Tissot PRS 516 Extreme ileri gitme sorunu

Saat Mekanizmaları ve Teknik Bilgiler Konusunda Paylaşım Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Mekanizmaları Bölümünde Birçok Mekanizma Üreticisi Firmanın Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detaylı Fotoğrafları ile Ulaşabilirsiniz. Ayrıca Saatlerde Kullanılan Teknolojileri Açıklayan Detaylı Bilgilendirme Konularını Okuyabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Tissot PRS 516 Extreme ileri gitme sorunu

Mesaj SeiKinetic » 15 Oca 2017, 00:24

AresMajere yazdı:
SeiKinetic yazdı:Yeni olduğu için çok nadir de olsa bu tür sapma değerleri ortaya çıkabiliyor. Yayı birkaç kez tam boşaltıp kullanmayla deneyebilirsiniz. Diğer bir ihtimal de telefon saatinizin sapıyor olmasıdır. Şebeke yoluyla otomatik güncelleme seçeneği kapalıysa (değişmeyen yaz-kış saati uygulamasından olumsuz etkilenmemek için şahsen kapatmıştım) sapma gösterebiliyor bazı cihazlar.

Söylediğiniz gibi yayı boşa çıkartıp 3-4 defa aynı işlemi yapınca saat normale bindi çok şükür..

Tşk ederim. Ama hafifta olsa ileri gitme durumu devam ediyor. Günlük ortalama 15 sn kadar.. oda normal sanırım?

Anormal sayılabilecek bir değer olmasa da daha aşağılarda seyredecek olmasını umuyorum. Bu denli farklı veriler elde edilmesini taş sayısına da bağlıyorum şahsen. Kolunuzda 15 taşlı, 7750'in gelişmiş versiyonu olduğu öne sürülerek geliştirilmiş bir mekanizma var. Kötü bir mekanizma tabii ki değil. Maliyet düşürme politikası sonucu ortaya çıkan bir üründür kendisi. Ancak, COSC'suz olsa da belirli bir süreden sonra sapmanın günde -/+ 1-2 saniyeye kadar inebildiği, maddi anlamda ulaşılabilir, F/P oranı üst düzey modellerin ilk sıralarında yerini almıştır şimdiden. Kısa süre sonra en azından günde ortalama 5 saniye civarlarına ineceğini düşünüyorum, şanssız bir üretime denk gelmediyseniz. Her ne kadar seri üretim ürünleri de olsalar, aynı gün aynı banttan inen iki ayrı mekanizma çok farklı değerler verebiliyor. Kısacası, başta hairspring olmak üzere; mekanizmanız size, kullanımıza ve gereken hassasiyetine ulaştıktan sonra şaşırtıcı sonuçlar alabilirsiniz. Haftada sadece 2-3 saniye sapma oranı yakalamış birçok C01.211 var. Bu üst düzey hassasiyet aşırı yaygın bir durum olmasa da, belirttiğim üzere günlük ortalama 5-6 saniye civarlarına ineceğini düşünüyorum.
Tutto ha una maniera.
Kullanıcı avatarı
SeiKinetic

Önceki

Dön TSF Saat Mekanizmaları & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 64 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners