Tough Solar Pil Ömrü

Saat Mekanizmaları ve Teknik Bilgiler Konusunda Paylaşım Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Mekanizmaları Bölümünde Birçok Mekanizma Üreticisi Firmanın Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detaylı Fotoğrafları ile Ulaşabilirsiniz. Ayrıca Saatlerde Kullanılan Teknolojileri Açıklayan Detaylı Bilgilendirme Konularını Okuyabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Tough Solar Pil Ömrü

Mesaj görkemk » 22 Nis 2019, 15:44

niye yalan söyliyeceksin, demekki gidiyormuş.
biraz araştrdım bu saatlerin çoğu digital , digital analog olanların saniye kolu yok ,

Resim

saniye kolu olanları konusunda mantıklı bir açıklamam yok saygıyla eğiliyorum. Normalde pil rafta 10 yıl beklese %50 boşalır zaten :D
Resim
Kullanıcı avatarı
görkemk

Mesaj tutankamon » 04 Ara 2019, 14:51

benim 11 yıllık bir tough solar saatim var, herhangi bir sorun görünmüyor şimdilik. dağ bayır deniz askerlik vs sırasında hep onu kullandım sadece dış kaplamanın boyası biraz değişti.
Kullanıcı avatarı
tutankamon

Mesaj justaguy » 04 Ara 2019, 17:04

görkemk yazdı:though soların amacı aslında uzun ömürden ziyade çok enerji harcayan dijital modüllerde pil ömrünü uzatmak. Protrek modelleri gibi sürekli sensörlerle ölçüm yapan saatlerde f91 in içindeki pil 1 yıl bile dayanmaz. Solar modüllerle bu saatlerde 10 yıla kadar pil ömrü sağlanabiliyor.

Hele ki seiko astron - citizen satelite wave gibi gps modülü bulunan saatler normal piller 3 ayı bile görmez.

Birde saiye kolu çevirerek güç harcayan analog quartz saatlerde pil ömrü 2 - 3 yıl ile sınırlıdır. Bu pil ömrünü uzatmak için solar modüller kullanılıyor.

Ama standart dijital göstergesi olan bir modelde 10 yıllık pil ile solar modül arasında bir fark yok. Yani f91 though solar yapsalar fiyat arttırmaktan başka bir işe yaramaz.

Aslında Tough solar'ın çıkış fikri, modül ömrünü uzatmak da değil. Saatin enerjiye ihtiyaç duyan birden fazla fonksiyonu aynı anda kullanılsa dahi, saatin stabil çalışmasını sağlayacak kadar enerji sunabilmesi :thumbup:
Kullanıcı avatarı
justaguy

Mesaj samuray » 18 Şub 2020, 10:18

bendede 12 yıllık bir Tough solar var hala çalışıyor, protrek model.
Kullanıcı avatarı
samuray

Mesaj ahmettop » 21 Şub 2022, 18:10

Merhaba Samuray.14 yıllık tough solar hala çalışıyor mu?
Kullanıcı avatarı
ahmettop

Önceki

Dön TSF Saat Mekanizmaları & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 32 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners