TSF yelerine zel 襤ndirimli Sat覺l覺k Oris Modellerini 襤ncelemek 襤癟in T覺klay覺n覺z

40 Y覺l Sonra 襤lk Saatim, Fikirlerinize 襤htiyac覺m Var

Hakk覺nda Bilgi Almak 襤stediiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Saat Dan覺ma Platforumu B繹l羹m羹nde Yeni Saatinizle 襤lgili B羹t癟e ve Marka/Model Bazl覺 Tavsiye ve Kullan覺c覺 Tecr羹besi Talebinde Bulunabilirsiniz. D羹羹n羹len Kriterlerin Detayl覺 Olarak Belirtilmesi yelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmas覺n覺 ve Tecr羹belerini Paylamalar覺n覺 Salayacakt覺r. L羹tfen A癟t覺覺n覺z Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir eklinde Yazmay覺n覺z. Sorulan Saatin Model Fotoraf覺, zellikleri ve ncelikle Kendi Yorumlar覺n覺z覺 Ekleyerek Sorunuz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: 40 Y覺l Sonra 襤lk Saatim, Fikirlerinize 襤htiyac覺m Var

Mesaj Ufkynl » 29 Haz 2020, 22:25

Hamilton khaiki field 42 mm olan覺 alin. Madem mudursununuz swiss kullanin japona girmeyin. Open heard y羹ksek b羹t癟eler ister. D羹羹k b羹t癟elerde bu topa girmeyin.
G繹sterili saat a覺r basiyorsa kuartz moda markalar覺na bak覺n guess te ekil saatler var mesela.

SM-G930F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Ufkynl

Kay覺t: 18 Eki 2015, 18:09

Mesaj bigbooss » 30 Haz 2020, 08:34

bu arada benim bileim 20 cm, b繹yel olunca 42 mm k羹癟羹k gelir mi bilemedim ?
Orient Mako ya da mako modellerine bakay覺m , seiko turtle kul羹b羹ne g繹z att覺m gayet g羹zel saatler.

quartz 覺n dez avantaj覺 var m覺 acaba?
Kullan覺c覺 avatar覺
bigbooss

Kay覺t: 27 Haz 2020, 05:22

Mesaj BoluluBatuhan » 30 Haz 2020, 11:41

bigbooss yazd覺:bu arada benim bileim 20 cm, b繹yel olunca 42 mm k羹癟羹k gelir mi bilemedim ?
Orient Mako ya da mako modellerine bakay覺m , seiko turtle kul羹b羹ne g繹z att覺m gayet g羹zel saatler.

Quartz覺n pek bir dezavantaj覺 yok tamamen tercih fark覺. Quartz saatler otomatik saatlere g繹re daha dakik bi zaman tutma sunmas覺na ramen otomatik saatlerdeki i癟ilik ve emein quartz saatlerden y羹ksek olmas覺 forumda bir癟ok insan覺n tercih sebebi oluyor. Hangisi size daha mant覺kl覺 gelirse onu se癟ebilirsiniz ama benim fikrimce bu tercihi yaparken hi癟bir kalite ve i癟ilik sunmayan moda markalar覺ndan uzak durman覺z. Quartz bir saat almay覺 d羹羹nseniz bile tissot hamilton citizen eco-drive markalar覺n覺 tercih edebilirsiniz ger癟ek bir saat markalar覺 olduklar覺 i癟in.
Dier sorunuza gelirsek 20cm bilek i癟in 42mm saatlerin k羹癟羹k duraca覺n覺 sanm覺yorum ama 42mm alt覺 k羹癟羹k durabilir. Tavsiyem orient ve seikolar bir癟ok yerde bulunabilir modeller almadan 繹nce deneyin bileinizde i癟inize sinerse al覺n.

F3111 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
BoluluBatuhan

Kay覺t: 31 Mar 2020, 21:23

Mesaj danGerfuLL » 30 Haz 2020, 12:02

Moda markalar覺n覺n 癟ounda Miyota mekanizma var. Miyota da Citizen'in mekanizma isimlendirmesi. Has覺l覺 moda markalar覺n覺n mekanizmalar覺 dandik deil. Ha kasa, kadran, i癟ilik vs. d羹羹k olabilir; ancak zaman tutma y繹n羹nden problemli olacaklar覺n覺 d羹羹nm羹yorum.

Redmi Note 7 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
danGerfuLL

Ya: 35
Kay覺t: 16 Ara 2015, 14:45

Mesaj bigbooss » 30 Haz 2020, 12:03

BoluluBatuhan yazd覺:
bigbooss yazd覺:bu arada benim bileim 20 cm, b繹yel olunca 42 mm k羹癟羹k gelir mi bilemedim ?

Quartz覺n pek bir dezavantaj覺 yok tamamen tercih fark覺. Quartz saatler otomatik saatlere g繹re daha dakik bi zaman tutma sunmas覺na ramen otomatik saatlerdeki i癟ilik ve emein quartz saatlerden y羹ksek olmas覺 forumda bir癟ok insan覺n tercih sebebi oluyor. Hangisi size daha mant覺kl覺 gelirse onu se癟ebilirsiniz ama benim fikrimce bu tercihi yaparken hi癟bir kalite ve i癟ilik sunmayan moda markalar覺ndan uzak durman覺z. Quartz bir saat almay覺 d羹羹nseniz bile tissot hamilton citizen eco-drive markalar覺n覺 tercih edebilirsiniz ger癟ek bir saat markalar覺 olduklar覺 i癟in.
Dier sorunuza gelirsek 20cm bilek i癟in 42mm saatlerin k羹癟羹k duraca覺n覺 sanm覺yorum ama 42mm alt覺 k羹癟羹k durabilir. Tavsiyem orient ve seikolar bir癟ok yerde bulunabilir modeller almadan 繹nce deneyin bileinizde i癟inize sinerse al覺n.

F3111 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi

@danGerfuLL
癟ok teekk羹rederim, a癟覺kcas覺 otomotik saat istiyorum nedeni ise sizin de s繹ylediiniz gibi i癟icilik vs. ve ayr覺ca iin i癟ine quartz saatlerde pil girince en az覺ndan pil mekanizmas覺n覺n bulunduu yerde plastik aksam vard覺r , yine pil deiimi i癟in a癟t覺r覺p yeni pil koyduracaks覺n覺z vs. gibi nedenlerden 繹t羹r羹 olay覺n orjiinallii , b羹y羹s羹 bozuluyor gibi geliyor bana, ayr覺ca g繹r羹n羹m 繹nemli ama bir o kadar da kulland覺覺n saatin i癟iliini , mekanizmas覺n覺n 繹zelliini bilmek insana daha bir haz verir burada daha bilgili arkadalar覺m覺z var tabiki, ama otomotik ve quartz saat ile ilgili d羹羹ncelerim bu ekilde ahsen.

T羹rkiye artlar覺nda pahal覺 bir zevk malasef.. yani d羹羹n羹n ben kamuda 癟al覺覺yorum ve m羹d羹rl羹k yap覺yorum, aman aman bir maa alm覺yorum ama haliyle bir 癟ok memurdan fazla maa al覺yorum ancak dolar kurundan dolay覺 insanlar orta halli bir saati almakta bile zorlan覺yor, 1.000 usd olan bir saati baka 羹lkede asgari 羹cretin yar覺s覺na alabilrken ben bir maa覺m覺 vermek zorunda kal覺yorum malesef...

繹rnein hamilton jazz serisi 500 - 700 usd , yani dolarla maa alanlar i癟in 500-700 tl , imdi burada da bu ekilde olsa idi ben bu kadar arat覺rma bile yapmama gerek kalmadan u an ayard覺覺m para ile bir tane hamilton jazz, bir tane seiko turtle, bir tane de klasik bir saat al覺rd覺m ,
laf覺 uzat覺yorum kusura bakmay覺n ama d羹羹ncelerim paylamak istedim.
Kullan覺c覺 avatar覺
bigbooss

Mesaj Cruciatus » 30 Haz 2020, 12:41

ncelikle bizi megul etmiyorsunuz ve laf覺 uzatm覺yorsunuz merak etmeyin :) sayg覺 癟er癟evesinde olduu m羹ddet癟e darlamak serbest :)

襤lk g繹nderdiiniz linklerdeki seiko ve tissot mevkiniz i癟in a覺r覺 spor, onlar覺 d羹羹nmeyin bence. Ben de bir kamu kurumunda 1. Hukuk M羹aviriyim, o y羹zden derdinizi az 癟ok anlayabiliyorum. Tak覺m elbisenin i癟erisinde o saatler 癟ok 癟ok alakas覺z duracakt覺r.

Orient Mako d羹羹nebilirsiniz. Tam bir fiyat performans 羹r羹n羹.

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Cruciatus

Kay覺t: 18 Oca 2017, 13:49

Mesaj bigbooss » 30 Haz 2020, 13:20

anlad覺m. teekk羹r ederim.
peki Orient Mako ya bakt覺m g羹zel saat evet olabilir. hatta xl olan覺 da var hemde uygun, peki seiko skx007 i癟in ne d羹羹n羹yorsunuz, forumda 癟eitli kombinasyonlar ile kullananlar g繹rd羹m, yine fazla m覺 spor g繹r羹nt羹s羹 var sizce?
Kullan覺c覺 avatar覺
bigbooss

Mesaj ozgtegin » 30 Haz 2020, 13:27

3000 TL ye kadar tek saat olacak ise Hamilton Khaki d羹羹n羹rd羹m. Fakat 42 mm 癟apl覺 2 adet saat de olabilir. Orient Ray2 ve yan覺na da bir Bambino version 4 (42 mm) yak覺覺r derim. B繹ylece bir dal覺 saatiniz ve bir de elbise saatiniz olur ve b羹t癟enizi amaz. Bunlar覺n yan覺na ayr覺ca uygun fiyatl覺 bir Casio G-Shock bile s覺k覺t覺r覺labilir... [emoji48]ResimResim
Kullan覺c覺 avatar覺
ozgtegin

Kay覺t: 01 Au 2018, 11:27

Mesaj SelAc » 30 Haz 2020, 13:33

20 cm bilekte 42 mm saat f覺nd覺k gibi durur. Tecr羹bemle sabittir :D Sizi Orient Mako XL kurtar覺r. Ben 繹yle yapt覺m.
Kronovir羹s
Kullan覺c覺 avatar覺
SelAc

Ya: 39
Kay覺t: 16 Eyl 2018, 21:10

Mesaj vysaknc » 30 Haz 2020, 14:26

襤te alabileceiniz en g羹zel saat se癟eneklerinden biri forumda aktif bir 羹yemiz taraf覺ndan sat覺l覺yor.ka癟覺rmay覺n derim.. :thumbup:
http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=202&t=29915#axzz6QjiNov8h
Kullan覺c覺 avatar覺
vysaknc

Ya: 48
Kay覺t: 07 Mar 2017, 17:01

ncekiSonraki

D繹n TSF Saat Dan覺ma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 2 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners