Tissot T-Lord / Hamilton Jazzmaster / Seiko Premier Seçim

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Tissot T-Lord / Hamilton Jazzmaster / Seiko Premier Seçi

Mesaj raven » 20 Kas 2014, 11:56

Tissot T- Lord sade ve şık :thumbup:
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Mesaj muratgl » 20 Kas 2014, 12:07

Tissot kesinlikle daha şık ama hamilton daha orta yollu geldiği için seçmiştim. Peki bu saati nerede bulacağım arkadaşlar. Tissot T-Lordun fiyatını bile bilmiyorum...
Elegance is an attitude...
Kullanıcı avatarı
muratgl

Mesaj Architecte » 20 Kas 2014, 18:49

Tissot elbette.

http://www.amazon.com/Tissot-T059507160 ... B006WNMCH8

Buraya bakabilirsiniz
Tecrübe, hayatta yediğimiz kazıkların toplamıdır'
Kullanıcı avatarı
Architecte

Mesaj inova79 » 20 Kas 2014, 23:09

Bu üçü arasından benim tercihim Hamilton olurdu.
https://www.instagram.com/inowatchizm/
Kullanıcı avatarı
inova79

Mesaj Tgm » 20 Kas 2014, 23:47

Hamilton Jazzmaster kolda maalesef konforlu değil. Bu görüşe ben de katılıyorum. Tissot ve Seiko arasında fiyattan bağımsız olarak Seiko derim :thumbup:
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullanıcı avatarı
Tgm

Mesaj eraslani » 21 Kas 2014, 14:25

Tissot yu canlı görmek gerekir..
Hamilton beğendiğim bir marka..ama bu jazzmaster değil..seiko yabana atılmamalı..
seiko premier ve Hamilton jazzmaster modellerinin ikisindende kullanma şansım oldu..premier kalite hissi olarak en az Hamilton'ın düzeyinde.
sonuç olarak tissot şık görünmekle birlikte kalite olarak az aşağıda kalabilir diye düşünüyorum..ben 1500 tl ve aşağısı fiyatlar için uygun görüyorum markayı..
Hamilton marka olarak tercih sebebi olabilir..ama farklı bir jazzmaster ile..
Seiko olmasın diye bir takıntınız yoksa premier doğru tercih bence..
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj muratgl » 24 Kas 2014, 02:12

Arkadaşlar bugün 5 kadar saatçi gezmem sonucu Tissot t-lord u bulmamın zor olduğunu gördüm. Ancak aklıma Tissot Prc 200 otomatikte kaldı bu saatle bir yerlerden hamiltonu bulur kıyaslarım diyordum ancak hamilton da bulamadım. Girdiğim bir saatçi maalesef tissot hakkında olumsuz görüş bildirip (24 saat olmadan durma gibi sorunlardan bahsetti) o fiyat aralıklarında longines hydroconquest önerdi. Longines beğendiğim bir marka olmasına rağmen diver modelleri beğenmiyorum maalesef. Aynı adam hamilton'ı ancak seneye bulabileceğimi falan söyledi. İnternetteki prc 200'ün fiyatlarından daha iyi bir fiyat aldım 1600 lira gibi yani 2500 liralık bir hamilton içinde eğer izmir'de bulabilirsem 2000 civarlarında bir fiyat almayı umuyorum. Fazladan verilecek yaklaşık 300 lira gibi bir para da beni rahatsız edecek.

Sonuç şu ;

1-Sizce PRC200 nasıl bir saat mekanizma dayanıklılık olarak, ( http://us.tissotshop.com/prc-200-men-s- ... celet.html)

2-Hamilton jazzmaster ile PRC 200 kıyaslanırsa hangisi ağır basar? (http://www.amazon.com/Hamilton-H3275673 ... B00264GM3C)

3-Sizce modelini çok beğenmesemde Longinesi almalımıyım? ( https://www.premiumwatches.com/longines ... tml?c=2498)

4-2500 tl ye kadar başka otomatik saat öneriniz olur mu?

5- Bu Hamilton jazzmaster'ı nereden bulabilirim istanbul avrupa tarafında saatten anlayan bir arkadaşım bulunmakta ona aldırıp izmir'e göndermesin isteyebilirim.

Lütfen yardım önümüzdeki hafta sonuna bu işi halletmiş olmam gerekiyor...
Elegance is an attitude...
Kullanıcı avatarı
muratgl

Mesaj eraslani » 24 Kas 2014, 08:32

Selamlar
Sepet biraz karisti gibi oldu..hydroconqest otomatik ile prc200 arasinda dusunmenize gerek yok bence..ama fiyatlarida yakin degil bildigim kadariyla..
Saatci tissot konusunda biraz sallamış..mutlaka sorun yaşanan saatlerde olmustur ancak sorunlu bir marka degil..benimkiler saat gibi calisiyor :)
Modele karar verebilirseniz sirkeci de eminim aradiginiz modeli iyi fiyata bulursunuz
2500 uzerine cikacaksaniz longines oneririm kisaca :thumbup:
Kullanıcı avatarı
eraslani

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 123 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners