Longines Bak覺m Teknik Destek Yard覺m覺

Saat Mekanizmalar覺 ve Teknik Bilgiler Konusunda Payla覺m B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Saat Mekanizmalar覺 B繹l羹m羹nde Bir癟ok Mekanizma reticisi Firman覺n Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detayl覺 Fotoraflar覺 ile Ulaabilirsiniz. Ayr覺ca Saatlerde Kullan覺lan Teknolojileri A癟覺klayan Detayl覺 Bilgilendirme Konular覺n覺 Okuyabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Longines Bak覺m Teknik Destek Yard覺m覺

Mesaj Toroman » 23 May 2017, 23:06

Arkadalar merhaba,

Baba yadigar覺 bir Longines saatim var. Model bilgisi elimde yok. Google'da arama yapt覺m ama bulamad覺m. Aa覺da g繹rd羹羹n羹z saat hakk覺nda teknik bilgileri 繹renmek istiyorum. Bu saati bileniniz ya da yard覺mc覺 olabilecek olan覺n覺z var m覺?

As覺l sorum ise saatin kurma kolu 癟ok zor d繹n羹yor, 癟ok zor kuruluyor ama saat sorunsuz ekilde 癟al覺覺yor. San覺r覺m yalanmaya ihtiyac覺 var. Forumumuzda benim i癟in manevi deeri bu kadar y羹ksek olan bu saati g繹z羹m kapal覺 g羹venip teslim edebileceim, bak覺m覺n覺 yapt覺rabileceim kim vard覺r?

Ayr覺ca saatin tarihi 癟al覺覺yor, her g羹n at覺yor ama kuram覺yorum, kurma kolunu ters y繹nde 癟eviremiyorum s覺k覺nt覺 ne olabilir.

Resim

Yard覺mlar覺n覺z i癟in imdiden teekk羹r ederim.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Victorinox Officer'S
Kullan覺c覺 avatar覺
Toroman

Kay覺t: 06 Au 2014, 22:46

Re: Longines Bak覺m Teknik Destek Yard覺m覺

Mesaj Maybek » 23 May 2017, 23:19

Forum icinden bengisaat rumuzlu Cengiz ustaya guvenebilirsiniz

Sent from my SM-G900FQ using Tapatalk
Kullan覺c覺 avatar覺
Maybek

Kay覺t: 28 Kas 2014, 13:39

Mesaj taskin » 24 May 2017, 00:18

selam,

saatiniz longines'in "ultramatic chron" serisidir. Kalibre 431 kullan覺yor. Hibeat; yani y羹ksek vuru hassasiyetli bir makinedir. siz de sesinden anlayabilirsiniz tiktaklar daha k覺sa ve h覺zl覺d覺r.
Makine u;
Resim

Kasas覺 pirin癟 羹zeri alt覺n kaplamad覺r, arka kapak 癟elik. Fotoraflarda g繹r羹ld羹羹 羹zere alt覺n kaplamas覺 baya atm覺. Eski kaplama 癟覺kar覺l覺p tekrar rodyum ile kaplanabilir.
Kadran da pek tabi restore edilebilir.

Ayr覺ca hesalit cam覺n覺z malesef deimi, yerine cyclopslu (bb羹y羹te癟) yerli bir cam kullan覺lm覺. orijinalinde yoktur. bunun da deimesi kolay.

Otomatik bir kalibre, doal yollardan kolunuzda rezervini almas覺 gerekiyor. Kolun sertlemesi ya覺n kurumas覺ndan, tij borusunda pislik dolmas覺 gibi problemlerle 癟oaltlabilir. Hi癟 zorlamay覺n, ileride daha k繹t羹 sonu癟lar dourabilir.

ek olarak 癟ift 癟ekme deil, standart eski sistem manuel tarih ayarlayabiliyorsunuz (bu konuda yanl覺 biliyor olabilirim d羹zeltin l羹tfen. ranfit'i baz alarak belirtiyorum).

Forum 羹yesi Cengiz Dede (Bengi Saat) ile irtibata ge癟erseniz gerekli yard覺m覺 size salayacakt覺r. Yeri Sirkeci ah As Han 4. Katta.

Sevgiler.
Kullan覺c覺 avatar覺
taskin

Ya: 38
Kay覺t: 07 Mar 2014, 10:30

Mesaj Toroman » 24 May 2017, 00:57

Maybek yazd覺:Forum icinden bengisaat rumuzlu Cengiz ustaya guvenebilirsiniz

ok teekk羹r ederim @bengisaat Cengiz Usta'ya mutlaka ulaaca覺m.

Sayg覺lar.

Victorinox Officer'S
Kullan覺c覺 avatar覺
Toroman

Mesaj Toroman » 24 May 2017, 00:58

Maybek yazd覺:Forum icinden bengisaat rumuzlu Cengiz ustaya guvenebilirsiniz

襤lginiz i癟in 癟ok teekk羹r ederim.

Kendisine mutlaka ulaaca覺m.

Sayg覺lar.

Victorinox Officer'S
Kullan覺c覺 avatar覺
Toroman

Mesaj Toroman » 24 May 2017, 01:09

taskin yazd覺:selam,

saatiniz longines'in "ultramatic chron" serisidir. Kalibre 431 kullan覺yor. Hibeat; yani y羹ksek vuru hassasiyetli bir makinedir. siz de sesinden anlayabilirsiniz tiktaklar daha k覺sa ve h覺zl覺d覺r.
Makine u;
Resim

Kasas覺 pirin癟 羹zeri alt覺n kaplamad覺r, arka kapak 癟elik. Fotoraflarda g繹r羹ld羹羹 羹zere alt覺n kaplamas覺 baya atm覺. Eski kaplama 癟覺kar覺l覺p tekrar rodyum ile kaplanabilir.

Ayr覺ca hesalit cam覺n覺z malesef deimi, yerine cyclopslu (bb羹y羹te癟) yerli bir cam kullan覺lm覺. orijinalinde yoktur. bunun da deimesi kolay.

Otomatik bir kalibre, doal yollardan kolunuzda rezervini almas覺 gerekiyor. Kolun sertlemesi ya覺n kurumas覺ndan, tij borusunda pislik dolmas覺 gibi problemlerle 癟oaltlabilir. Hi癟 zorlamay覺n, ileride daha k繹t羹 sonu癟lar dourabilir.

ek olarak 癟ift 癟ekme deil, standart eski sistem manuel tarih ayarlayabiliyorsunuz (bu konuda yanl覺 biliyor olabilirim d羹zeltin l羹tfen. ranfit'i baz alarak belirtiyorum).

Forum 羹yesi Cengiz Dede (Bengi Saat) ile irtibata ge癟erseniz gerekli yard覺m覺 size salayacakt覺r. Yeri Sirkeci ah As Han 4. Katta.

Sevgiler.

O kadar arat覺rma yapt覺m bu kadar ayd覺nlat覺c覺 bilgilere ulaamad覺m. Ger癟ekten saolun var olun. Bu saat benim i癟in 癟ok k覺ymetli ve size can覺 g繹n羹lden teekk羹r ederim bu 癟ok 癟ok deerli bilgiler i癟in.

Kasan覺n ve kadran覺n revize edilebilir olmas覺 beni a覺r覺 mutlu etti, saat eski bir saat olduundan dolay覺 bunun yap覺labileceini akl覺m覺n ucundan bile ge癟irmemitim. Mesaj覺n覺z覺 g羹len g繹zlerle 2 defa okudum :))))

Cengiz Usta'ya en k覺sa zamanda gideceim.

Tekrar tekrar teekk羹r ederim.

Sayg覺lar, selamlar...

Victorinox Officer'S
Kullan覺c覺 avatar覺
Toroman

Mesaj taskin » 25 May 2017, 00:35

Yard覺mc覺 olabildiysem ne mutlu :)

Sevgiler.

Toroman yazd覺:

Makine u;
Resim

Sevgiler.

O kadar arat覺rma yapt覺m bu kadar ayd覺nlat覺c覺 bilgilere ulaamad覺m. Ger癟ekten saolun var olun. Bu saat benim i癟in 癟ok k覺ymetli ve size can覺 g繹n羹lden teekk羹r ederim bu 癟ok 癟ok deerli bilgiler i癟in.

Kasan覺n ve kadran覺n revize edilebilir olmas覺 beni a覺r覺 mutlu etti, saat eski bir saat olduundan dolay覺 bunun yap覺labileceini akl覺m覺n ucundan bile ge癟irmemitim. Mesaj覺n覺z覺 g羹len g繹zlerle 2 defa okudum :))))

Cengiz Usta'ya en k覺sa zamanda gideceim.

Tekrar tekrar teekk羹r ederim.

Sayg覺lar, selamlar...

Kullan覺c覺 avatar覺
taskin

Ya: 38
Kay覺t: 07 Mar 2014, 10:30

Mesaj cbmad » 28 May 2017, 06:10

Makine u;
Resim

Sevgiler.

ok faydal覺 bilgilendirme olmu :champ: :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
cbmad

Ya: 45
Kay覺t: 16 Au 2012, 13:47

Sonraki

D繹n TSF Saat Mekanizmalar覺 & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 45 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners