Orient 46E40 Sapma Değerleri

Saat Mekanizmaları ve Teknik Bilgiler Konusunda Paylaşım Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Mekanizmaları Bölümünde Birçok Mekanizma Üreticisi Firmanın Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detaylı Fotoğrafları ile Ulaşabilirsiniz. Ayrıca Saatlerde Kullanılan Teknolojileri Açıklayan Detaylı Bilgilendirme Konularını Okuyabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Orient 46E40 Sapma Değerleri

Mesaj MrJingles » 10 May 2018, 15:25

Merhabalar. Orient Independence kullanıyorum ve bu modelde kullanılan 46E40 mekanizmasının sapma bilgileri ve kullanımı hakkında birkaç bilgi vereceğim.

Otomatik bir mekanizma ve kurmalı değil. Diğer bir eksi olarak da saniye durdurma özelliği yok. Sapma ölçmek ve dakikliğe önem verenler için pek tercih edilmeyebilir. Gerçi ben de dakikliğe önem veririm ama pek önemsemedim sonra. :D

Dökümanlarda +25/-15 günlük sapma payı verilmiş. Günde 12 saatten fazla duruyor bileğimde ve sadece yatarken çıkarıyorum. 34 gün ölçüm yaptım. 3 gün 3 saniye, 3 gün 2 saniye, 3 gün 1.5 saniye, 14 gün 1 saniye ve 11 gün de sapma olmamıştır. Bu 11 sapmasız kaydın 5-6 günü 0.5 saniye altında sapmalar olduğu için hesap etmedim. :)

Saat kadran üstte veya altta olacak şekilde koyulduğunda ileri gidiyor. Bu ileri gitme 1 ya da 2 saniye civarında. Bazen sapmasız da geçebiliyor. Fakat yan şekilde koyulduğunda yavaş kalmaya başlıyor. Gece çıkarıp bu şekilde bırakıldığında 2-3 saniye kadar geri kalıyor. Tabi bunlar yaklaşık 10 saatlik kayıtlar ve bu pozisyonda kalmaya devam edildiğinde elbette fark artacaktır. Genel itibariyle oldukça stabil ve dakik olduğunu söyleyebilirim. Bu mekanizmaya sahip bir saat beğendiyseniz mekanizma hakkında aklınızda soru işareti kalmasın. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Gerçek bir saat enerjisini pilden ve ışıktan değil sahibinden alır.
Kullanıcı avatarı
MrJingles

Re: Orient 46E40 Sapma Değerleri

Mesaj MeraklıAdam » 10 May 2018, 17:59

:thumbup:
Kullanıcı avatarı
MeraklıAdam

Re: Orient 46E40 Sapma Değerleri

Mesaj mturann » 11 May 2018, 10:01

:thumbup:
Kullanıcı avatarı
mturann

Dön TSF Saat Mekanizmaları & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 37 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners