Tissot PRS 516 Extreme ileri gitme sorunu

Saat Mekanizmaları ve Teknik Bilgiler Konusunda Paylaşım Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Mekanizmaları Bölümünde Birçok Mekanizma Üreticisi Firmanın Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detaylı Fotoğrafları ile Ulaşabilirsiniz. Ayrıca Saatlerde Kullanılan Teknolojileri Açıklayan Detaylı Bilgilendirme Konularını Okuyabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Tissot PRS 516 Extreme ileri gitme sorunu

Mesaj AresMajere » 05 Oca 2017, 21:21

Arkadaşlar merhaba,

Forumu detaylı araştırdım fakat herkesin farklı yorumlarından dolayı açıkcası kafam biraz karıştı..

Tissot PRS 516 Extreme deri kordonlu modelini kullanıyorum. Otomatik bir saat ve saati gece kolumdan çıkartıp cep telefonum ile aynı saat ve dakikaya getiriyorum.

Sabah işe giderken koluma taktığımda saatin 1 dakika kadar ileri gittiğini farkettim. Bunu 1 hafta kadar her gece cep telefonunun saati ile sekronize ederek test ettim.

Her sabah uyanıp saati koluma taktığımda kurma kolunu yukarı doğru 3-4 kez çevirip öyle takıyorum. Bazı arkadaşların yorumlarında hem aşağı hem yukarı 3-4 kez çevirilmesi gerekitiğini yazmış.

Bilir bir kişide saati kurma kolunun üzerine bırakıp tamamen durana kadar takılmadan bırakılmasından bahsetmiş. Bu yayının gevşemesi için olduğunu ve bu şekilde bir çok defa yapıldığında saatin gereken kondisyonuna geleceğinden bahsetmiş.

Sizden ricam bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim. Saati yurt dışından yeni aldım. Çok klas bir saat çokta severek kullanıyorum.

Resim
Kullanıcı avatarı
AresMajere

Re: Tissot PRS 516 Extreme ileri gitme sorunu

Mesaj alihoca » 06 Oca 2017, 22:28

Bu sapma değeri yüksek görünüyor. Saati yan yatırarak değil de kapak üstü bırakmaya çalışın belki faydası olur.
Tempus erit auri pretium!
Kullanıcı avatarı
alihoca

Mesaj manil » 07 Oca 2017, 10:50

Cep telefonunuzun yanına, Laptopun üstüne bırakıp uyuduysaniz geçmiş olsun, saat sanırım manyetize olmuş.

Sent from my D6603 using Tapatalk
“Some people feel the rain. Others just get wet.”

Bob Marley
Kullanıcı avatarı
manil

Mesaj SeiKinetic » 08 Oca 2017, 16:08

Yeni olduğu için çok nadir de olsa bu tür sapma değerleri ortaya çıkabiliyor. Yayı birkaç kez tam boşaltıp kullanmayla deneyebilirsiniz. Diğer bir ihtimal de telefon saatinizin sapıyor olmasıdır. Şebeke yoluyla otomatik güncelleme seçeneği kapalıysa (değişmeyen yaz-kış saati uygulamasından olumsuz etkilenmemek için şahsen kapatmıştım) sapma gösterebiliyor bazı cihazlar.
Tutto ha una maniera.
Kullanıcı avatarı
SeiKinetic

Mesaj neperliva » 13 Oca 2017, 00:26

Bence bu kabul edilebilir bir durum degil. Ben olsam iade ederdim cunku alim yaptiginiz yerde listelenen sapma degeri +- 1 dk dan cok daha kucuk olmali.

iadeyi degerlensirin derim.
"Hata yapmayan kişi aslında genel olarak hiçbir şey yapmıyor demektir".
Kullanıcı avatarı
neperliva

Mesaj eyimen » 13 Oca 2017, 09:40

Saatiniz muhtemelen manyetize olmus. Gece yatarken cep telefonu ve bilgisayar yanina koymayin eger koyuyorsaniz. Bundan sonra da saniye bazinda telefon saati ile degil atomik saat(http://www.atomiksaat.com/) ile senkron edin. Eger gun bazinda sapma 1 dk'dan yavas yavas dusmeye baslarsa gercekten manyetiklenmis ve yavas yavas normale donuyor demektir(1-2 ay surebilir). Eger ki 10-15 gun icerisinde sapmada en ufak bir dusme olmazsa o zaman servis yolu gorundu demektir..
Kullanıcı avatarı
eyimen

Mesaj AresMajere » 14 Oca 2017, 22:53

SeiKinetic yazdı:Yeni olduğu için çok nadir de olsa bu tür sapma değerleri ortaya çıkabiliyor. Yayı birkaç kez tam boşaltıp kullanmayla deneyebilirsiniz. Diğer bir ihtimal de telefon saatinizin sapıyor olmasıdır. Şebeke yoluyla otomatik güncelleme seçeneği kapalıysa (değişmeyen yaz-kış saati uygulamasından olumsuz etkilenmemek için şahsen kapatmıştım) sapma gösterebiliyor bazı cihazlar.

Söylediğiniz gibi yayı boşa çıkartıp 3-4 defa aynı işlemi yapınca saat normale bindi çok şükür..

Tşk ederim. Ama hafifta olsa ileri gitme durumu devam ediyor. Günlük ortalama 15 sn kadar.. oda normal sanırım?
Kullanıcı avatarı
AresMajere

Mesaj neperliva » 14 Oca 2017, 23:12

AresMajere yazdı:
SeiKinetic yazdı:Yeni olduğu için çok nadir de olsa bu tür sapma değerleri ortaya çıkabiliyor. Yayı birkaç kez tam boşaltıp kullanmayla deneyebilirsiniz. Diğer bir ihtimal de telefon saatinizin sapıyor olmasıdır. Şebeke yoluyla otomatik güncelleme seçeneği kapalıysa (değişmeyen yaz-kış saati uygulamasından olumsuz etkilenmemek için şahsen kapatmıştım) sapma gösterebiliyor bazı cihazlar.

Söylediğiniz gibi yayı boşa çıkartıp 3-4 defa aynı işlemi yapınca saat normale bindi çok şükür..

Tşk ederim. Ama hafifta olsa ileri gitme durumu devam ediyor. Günlük ortalama 15 sn kadar.. oda normal sanırım?

Normal ancak yine de istenen bir durum değil. Nomos'larda da sanki öyle bir sapma vardı yeni yapılan açılışların birinde.
"Hata yapmayan kişi aslında genel olarak hiçbir şey yapmıyor demektir".
Kullanıcı avatarı
neperliva

Sonraki

Dön TSF Saat Mekanizmaları & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 38 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners