Mekanik Saat Nas覺l al覺覺r - Detayl覺 Anlat覺m ve Video

Saat Mekanizmalar覺 ve Teknik Bilgiler Konusunda Payla覺m B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Saat Mekanizmalar覺 B繹l羹m羹nde Bir癟ok Mekanizma reticisi Firman覺n Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detayl覺 Fotoraflar覺 ile Ulaabilirsiniz. Ayr覺ca Saatlerde Kullan覺lan Teknolojileri A癟覺klayan Detayl覺 Bilgilendirme Konular覺n覺 Okuyabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Mekanik Saat Nas覺l al覺覺r - Detayl覺 Anlat覺m ve Video

Mesaj zfr » 21 Tem 2012, 01:31

Payla覺m i癟in teekk羹rler Asymptote... :champ:
"Saatin kendisi mekan, y羹r羹y羹羹 zaman, ayar覺 insand覺r... Bu da g繹sterir ki zaman ve mekan, insanla mevcuttur!"
Kullan覺c覺 avatar覺
zfr

Ya: 41
Kay覺t: 03 Eki 2011, 18:49

Mesaj msturan » 23 Tem 2012, 18:52

asymptote, video 癟ok g羹zel, payla覺m i癟in teekk羹rler :champ:
Eer bir Patek Philippe'e sahipseniz, art覺k 繹lebilirsiniz demektir. Mission Completed.
Kullan覺c覺 avatar覺
msturan

Ya: 31
Kay覺t: 12 Mar 2011, 02:03

Mesaj Remre » 15 Au 2012, 10:24

Faydal覺 payla覺mlar i癟in teekk羹rler.
Eski kullan覺c覺 ad覺: e155159
Kullan覺c覺 avatar覺
Remre

Ya: 36
Kay覺t: 15 Oca 2011, 01:14

Mesaj asymptote » 07 Eyl 2012, 01:41

Mekanik saatlerin 癟al覺ma sistematiinde zemberekte kurulu g羹c羹n tulumba dilisi, merkezi dili, 3. ve 4. dililer ile eapman 癟ark覺na kadar iletilmesinde bir sorun yok, buraya kadar genelde anla覺l覺yor ancak en zor k覺s覺m eapman-maa-balans 羹癟l羹s羹n羹n 癟al覺ma d羹zenei galiba, genelde anla覺lmayan k覺sm覺n buras覺 olduunu d羹羹n羹yorum. Bu k覺sm覺 anlamayanlar aa覺daki videoyu mutlaka izlesinler, eapman 癟ark覺n覺n maa yard覺m覺yla balans tekerine nas覺l impuls ilettii ve osilasyon(sal覺n覺m) hareketini m羹mk羹n k覺ld覺覺 videoda a癟覺k癟a g繹r羹l羹yor:
http://www.mhvj.ch/recherche.htm
"Evrende en b羹y羹k ziyan, sorgulama yeteneini yitirmi bir beyindir." - A. Einstein
Kullan覺c覺 avatar覺
asymptote

Kay覺t: 11 Ara 2010, 14:28

Mesaj herofb » 07 Eyl 2012, 09:25

asymptote iyice kendini mekanizma olay覺na verdin ve ben bunu uzaktan 癟ok k覺skan覺yorum ama 繹ncesinde 癟ok takdir ediyorum san覺r覺m 羹lkemiz uzun vadede bir otorite kazanacak :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
herofb

Ya: 42
Kay覺t: 11 Nis 2010, 16:12

Mesaj Emre » 07 Eyl 2012, 09:49

herojd11 yazd覺:asymptote iyice kendini mekanizma olay覺na verdin ve ben bunu uzaktan 癟ok k覺skan覺yorum ama 繹ncesinde 癟ok takdir ediyorum san覺r覺m 羹lkemiz uzun vadede bir otorite kazanacak :champ:

u anda yeterli g繹rm羹yorsun yani? :)
T S F = P A Y L A I M
Kullan覺c覺 avatar覺
Emre
Editor

Kay覺t: 28 Kas 2010, 10:20

Mesaj herofb » 07 Eyl 2012, 10:10

Emre 癟ok fenas覺n :thumbup:

benim i癟in yeterli ama konuyu 襤svi癟reli bilimadamlar覺na sormak laz覺m :)
Kullan覺c覺 avatar覺
herofb

Ya: 42
Kay覺t: 11 Nis 2010, 16:12

Mesaj asymptote » 07 Eyl 2012, 10:27

Herojd :D Video linkini verdiim sayfada birtak覺m analiz ve sim羹lasyon yaz覺l覺mlar覺n覺n isimleri var:
Pro Mechanica, Silux, Ansys, TellWatch, Matlab. Linkteki video da bunlardan biriyle haz覺rlanm覺t覺r muhtemelen, yani ger癟ee 癟ok yak覺n bir sim羹lasyon, flash animasyonu deil :)

Bunlardan Ansys ve Matlab bizim pek yabanc覺 olmad覺覺m覺z yaz覺l覺mlar ancak Silux ve TellWatch nedir, ne i yapar insan merak ediyor dorusu :) Daha 繹nce forumda bir 羹yeyle tart覺m覺t覺k, Ansys' in yapamad覺覺 ii hangi yaz覺l覺m yapar diye. Bu yaz覺l覺mlar belki de Silux ve TellWatch' t覺r who knows? 襤ndirip kursak m覺 PC ye? :D

aka bir yana nas覺l bilimin ancak magazin k覺sm覺n覺 takip edebiliyorsak bu iin de b繹yle.. Alan覺m mekanik yada makine teorisi olsayd覺 bir doktora 癟al覺mas覺 d羹羹nebilirdim bu alanla ilgili, yada isvi癟reye gidip bir post doc yap覺labilirdim. 襤te o zaman bir otorite olamasam da belki 羹lke ad覺na ve horoloji ad覺na faideli bir i yapm覺 olurdum.. ;) :geek:

襤yisi mi biz kutu a癟覺l覺lar覺na geri d繹nelim.. :thumbup:
"Evrende en b羹y羹k ziyan, sorgulama yeteneini yitirmi bir beyindir." - A. Einstein
Kullan覺c覺 avatar覺
asymptote

Kay覺t: 11 Ara 2010, 14:28

ncekiSonraki

D繹n TSF Saat Mekanizmalar覺 & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 41 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners