Seiko 5 sapma değerlerini azaltma yöntemleri

Saat Mekanizmaları ve Teknik Bilgiler Konusunda Paylaşım Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Mekanizmaları Bölümünde Birçok Mekanizma Üreticisi Firmanın Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detaylı Fotoğrafları ile Ulaşabilirsiniz. Ayrıca Saatlerde Kullanılan Teknolojileri Açıklayan Detaylı Bilgilendirme Konularını Okuyabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Seiko 5 sapma değerlerini azaltma yöntemleri

Mesaj sasuta » 18 Kas 2023, 17:12

Ben şahsen buluşmalara ve toplantılara geç kalmamak adına üniversiteden kalma alışkanlık olarak satlerimi hep 10dk ileri ayarladığım için sapma değerleri benim için de çok bir şey ifade etmiyor.
"Bir fırıldak rüzgar olmadan dönüyorsa mutlak bir üfleyen vardır"
Kullanıcı avatarı
sasuta

Mesaj onur226 » 18 Kas 2023, 19:56

Masraftan kurtarmışlığı çoktur.
HowtoDemagnitezeYourWatch
Kullanıcı avatarı
onur226

Mesaj digitusmaximus » 20 Kas 2023, 12:18

Hem otomatik saat kullanmak isteyip hem de sapma değerlerinden şikayet etmek bana biraz saçma geliyor . Eğer otomatik saat takacaksanız sapma değerlerini kafanıza takmayacaksınız ve haftada 1 here saatinizi ayarlayacaksınız.

Yok eğer Zamanın doğruluğu saniyeler cinsinden sizin için önemliyse, o zaman Casio'nun Bluetooth ile telefona bağlanıp kendi zamanı ile telefon GPS zamanını karşılaştıran ve sapma varsa kendini düzelten modelleri var. Bunlardan bir tane kullanabilirsiniz. (Bu modellerden aldım bir tane harika bir saat. )

Yani zaman doğruluğu için Quartz saatleri tercih edin; koldaki çıt çıt çıt çıt diye seslerle mutlu olabilmek için ise otomatik saatleri tercih edin. (Otomatik saat kullandığınızda da Sapmaları da çok kafaya takmayın. Telefondan bakarsınız saatin kaç olduğuna :D )
Kullanıcı avatarı
digitusmaximus

Mesaj kesikparmak » 20 Kas 2023, 18:10

digitusmaximus yazdı:Hem otomatik saat kullanmak isteyip hem de sapma değerlerinden şikayet etmek bana biraz saçma geliyor . Eğer otomatik saat takacaksanız sapma değerlerini kafanıza takmayacaksınız ve haftada 1 here saatinizi ayarlayacaksınız.

Yok eğer Zamanın doğruluğu saniyeler cinsinden sizin için önemliyse, o zaman Casio'nun Bluetooth ile telefona bağlanıp kendi zamanı ile telefon GPS zamanını karşılaştıran ve sapma varsa kendini düzelten modelleri var. Bunlardan bir tane kullanabilirsiniz. (Bu modellerden aldım bir tane harika bir saat. )

Yani zaman doğruluğu için Quartz saatleri tercih edin; koldaki çıt çıt çıt çıt diye seslerle mutlu olabilmek için ise otomatik saatleri tercih edin. (Otomatik saat kullandığınızda da Sapmaları da çok kafaya takmayın. Telefondan bakarsınız saatin kaç olduğuna :D )

Yok zaten artık ben de öyle tercih ediyorum :lol: . Gerçekten sağlam bir makine değilse almıyorum. Powermatic 80 mekanizmalı saatim neredeyse quartz kadar dakik. İsviçre markalarını alabilirim otomatik olarak. Ancak Japon saati alacaksam artık direk quartz bir model tercih ediyorum :lol: Hiç uğraşamam öyle günde 15-20 saniye ileri giden bir saatle. Sonra moralim bozuluyor dakikada bir saate bakıp duruyorum. :lol:
Kullanıcı avatarı
kesikparmak

Önceki

Dön TSF Saat Mekanizmaları & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 37 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners