Otomatik Saatlerin İlk Kullanımı İle İlgili Bilgiler

Saat Mekanizmaları ve Teknik Bilgiler Konusunda Paylaşım Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Mekanizmaları Bölümünde Birçok Mekanizma Üreticisi Firmanın Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detaylı Fotoğrafları ile Ulaşabilirsiniz. Ayrıca Saatlerde Kullanılan Teknolojileri Açıklayan Detaylı Bilgilendirme Konularını Okuyabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Otomatik Saatlerimizin İlk Kullanımı İle İlgili Bilgiler

Mesaj slowokan » 29 Kas 2012, 21:11

Tamam, bilgimden emin olmak istemistim. Tesekkur ederim Drk... :thumbup:

Gonul rahatligiyla parmaklayabilirim benim saati... :P Koca hafta belki 1 kere taktigim icin, her takisimda kurmak zorunda kaliyorum. Tepedeki o-ringi bozacagim diye killanmaya basladim valllaaa... :shock: :?
Kullanıcı avatarı
slowokan

İlk Otamatik Saatim ve Sorularım

Mesaj Kabba » 27 Ara 2012, 22:37

Herkese iyi akşamlar. Uzun bir süre ki yaklaşık 6 yıl kadar Esprit marka bir saat kullandıktan sonra geçenlerde Fossil marka otamatik bir saat aldım. Sahip olduğum ilk otamatik saatim ve bununla ilgilide birkaç sorum olacak. Saati aldıktan sonra yaklaşık 3-4 gün hiç kurmadan kullandım. Ama sonrasında sabah kalktığımda saat çalışmıyordu. Kurdum koluma taktım çalışmaya devam etti. İşe gidip kolumdan çıkardığımda akşam taktığımda tekrar çalışmıyordu. Şimdi sorularıma gelince: ilk olarak bir otamatik saat nasıl kurulur, ne kadar kurmak gerekir ve son olarak saati hergün mü kurmam gerekir? Bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Buarada saat bu arkadaşlar
https://www.saatvesaat.com.tr/saat/Fossil/FME1124/PD
Resim
Kullanıcı avatarı
Kabba

Re: İlk Otamatik Saatim ve Sorularım

Mesaj PhD » 27 Ara 2012, 22:58

viewtopic.php?f=49&t=6349&hilit=otomatik+kurmak#axzz2GHerzZ4S

Bu link yardımcı olabilir. Ara özelliğinden buldum tamamına bakamadım. 1-2 topik daha var.
Kullanıcı avatarı
PhD

Re: İlk Otamatik Saatim ve Sorularım

Mesaj SeRxx » 28 Ara 2012, 12:00

Foruma hoşgeldiniz, saat durduktan sonra 5-10 defa kurup bileğime takıyorum daha sonra kurma ihtiyacı duymuyorum fakat bu kişiden kişiye ve saatten saate değişen bir durum.

Öncelikle üzülerek söylüyorum; sahip olduğunuz saatin güç rezervinden ve rotorun kurma işleminden mükemmel bir şey beklememek gerek :roll:

Masa başında bileğiniz hareket etmeyecek şekilde günü geçiriyor, gece uyurken de bileğinizden çıkarıyorsanız, saatinizin durması gayet normal. Size tavsiyem düzenli olarak bileğinizde kullanın, aynı sorun devam ederse aldığınız yere geri götürün :thumbup:

:arrow: viewtopic.php?f=12&t=10718#axzz2GKlIakDB

* Ayrıca çok aşırı ilgi yoksa belli bir bütçeye kadar kesinlikle otomatik saat alınması taraftarı değilim :thumbup:
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Re: Otomatik Saatlerimizin İlk Kullanımı İle İlgili Bilgiler

Mesaj Frax » 28 Ara 2012, 12:05

Waffenss hocam teşekkürler bağlantı için, konuları birleştirilebildim bu sayede :thumbup:
Kullanıcı avatarı
Frax

Re: Otomatik Saatlerin İlk Kullanımı İle İlgili Bilgiler

Mesaj Thsx » 19 Şub 2013, 18:42

Konu ve cevaplar için ayrı ayrı teşekkürler.
Eternal Sunshine.
Kullanıcı avatarı
Thsx

Mesaj vwag » 10 Ara 2014, 01:03

Merhabalar,

Tissot heritage visodate T019.430.16.031.01 markalı ve model numaralı bir saati internetten satın aldım. Bu saat benim hayatımdaki ilk saatim oldu =).Sizler sormak istediğim bir kaç soru var. Bazıları sizlere saçma gelebilir. Şimdiden kusura bakmayın =)

1-Saat geldiğinde ön camında bir koruma yoktu fakat arka kısmında kordon bölümünde gerekli koruyucular vardı. Sizce bu normal midir ?

2-Bir diğer konuda saat geldiğinde biraz meraktan birazda acemilikten sonuna kadar kurdum. Fazla zorlamadım. Daha sonra koluma takmadım. Sizce bu zarar vermiş olabilir miyim ? (Saat bu kurmamdan sonra olduğu yer 36 saat dayandı.)

3-Biraz pimpirikli adam olduğum için saatin arka kısmında içine baktığımda saatin mekanik istemini taşıyan metal parçalarda bir iki ufak çizik gibi şeyler fark ettim. Sanki birde ufak bir toz tanesi var

4-Bu saatin takvim ayarını sanırım yanlışlıkla saat 22.00 - 2.00 arası yaptım. Bir kere yapmakla saate zarar vermiş olabilir miyim ?

5- Örneğin saat 00:00:00 da akrep ile yelkovanın tam üst üste gelmesi için saatin ayarını düzgün mü yapmam gerekli ?
Kullanıcı avatarı
vwag

Mesaj bengisaat » 10 Ara 2014, 01:45

Saatinizde Eta otomatik serisi bir mekanizma var,oldukça stabil ve uzun geçmişi yıllara dayanan denenmiş bir makinadır.

-Kurma neticesinde saate zarar vermediniz.

Gündüz kolunuzda oldukça kurmak gerekmeyecektir ancak çok kısa süre takıyor ve genellikle masada çekmecede duruyor ancak çalışır olarak kalmasını istediğiniz zamanlarda örneğin işe gidip gelirken öğle tatilinde takıp gece yatarken ve işte çalışırken takmıyorsanız v.s. o böyle durumlarda sabahları bir kaç tur kurmanız duraklamasını önler.

-Gece takvim ayarı : Takvimde herhangi bir aksaklık yoksa muhtemelen sorun yok ancak bazan sorun uzun zaman sonrada çıkabiliyor. bunu alışkanlık haline getirmeyin..

-İçinde toz görünüyorsa daha önce açılmış olma ihtimali var saati aldığınız yerle veya servisle irtibata geçin.

-Gece 00.00 da Ak.Yel.Sn. üstüste gelmiyorsa bunun için sizin yapabileceğiniz bir şey yok servise gitmelisiniz.
facebook.com/saatatolyesi/
Kullanıcı avatarı
bengisaat

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Mekanizmaları & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners