpinistin rengini izlemekte ayrıca keyifli.
Büyüdüm korsan oldum.
Kullanıcı avatarı
Zoro

Önceki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 211 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners