Invicta Pro Diver için tavsiye

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Invicta Pro Diver için tavsiye

Mesaj syndrome23 » 10 Ağu 2020, 17:30

Camın akrilik olması aksine daha kolay bakım yapmanızı sağlar. Polywatch'ın akrilik için olanı bile mineral camda kullanılandan kat kat ucuzdu en son. Tabi akrilik olunca çok kolay çiziliyor orası da doğru.

Mako II bence iyi tercih eğer o fiyat aralığında bulunuyorsa. Quartz için fikrimi önceki mesajımda yazmıştım quartz + Vostok da bir tercih olabilir eğer Vostok'lar hoşunuza gittiyse.

Bir üstteki arkadaşın dediği gibi çok kolay ve ucuz modlanabilmeleri sayesinde parçaları toplayıp tamamen kendinize has, satışta olmayan modeller bile çıkarabilirsiniz ortaya.
Kullanıcı avatarı
syndrome23

Mesaj egowest » 10 Ağu 2020, 17:46

ozgtegin yazdı:Vostokla ilgili (Rus saatleri bölümünde) forumda güzel paylaşım ve bilgiler var. Camını maden macunu hatta, diş macunu ile bile parlatabiliyorsunuz. Mod yapmaya çok uygun saatler...
O zaman Orient elime geçince begenirsem birde vostok sipariş ederim artık. Fiyatları da çok pahalı değildi benim baktığım sitelerde. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Çok sağolun.

GM1900 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
egowest

Mesaj egowest » 10 Ağu 2020, 18:04

syndrome23 yazdı:Camın akrilik olması aksine daha kolay bakım yapmanızı sağlar. Polywatch'ın akrilik için olanı bile mineral camda kullanılandan kat kat ucuzdu en son. Tabi akrilik olunca çok kolay çiziliyor orası da doğru.

Mako II bence iyi tercih eğer o fiyat aralığında bulunuyorsa. Quartz için fikrimi önceki mesajımda yazmıştım quartz + Vostok da bir tercih olabilir eğer Vostok'lar hoşunuza gittiyse.

Bir üstteki arkadaşın dediği gibi çok kolay ve ucuz modlanabilmeleri sayesinde parçaları toplayıp tamamen kendinize has, satışta olmayan modeller bile çıkarabilirsiniz ortaya.
Aslında çiziklerin kolay giderilme olayı sayesinde çizilmesi pekte sorun değil bence. Elimde Casio nun bir quartz I var, ona NATO kayış alacağım zaman zaman onu kullanırım.

Şimdilik bir gelsin de ileride +1 vostok la yavaş yavaş girmiş olurum bu dünyaya. Forumu okumaktan gözlerim yoruldu artık, bağımlılık derecesine gelmese bari :)

Kullanıcı avatarı
egowest

Mesaj egowest » 14 Ağu 2020, 14:33

Bugün geldi saatim. Sabahtan beri kullanıyorum. Kordondan 2 bakla çıkardım koluma tam oldu.

Sapmayı en doğru şekilde nasıl hesaplarım? Bir uygulama kullanmam gerekir mi?

Birde aklımda bir soru var. Mako 2 ler antimanyetik değil sanırım. İşyerinde ya gittiğim ülkelerde sürekli x ray den geçiyorum doğal olarak saati de x Ray cihazına koyuyorum. Bunun dışında avm ler deki geçtiğimiz x ray ler vs saate zarar verir mi? Veriyorsa nasıl bir koruma yöntemi izlenmeli? Manyetize olursa ne yapmak lazım? Resim

Kullanıcı avatarı
egowest

Mesaj CptOz » 14 Ağu 2020, 18:31

Sapma için watchcheck (android) programı var. En az 1 hafta sureli ölçüm yapıp ortalamayı bulursunuz. Sapma başlarda biraz fazla çıkabilir, sonra düzelir muhtemel. (normal sınırları -15,+25 sn) Ben defalarca saatlerimi soktum havaalanı kontrollere hiç sorun olmadı. Ama tavsiye edilen televizyon, hoparlör vs elektronik cihazların yanında bırakmamaktır. Güle güle kullanın...
Kullanıcı avatarı
CptOz

Önceki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 36 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners