Tissot Orient Parnis Saat Kaliteleri Bilgi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Tissot Orient Parnis Saat Kaliteleri Bilgi

Mesaj mosef » 13 Şub 2016, 15:50

günlük +,- 10 saniyelik sapmalar hayatınızı değiştirmeyecekse tabii ki otomatik :thumbup:
zaten saniyelerin hatta saliselerin önemli olduğu işlerde kullanacaksanız kilimanjaronun dediği gibi bu işler için çok iyi dijital saatler var.

bütçenizi ve ne amaçla istediğinizi söylerseniz ve birazcık da forumda vakit geçirmeye devam ederseniz, doğru saati rahatlıkla bulursunuz.
Kullanıcı avatarı
mosef

Mesaj muuyanik » 13 Şub 2016, 21:13

Butcem param yetmiyorsa daha sonra alirim seklinde ama sanirim benim gelir duzeyimde bir insana 2000 lira uzerinde bir saat fazla gelir.
aslinda neden saat istedigimi bilmiyorum tam olarak 2 ay oncesine kadar saat takmazdim. Saatleri cok sevdim ve sevecegim daha cok saatim olsun istiyorum sanirim :)
Kullanıcı avatarı
muuyanik

Mesaj amele » 15 Şub 2016, 18:38

japon orient star modellerini düşünebilirsiniz :thumbup:
"Cevizin kabuğunu kırıp özüne inmeyen cevizin hepsini kabuk zanneder."
Kullanıcı avatarı
amele

Mesaj zavarra » 16 Şub 2016, 16:06

Otomatik saat almaya başlayacaksan; ileride elinden çıkarabileceğin marka ve modellere yönelmen daha doğru olacaktır.
Korne Sohne vb. 6 ay sonra paslanıp bir kenara atılacak saatlerdense Orient vb. tutulan, fiyat/performans olarak iyi saatlere yönelmen daha uygun olacaktır bence.
Kullanıcı avatarı
zavarra

Mesaj carillon » 17 Şub 2016, 21:12

bence japon menşei saatlere yönelmelisin fiyat olarak hem üzmez hem toruna bırakılır seiko-orient yada sayı artsın istiyorsanız pulsar,lorus ta candır.
Kullanıcı avatarı
carillon

Mesaj ozanozi » 17 Şub 2016, 22:29

otomatik saat al otomatik saat al otomatik saat al otomatik otomatik otomatik :lol: şaka bir yana bu siteye üye olan herkes elbet birgün otomatik saat alır o gün bugün olmazsada elbet birgün olacak . tabi ki markalı saatlare yönelin 8-)
Her zaman doğruyu söyle, ama her zaman her doğruyu değil.
Kullanıcı avatarı
ozanozi

Mesaj muuyanik » 17 Şub 2016, 23:17

Genelde otomatik japon oneriliyor, bana onerileni yaptim biraz bakindim ozellikle de 2. Elde gayet makul saatler var. Hatta nasil saatler almak istedigimi kabaca belirledim :) hepinize cok tesekkur ederim
parnis konusundaki merakim gecmedi ne kalitede oldugu cidden merak ediyorum. Begendigim bol fonksiyonlu bir tane de parnis alacam herhalde. Kediyi merak oldurur derlee bakalim ne olacak :)
Kullanıcı avatarı
muuyanik

Mesaj erbt001 » 26 Şub 2016, 22:27

muuyanik yazdı:Genelde otomatik japon oneriliyor, bana onerileni yaptim biraz bakindim ozellikle de 2. Elde gayet makul saatler var. Hatta nasil saatler almak istedigimi kabaca belirledim :) hepinize cok tesekkur ederim
parnis konusundaki merakim gecmedi ne kalitede oldugu cidden merak ediyorum. Begendigim bol fonksiyonlu bir tane de parnis alacam herhalde. Kediyi merak oldurur derlee bakalim ne olacak :)

Naçizane önerim ikinci el saat alacağınıza dediğiniz gibi hem fiyatlarıda ulaşılabilir hemde pişman etmeyen saatler olan bir japon orient/seiko yanına birde gündelik parnis denemeniz. Parnisi ben ebayden çok satışı ve olumlu yorumu fazla olan satıcıdan aldım. 4 aydır kullanıyorum tabiki uzun vadeli bir değerlendirme olmayacak ama iyi gidiyor bakalım. sadece kayışını daha zarif bir deri kayışla değiştirdim. power reserve göstergeli open heart kasa diyorlar sanıyorum. Tabiki parnis bir marka değil ama seagull gibi kimsenin kötü demeye cesaret edemediği mekanizma kullanan klon saatler. Kendi adıma çok sevdim en çok onu takıyorum 2 aydır. sıradan gündelik aktiviteyle ortalama 2-3,5 saatte tam kurulmuş oluyor. mekanizma oldukça iyi çok şaşırmıştım ilk aldığımda. haftada en fazla 2 dk sapıyordur oldukça iyi kalibre geldi. Zaten saat otomatikse günde 2 dk yı bile sorun etmem ki benim için çok iyi bir değer :)
Kullanıcı avatarı
erbt001

Önceki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 88 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners