Manuel Saat Kurulumu Hakkında Bilgi

Saat Mekanizmaları ve Teknik Bilgiler Konusunda Paylaşım Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Mekanizmaları Bölümünde Birçok Mekanizma Üreticisi Firmanın Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detaylı Fotoğrafları ile Ulaşabilirsiniz. Ayrıca Saatlerde Kullanılan Teknolojileri Açıklayan Detaylı Bilgilendirme Konularını Okuyabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Manuel Saat Kurulumu Hakkında Bilgi

Mesaj Thevenin » 13 Eyl 2016, 18:04

Pandül ( pendulum ) salinim elemanidir, kurulmus zemberek bu salinimlarla adimlayan regulasyon uzerinden tukenir.

:arrow: viewtopic.php?f=49&t=3038#axzz4K9F87VCL

Otomatik kurgulu saatlerde mekanizmaya bagli olarak tek-yonlu veya cift-yonlu kurulum bulunabilir. Tek-yonlu rotor kurulumunda da kurma genellikle saat yonunde gerceklesir :thumbup:
Thevenin
Kullanıcı avatarı
Thevenin

Mesaj asymptote » 13 Eyl 2016, 19:25

Thevenin.. :thumbup:

Bu da Pellaton kurma sistemi. Gördüğünüz gibi rotor hangi yönde dönerse dönsün zembereği kuran dişli tek yönde (saat yönünde) dönüyor. Pellaton kurma sistemi de çift-yönlü (bidirectional) bir kurma sistemidir:
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj acarlar » 05 Ağu 2018, 13:59

manuel saat kurmaile burda bulunan deyerli ustalarımıza col teşekkür ediyorum ben otamatik saat ve kurmalı saat severek kullanıyorum benim için cok faydalı bilgiler 05-07-2018
Kullanıcı avatarı
acarlar

Mesaj acarlar » 05 Ağu 2018, 14:29

ben nezamandan beri cok istediğim 6498-2 eta kurmalı saati aldım markası tissot 0704061605700 saat cok güzel benim sormak istediğim kurmaile ilgili kutusun cıkardım kolumatakmadan önce sonunakadar kurdum 36 saat sonra kolumda durmuş kılavuzda rezervi 53 diye yazıyor bunun için sizden bilgi almak isterim saygılarımla
Kullanıcı avatarı
acarlar

Mesaj Pardayan » 05 Ağu 2018, 15:52

Saatiniz kol hareketi ile otomatik değil sadece kurmalı mekanizmalı bir saattir. Dolayısı ile her 24 saatte bir tercihen aynı saatlerde kurmanızı tavsiye ederim.
Kullanıcı avatarı
Pardayan

Mesaj acarlar » 05 Ağu 2018, 22:41

çok teşekkür ederim 53 saat rezervi oduğu yazıyor 36 saat sonra durması normalmidir saygılar
Kullanıcı avatarı
acarlar

Önceki

Dön TSF Saat Mekanizmaları & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 55 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners