ayar konumunda saat yönü tersine çevirmek

Saat Mekanizmaları ve Teknik Bilgiler Konusunda Paylaşım Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Mekanizmaları Bölümünde Birçok Mekanizma Üreticisi Firmanın Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detaylı Fotoğrafları ile Ulaşabilirsiniz. Ayrıca Saatlerde Kullanılan Teknolojileri Açıklayan Detaylı Bilgilendirme Konularını Okuyabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

ayar konumunda saat yönü tersine çevirmek

Mesaj moonwatch » 09 Mar 2018, 17:16

merhabalar
otomatik mekanizmada saat ayarı konumunda kolu ters yönde çevirme yanlışmıdır. bunu sormamın sebebi bir saat de karşılaştığım ters yöne zorlanması ve dişli atlaması gibi bir ses gelmesi. teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
moonwatch

Re: ayar konumunda saat yönü tersine çevirmek

Mesaj MeraklıAdam » 10 Mar 2018, 17:00

moonwatch merhaba, evvela sorunuza gelicek olursak mekanik otomatik saatler çok hassastırlar, ancak bu durum mekanizmadan mekanizmaya değişebilir, bir iki seferden bir sorun çıkmaz diye tahmin ediyorum, ama devamlı olarak saatinize bu hareketi uygularsanız ilerde sorunlar meydana gelebilir örneğin: Özellikle bu hareketin maşaya çok etkisi oluyor, ve bozulma ihtimalini göz önünde bulundurmanızda fayda var, öte yandan ciddi masraf çıkartabilir, yani demem o ki her mekanik saatte bu hareket doğru değildir, yalnız saatinizin markasını ve modelini belirtirseniz size daha fazla bilgi verme imkanımız olacaktır. :thumbup:
Kullanıcı avatarı
MeraklıAdam

Mesaj moonwatch » 10 Mar 2018, 18:25

ilginize çok teşekkür ederim. seiko 7002
Kullanıcı avatarı
moonwatch

Mesaj MeraklıAdam » 10 Mar 2018, 19:42

moonwatch tekrardan merhaba eğer yardımcı olmuşsam ne mutlu bana, eğer saate yine gelecek olursak Seiko 7002 mekanizma eski bir otomatik mekanizmadir, aynı zamanda baya sağlamlar diye biliyorum bence o kadar kolay kolay arıza verebilecek bir mekanizma değil diye tahmin ediyorum. Bana kalırsa saatinizin en fazla bir bakıma girmesi yeterli olacaktır, umuyorum ki bir bakıma girerse tıkır tıkır çalışacaktır, iyi bir saat ustası saatinizi halledebilir diye umuyorum saygılarımla. :thumbup:
Kullanıcı avatarı
MeraklıAdam

Mesaj moonwatch » 10 Mar 2018, 21:06

merhabalar
yani saatlerde, saat ayarı yapacağımız zaman kısa yol tersine çevirmek ise biz uzun yolu seçip doğru olanı yapmamız gerektiğini anladım. benim saatin zaten bakım zamanı gelmiş galiba. yeni aldım kullanmıyorum ama yaptıracağım en kısa zamanda. tekrar teşekkür ederim iyi çalışmalar dilerim
Kullanıcı avatarı
moonwatch

Mesaj MeraklıAdam » 10 Mar 2018, 21:32

:thumbup:
Kullanıcı avatarı
MeraklıAdam

Dön TSF Saat Mekanizmaları & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 49 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners