İsviçre Quartzı Hakkında Bilgi

Saat Mekanizmaları ve Teknik Bilgiler Konusunda Paylaşım Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Mekanizmaları Bölümünde Birçok Mekanizma Üreticisi Firmanın Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detaylı Fotoğrafları ile Ulaşabilirsiniz. Ayrıca Saatlerde Kullanılan Teknolojileri Açıklayan Detaylı Bilgilendirme Konularını Okuyabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

İsviçre Quartzı Hakkında Bilgi

Mesaj muhacir » 02 Eyl 2017, 17:31

Normalde mekanik saat tercih ederim fakat beğendiğim Rafidaim marka saatin İsviçre quartzı olduğunu gördüm benim bildiğim quartz mekanizmalar saaten saate farklılık göstermiyor eğer gösteriyorsa isviçre quartzının diğer quartzlara göre avantajları nedir ? Teşekkürler .
En son muhacir tarafından 02 Eyl 2017, 18:04 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
muhacir

Re: İsveç Quartzı Hakkında Bilgi

Mesaj Caner1983 » 02 Eyl 2017, 17:55

İsveç?
İsviçre?
İsviçre de olsa farkın materyalle alakası olduğunu sanmam?
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

Re: İsviçre Quartzı Hakkında Bilgi

Mesaj muhacir » 02 Eyl 2017, 18:05

Ah , özür dilerim bu iki ülkeyi hep karıştırmışımdır şimdi düzelttim .
Kullanıcı avatarı
muhacir

Mesaj kirpi » 03 Eyl 2017, 02:36

bendeki tissot couturier saatte ETA quartz mekanizma var, umarım çin malı quartzlardan biraz daha kaliteli bir şeydir
Kullanıcı avatarı
kirpi

Mesaj westbloode » 03 Eyl 2017, 14:14

Tamir edilebilir olması parçalarında plastik aksamın daha az olması isviçreyi kaliteli kılıyor sanırım.
Kullanıcı avatarı
westbloode

Mesaj seastar1000 » 13 Eki 2017, 18:58

1986 yılında almış olduğum bir Omega deville quartz mekanizmalı altın kaplama saatim var O zaman ki moda küçük çaplı saatlerdi galiba 34 yada 35 mm olmalı hala annemin kolunda takıyor pili reneta marka olup 5 yılda bir değişiyor İsviçre quartz derken ki amaç herhalde böyle bir saat dir diye yazayım dedim Tissot u bilemem ama Omega yada Longines ise kaçırmayın alın
Kullanıcı avatarı
seastar1000

Mesaj sdr9935 » 16 Eki 2017, 10:37

Yakın zamanda aldım bir tane pilli makine içine baktım tabi ki evet çinliler gibi değiller daha çok metal parçalardan oluşuyor japonlar da öyle Lorus saat almıştım en az 10 yıldır çalışır şuan kardeşim kullanıyor yani iyi mekanizmalar saat yapan firmaların saatleri stabil çalışıyor ve uzun ömürlü oluyorlar (alım derken hediye geldi pilli saat almaktan yana değilim ama pek hoşumu gitti açıkçası )
Kullanıcı avatarı
sdr9935

Mesaj bumega » 26 Eki 2017, 15:12

Swiss made quartz teknolojisi 1980 yilinda ki quartz saate yönelme durumuyla cok gelisti. Bugun artik evladiyelik saatler ortaya cikarir hale geldiler. Patek Philippe AP Rolex Omega Breitling Longines de dahil olmak üzere pek cok marka da bu kervana katilarak kaliteli omurluk quartz saatler uretti ve hala da bazi modellerinde üretmekteler. Fiyatlar tabi ki diger markalara gore hayli yuksek ancak bunda mekanizma disi tum uretim bandının sattiklari diger saatlerle ayni kalitede uretiliyor olmasindan kaynakli. Ancak mekanizma maliyetinin dusuk olmasindan kaynakli olarak da diger otomatik modellerine gore de nispeten uygun fiyatli satilmaktalar.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
bumega

Dön TSF Saat Mekanizmaları & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 23 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners