Rolex Geri Kalma ve İkinci El Satın Alma Hakkında Bilgi

Saat Mekanizmaları ve Teknik Bilgiler Konusunda Paylaşım Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Mekanizmaları Bölümünde Birçok Mekanizma Üreticisi Firmanın Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detaylı Fotoğrafları ile Ulaşabilirsiniz. Ayrıca Saatlerde Kullanılan Teknolojileri Açıklayan Detaylı Bilgilendirme Konularını Okuyabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Rolex Geri Kalma ve İkinci El Satın Alma Hakkında Bilgi

Mesaj aydincondur » 26 Eki 2017, 09:27

İyi forumlar abiler kardeşler arkadaşlar

, hayatımda hiç rolexim olmadı nasipse 1-2 ay içerisinde işlerimden vakit bulur bulmaz gidip almayı düşünüyorum. Size iki sorum olacak , internette okuduğum kadarıyla rolexin (calışırlen) belli bir sürede biraz geri kalması normal diye yazıyordu, ihtimal vermememe rağmen sinek küçük mide bulandırmasın mantığıyla size soruyorum. Sağlıklı çalışan bir rolex geri kalır mı ?

İkinci sorum isec, hoşuma giden bir saat var . Dükkanı olan bir satıcı satıyor , ancak bana daha önce sattığı adamdan geri aldığını satarken adama seltifikasının olduğnu , geri alırken adamın seltifikasını kaybettiğini söyledi. Sizce bu saat alınır mı ? Rolex satan yere gidip sorsam bu saat orjinal mi diye bana bilgi verirler mi ?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler .
Kullanıcı avatarı
aydincondur

Re: Rolex geri kalması ve orjinallik hakkında bilgi

Mesaj manil » 26 Eki 2017, 09:52

Manyetize olmuş her saat geri kalabilir. Rolex olup olmaması fark etmez. Rolex'in üretim yılına göre seri numaralarının kontrol edilebileceği siteler mevcut. Onlara göz atabilirsiniz.
“Some people feel the rain. Others just get wet.”

Bob Marley
Kullanıcı avatarı
manil

Re: Rolex geri kalması ve orjinallik hakkında bilgi

Mesaj rolexcollector » 26 Eki 2017, 10:09

aydincondur yazdı:İyi forumlar abiler kardeşler arkadaşlar

, hayatımda hiç rolexim olmadı nasipse 1-2 ay içerisinde işlerimden vakit bulur bulmaz gidip almayı düşünüyorum. Size iki sorum olacak , internette okuduğum kadarıyla rolexin (calışırlen) belli bir sürede biraz geri kalması normal diye yazıyordu, ihtimal vermememe rağmen sinek küçük mide bulandırmasın mantığıyla size soruyorum. Sağlıklı çalışan bir rolex geri kalır mı ?

İkinci sorum isec, hoşuma giden bir saat var . Dükkanı olan bir satıcı satıyor , ancak bana daha önce sattığı adamdan geri aldığını satarken adama seltifikasının olduğnu , geri alırken adamın seltifikasını kaybettiğini söyledi. Sizce bu saat alınır mı ? Rolex satan yere gidip sorsam bu saat orjinal mi diye bana bilgi verirler mi ?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler .
Her mekanik saat belli tolerans içinde sapar. Rolex te günlük +-2sn civarında olmalı bu. Orijinallik onayını yetkili bayiye sorup alın. Tax free imkanı bulursanız 0 tercih edin. 5 yıl garantili olur saatiniz

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

Re: Rolex Geri Kalma ve İkinci El Satın Alma Hakkında Bilgi

Mesaj aydincondur » 26 Eki 2017, 15:54

Prag yada ispanyaya gitmedi dusunuyorum bu iki ulkede tac free olayi var midir ?
Kullanıcı avatarı
aydincondur

Mesaj bumega » 26 Eki 2017, 15:59

aydincondur yazdı:Prag yada ispanyaya gitmedi dusunuyorum bu iki ulkede tac free olayi var midir ?
Vardir ancak ulkelere gore tax free oranlari degisir. Italya bu konuda en uygun fiyatli yerlerden biri, Ispanya da guzel fiyat alirsiniz.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
bumega

Mesaj Tgm » 26 Eki 2017, 16:45

Kutusuz olabilir ama sertifikasız rolex almayın. Orjinalliğini teyit ettirseniz de almayın, gerek yok. Sertifikası olsun.

+2, -2 sn hassiyet aralığıdır. Ama daha önemlisi ekstra durumlar olmadığı taktirde saatin istikrarlı olmasıdır. Birinci gün hiç sapma göstermeyip, ertesi gün 10sn, üçüncü gün 1 sn sapan saat de makbul değildir
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullanıcı avatarı
Tgm

Mesaj Salihizmir » 26 Eki 2017, 17:02

Sapma isi bence biraz da şans isi ancak rolexle basladiginizda eminimki surekli model yükseltmek veya değiştirmek isteyeceksiniz o yuzden sertifikasız saat alirsaniz ikinci elde baya Değeri dusuk olarak almaya calisacaklardir yeni sertifikali tökezleriz almayı tercih edin ve sapma konusunda saat açılmamışsa ben bir sıkıntı olacağını dusunmuyorum
Kullanıcı avatarı
Salihizmir

Mesaj ermansire » 26 Eki 2017, 21:17

instagram.com/ermansire
Kullanıcı avatarı
ermansire

Sonraki

Dön TSF Saat Mekanizmaları & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 20 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners