Sapma Veritabanı

Saat Mekanizmaları ve Teknik Bilgiler Konusunda Paylaşım Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Mekanizmaları Bölümünde Birçok Mekanizma Üreticisi Firmanın Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detaylı Fotoğrafları ile Ulaşabilirsiniz. Ayrıca Saatlerde Kullanılan Teknolojileri Açıklayan Detaylı Bilgilendirme Konularını Okuyabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Sapma Veritabanı

Mesaj brkblkn » 17 Mar 2018, 22:42

Merhaba, epey aradım ama bu türden bir başlık bulamadım. Halihazırda mevcut ise kusura bakmayın.
Benim gibi zaman tutma konusunda saplantılı olanlarımız vardır mutlaka :D Bir süredir okuyucu olarak takıldığım forumda birçok kıymetli üyenin birbirinden çok farklı saatlere sahip olduğunu gördüm. Bu forumda otomatik saatlerdeki sapma konusunda sağlam bir veritabanı oluşturacak potansiyele sahip olduğumuzu düşünüyorum. Saat/Mekanizma/Sapma şeklinde bir veritabanı oluşturma fikrine ne dersiniz?
Kullanıcı avatarı
brkblkn

Re: Sapma Veritabanı

Mesaj asymptote » 18 Mar 2018, 12:19

Çok güzel bir düşünce ancak forum ortamında bu söylediğinizi hayata geçirmek pek tutarlı ve pratik olmaz. Bunun için cloud oluşturmak lazım. Bakalım, vakit bulabilirsem buna yönelik bir çalışma yapma niyetim var.. Bu mesaj burada kalsın şimdilik.. ;) :geek:
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj darksilence » 28 Nis 2018, 22:07

Bu tarz bir veri tabanı mı bahsettiğiniz yoksa kendi yaptığımız ölçümler mi? Aşağıda kendi saatime ait bir ölçüm sertifikası var.
Planet Ocean
232.30.46.21.01.001
Resim
"As the Years Go Passing By..."
Kullanıcı avatarı
darksilence

Mesaj brkblkn » 28 Nis 2018, 22:19

Kendi yaptığımız ölçümleri kastediyordum aslında. Ölçüm sertifikasını ilk kez görüyorum :)
Kullanıcı avatarı
brkblkn

Mesaj Bahas » 13 Mar 2022, 01:58

Saatlerin zaman tutması ile ilgili sorunum yoktur ama arada bir kontrol ederim bakım ihtiyacı hissediyorlar mı bir sorun var mı diye.

3 günde Tissot PRX Powermatic 0 sapma değeri gösterdi. Bu süreçte saat bir buçuk gün kolda, kalan zamanda kutuda kadran yukarı pozisyondaydı.

Aynı sürede (3 gün) Seiko SRPG07J1 20, Hamilton Khaki Navy Sub 24 saniye, Alpina Alpiner Chronograph 10 saniye ileri gitmiş. Bu üç saati hiç takmadım; hep kutuda, kadran yukarı pozisyondalardı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Bahas

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Mekanizmaları & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 23 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners