Longines Master Collection Winder problemi

Saat Mekanizmaları ve Teknik Bilgiler Konusunda Paylaşım Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Mekanizmaları Bölümünde Birçok Mekanizma Üreticisi Firmanın Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detaylı Fotoğrafları ile Ulaşabilirsiniz. Ayrıca Saatlerde Kullanılan Teknolojileri Açıklayan Detaylı Bilgilendirme Konularını Okuyabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Longines Master Collection Winder problemi

Mesaj korhon » 25 May 2017, 14:59

Master Collection Chronograph Calendar (L2.673.4.78.3) saatim (ETA 7751), kolumdayken veya elimde sallayarak kuruluyor, ancak watch winder'da her türlü yön ve frekans alternatifini denememe rağmen kurulmuyor ve her seferinde durmuş olarak buluyorum. 4'lü watch winder'daki diğer saatlerimde bir problem yok. Nasıl bir sorun olabilir?
Kullanıcı avatarı
korhon

Re: Longines Master Collection Winder problemi

Mesaj economyst » 14 Mar 2018, 09:54

Aynı sorun bende de var ve çözüm bulamadım.

Saat yeni kolonlu çark sistemli longines, muhtemelen sebep bu diye düşünüyorum. Bilgisi olan var mıdır?
Breitling Navitimer... Bir gün mutlaka...
Kullanıcı avatarı
economyst

Mesaj mturann » 14 Mar 2018, 10:12

İlginç
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj Zamanölçer » 10 Haz 2018, 18:46

Mesajiniz bir hayli eski, bende yeni üye oldugum icin, bugün okudum, ama ilgilenen ve ayni sorunlari olanlar icin bir iki cümleyle izahat etmek isterim.

Saatiniz normal kurulumda ve elle kurulumda hic bir sorunu yoksa, almis oldugunuz Saat kurucusunun en hizli programini secmenizi öneririm. 7751 de kurulum tek yönde( saat calisma yönünde olmaktadir, tertibat en hassas hareketde dahi kurulumu tetikleyici durumdadir. Saatin kendi ekseni etrafinda tamamen dönmesine dikkat ediniz. Saat calisma yönünde döndürdügüne dikkat ediniz, kurulmus sekilde koymaniz halinde, yavas araliklarla dönüs yapan kurulum aletlerinde dahi iyi neticeler alicaginizi umuyorum. Atölyelerdeki kurulum aletleri hem kendi ekseninde hemde dairesel ekseninde döndükleri icin kurulumu iyi bir sekilde gerceklestirebiliyorlar. Programlari iyice etüd etmeniz gerekli. Örnegin, program 1: 10dakika calisma 1 saat dinlenme, ve program 2 20 saniye calisma, 20 dakika dinlenmeyse, 2.cisini seciniz. Sevgi ve saygilarimla.
Turcarum horologica artifex.
Kullanıcı avatarı
Zamanölçer

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Mekanizmaları & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 37 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners