Omega Çelik Kordon Çizik Giderme

Saat Mekanizmaları ve Teknik Bilgiler Konusunda Paylaşım Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Mekanizmaları Bölümünde Birçok Mekanizma Üreticisi Firmanın Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detaylı Fotoğrafları ile Ulaşabilirsiniz. Ayrıca Saatlerde Kullanılan Teknolojileri Açıklayan Detaylı Bilgilendirme Konularını Okuyabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Omega Çelik Kordon Çizik Giderme

Mesaj ozmo » 15 Oca 2020, 12:46

justaguy
afl

ilginize teşekkürler. [emoji113]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
ozmo

Mesaj canzdmr » 15 Oca 2020, 15:41

srknsntrk85 yazdı:
sentez42 yazdı:
justaguy yazdı:
sentez42 yazdı:Fırçalanmış metalde işe yarıyor. Parlak metalde ise arkadaşların dediği gibi pattex iyi sonuç veriyor. Üst ve alt arasındaki fark ortada. Ama biraz pis :champ:

Resim

Çok güzel olmuş, elinize sağlık. Pattex'i nereden aldınız acaba?

Tekzen ve koçtaşlarda hocam.
Resim

Henkel pattex yazıyor mor tüp şeklinde metal yüzey parlatıcı yazıyor doğru mu ?

Aynen dogru urun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
canzdmr

Mesaj Etyg » 16 Oca 2020, 14:55

Araştırısan 1500 2000 lik zımpara ve gümüş parlatıcı ile bu iş çözümleniyor [emoji55][emoji108]

LND-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Etyg

Mesaj Etyg » 16 Oca 2020, 17:47

Zımparalamayı inceden kalına doğru yapın. İlk zımparalamanızda camın rengi koyulaşır vb. olursa korkmayın[emoji55] gümüş cilası ile parlatmaya başladığınızda ilk günkü gibi olacaktır[emoji108] Internet üzerinden bir çok video da çözüme ulaşabilirsiniz...

LND-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Etyg

Mesaj MrPandül » 22 Haz 2020, 14:51

bergeon 2834c ile çelik bezel üzerindeki çizikleri alabilir miyiz ? cama yakın olduğu için bir zarar verir mi ?
Kullanıcı avatarı
MrPandül

Mesaj silahsızkuvvet » 23 Haz 2020, 20:50

Ben yaptım olmadı çizik çizik oldu [emoji17][emoji17]

SM-M205F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Kullanıcı avatarı
silahsızkuvvet

Mesaj vysaknc » 24 Haz 2020, 00:13

Mika ve kristal cam yuzeylerdeki çizikleri gidermek için su zimparası, sırası ile 1200-1800-2000 kullanarak çizikleri olabildiğince giderdikten sonra cam yüzeyi matlaşak bulanık bir şekle donusuyor,(zımpara işlemi devamlı su ile ıslatarak yapılmalı ve işlem yapılacak bölge kağıt bant içine alınmalı ki başka yerler asınmasın )daha sonra konuda bahsedilen metal patlayıcılar bez ile sürülerek bir süre ovaladiktan sonra matlaşan cam yeniden berraklasiyor,ben bu işlem için kavil veya farklı patlayıcılar kullandım sonuçta hepsi aynı işlevi gördü,saatin parlak yüzeylerinde yine aynı patlayıcılar bir bez ile kovalamak suretiyle derin olmayan ciziklerde giderilebiliyor ,fakat fircalanmis yuzeylere yapmamak lazım,fircalamis yüzeyler için başka metodlar var ama ben denemedim.Selamlar..

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hırs sebebi hasarettir..
Kullanıcı avatarı
vysaknc

Mesaj CptOz » 24 Haz 2020, 00:44

vysaknc yazdı:Mika ve kristal cam yuzeylerdeki çizikleri gidermek için su zimparası, sırası ile 1200-1800-2000 kullanarak çizikleri olabildiğince giderdikten sonra cam yüzeyi matlaşak bulanık bir şekle donusuyor,(zımpara işlemi devamlı su ile ıslatarak yapılmalı ve işlem yapılacak bölge kağıt bant içine alınmalı ki başka yerler asınmasın )daha sonra konuda bahsedilen metal patlayıcılar bez ile sürülerek bir süre ovaladiktan sonra matlaşan cam yeniden berraklasiyor,ben bu işlem için kavil veya farklı patlayıcılar kullandım sonuçta hepsi aynı işlevi gördü,saatin parlak yüzeylerinde yine aynı patlayıcılar bir bez ile kovalamak suretiyle derin olmayan ciziklerde giderilebiliyor ,fakat fircalanmis yuzeylere yapmamak lazım,fircalamis yüzeyler için başka metodlar var ama ben denemedim.Selamlar..

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Mika veya akrilik camlarda su zımparası ve sonrası maden cilası işe yarar ama, kristal ve mineral camlarda işe yarayacağını sanmıyorum. Yanlışım varsa düzeltin lütfen...
Kullanıcı avatarı
CptOz

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Mekanizmaları & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 40 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners