Autowinder ile kurulmayan saatim

Saat Mekanizmaları ve Teknik Bilgiler Konusunda Paylaşım Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Mekanizmaları Bölümünde Birçok Mekanizma Üreticisi Firmanın Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detaylı Fotoğrafları ile Ulaşabilirsiniz. Ayrıca Saatlerde Kullanılan Teknolojileri Açıklayan Detaylı Bilgilendirme Konularını Okuyabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Autowinder ile kurulmayan saatim

Mesaj otopilot2 » 20 Ara 2020, 21:54

Buradaki üstadların bilgi ve tecrübesine baş vurmak istediğim bir konu var . Bir yıl önce aldığım ve rotasyonda pek sıra gelmeyen Tissot Chemin des Tourelles Chronograph saatim autowinder da kurulmuyor . Diğer saatlerimin hepsini kurabiliyorum ama bu saatim de hiç başaramadım . Pek çok yere danıştım kimse bir yorum yapamadı . En son Tissot servisi saatinizi gönderin , garantisi var bakalım dedi . Onun dışında saatte hiç bir sorun yok , mükemmel çalışıyor , 45 saat güç rezervini de veriyor . Autowinder ım tek hızlı fakat iki yöne dönebiliyor . Hatta bir tek VC saatimi saatin ters yönünde döndürerek kuruyorum . Bu konuda tecrübesi ya da bilgisi olan üstadların yardımını bekliyorum
Saygılar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
otopilot2

Re: Autowinder ile kurulmayan saatim

Mesaj rolexcollector » 21 Ara 2020, 08:04

otopilot2 yazdı:Buradaki üstadların bilgi ve tecrübesine baş vurmak istediğim bir konu var . Bir yıl önce aldığım ve rotasyonda pek sıra gelmeyen Tissot Chemin des Tourelles Chronograph saatim autowinder da kurulmuyor . Diğer saatlerimin hepsini kurabiliyorum ama bu saatim de hiç başaramadım . Pek çok yere danıştım kimse bir yorum yapamadı . En son Tissot servisi saatinizi gönderin , garantisi var bakalım dedi . Onun dışında saatte hiç bir sorun yok , mükemmel çalışıyor , 45 saat güç rezervini de veriyor . Autowinder ım tek hızlı fakat iki yöne dönebiliyor . Hatta bir tek VC saatimi saatin ters yönünde döndürerek kuruyorum . Bu konuda tecrübesi ya da bilgisi olan üstadların yardımını bekliyorum
Saygılar

Saati Manuel olarak kurup çalışmaya başladıktan sonra denediniz mi?

Ya da saat hand wound olabilir mi?

SM-G985F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

Mesaj otopilot2 » 21 Ara 2020, 11:31

Saati kolumda çalışır vaziyette autowinder e koyuyorum saat duruyor. Halbuki durmuş saatlerimi autowinder a koyduğumda saatler çalışmaya başlıyor . Dediğim gibi , çok enteresan bir konu , muhtemelen çok basit bir açıklaması var ama o bilgiye sahip kişi daha karşıma çıkmadı

Kullanıcı avatarı
otopilot2

Mesaj eyimen » 21 Ara 2020, 12:11

otopilot2 yazdı:Saati kolumda çalışır vaziyette autowinder e koyuyorum saat duruyor. Halbuki durmuş saatlerimi autowinder a koyduğumda saatler çalışmaya başlıyor . Dediğim gibi , çok enteresan bir konu , muhtemelen çok basit bir açıklaması var ama o bilgiye sahip kişi daha karşıma çıkmadı

Merhabalar, bazı mekanizmalara start vermek için 15-20 tur tepeyi çevirmeniz gerekebiliyor.
Kullanıcı avatarı
eyimen

Mesaj azizkaya » 21 Ara 2020, 13:05

Merhabalar,
Saatiniz saat yönünde günde 800 dönüş ile kuruluyor. Belki de kutunuz bu devrin altında kalıyor olabilir.

SM-N960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Alınca ya da satınca pişman olmadığım bir saat olmadı.
Kullanıcı avatarı
azizkaya

Mesaj otopilot2 » 21 Ara 2020, 15:29

azizkaya yazdı:Merhabalar,
Saatiniz saat yönünde günde 800 dönüş ile kuruluyor. Belki de kutunuz bu devrin altında kalıyor olabilir.

ResimResim
Maurice Lacroix da aynı devir sayısı ve dönüş yönü istiyor . Onu problemsiz kurabiliyorum

Kullanıcı avatarı
otopilot2

Mesaj azizkaya » 21 Ara 2020, 16:58

otopilot2 yazdı:
azizkaya yazdı:Merhabalar,

ResimResim
Maurice Lacroix da aynı devir sayısı ve dönüş yönü istiyor . Onu problemsiz kurabiliyorum

Aklıma başka bir şey gelmedi açıkçası. Garantisi bittiyse servis dışı bir ustayla winder ve saati götürüp görüşmek lazım.

Alınca ya da satınca pişman olmadığım bir saat olmadı.
Kullanıcı avatarı
azizkaya

Mesaj bengisaat » 07 Nis 2021, 00:32

Mantık yürüttüğüm zaman Tek yöne kuran otomatiklerde görülmesi mümkün olabilir.
Saati taktığınız tersi yönüne Kurarak deneyin. Tek yöne ayarlayın düzelmezse tam tersi yönde yine tek yönde kurmayı deneyin muhtemelen düzelecektir
facebook.com/saatatolyesi/
Kullanıcı avatarı
bengisaat

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Mekanizmaları & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 39 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners