Safir Camda Çizilme Sorunu

Saat Mekanizmaları ve Teknik Bilgiler Konusunda Paylaşım Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Mekanizmaları Bölümünde Birçok Mekanizma Üreticisi Firmanın Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detaylı Fotoğrafları ile Ulaşabilirsiniz. Ayrıca Saatlerde Kullanılan Teknolojileri Açıklayan Detaylı Bilgilendirme Konularını Okuyabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Safir Camda Çizilme Sorunu

Mesaj galain » 04 Eki 2016, 19:55

Arkadaşlar ne yapabilirim sizce kullanılan cam flame fusion cammış bu fiyatın normal olmadığı çok belli daha uygun fiyata nerden bulabilirim
Kullanıcı avatarı
galain

Mesaj tt59 » 04 Eki 2016, 20:19

Siz 500 dolara aldığınız invicta dan bir adet daha alsanız daha mantıklı,ben bu invicta olayını anlamıyorum piyasada 300 tl civarına da otomatik invicta var binlerce liraya da,invicta kendine aynı marka isminde homage mi ürettiriyor :) kusura bakmayın mesajınızdan da birşey anlamadım Türkiye de 8 bin tl lik saati yurt dışından, üstelik otomatiğini 500 dolara alıyorsunuz.Her şey bir kenara da şu invicta markası hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar bir aydınlatırlarsa bu durumu çok sevinirim,yazdıklarımı dalgaya vuruyor diye düşünmeyin,gerçekten bilmiyorum
Kullanıcı avatarı
tt59

Mesaj galain » 04 Eki 2016, 22:28

Amazonda 300 500 dolara satılan invictaları Türkiyede 5000 6000 tl gibi fiyatlara satıyorlar şimdiki aklım olsa asla almazdım daha önce pırlant servisine silikon kordon fiyatı sordum onada 300 tl dediler gerçekten çok pişmanım keşke almasaydım yani bir cama 720 tl istiyorlar bu nasıl iş anlamadım bu camlar gerçekten bu kadar pahalımı
Kullanıcı avatarı
galain

Mesaj mertk » 05 Eki 2016, 10:57

asymptote yazdı:Saati açmak riskli bir işlem değil, son derece basit bir işlem.. :) Eğer tozsa o tozun (ve görünmeyen diğer tozların) temizlenmesi gerek mert.. ;) :thumbup:

Abi Longines servisine 3 kere verdim hydro'yu yine de benim gözüm içeride kalan bir kaç toz tanesini görüyür.Yani işin gerçekten özenle yapılması gerekiyor. Hatta kadran değişti, lum'ların üstüne siyah siyah bir sürü de şey yapışmış cabası. Bayadır kullanmıyorum zaten, öyle duruyor. Ondan Longines'e bu konuda hiç güvenmiyorum, çok sevdiğim bir marka olmasına rağmen, soğuttular beni.

Bir ara tekrar verelim bakalım düzeltebilecekler mi merak ediyorum.
IVAN BEBEK BİR GÜN TÜRKİYE'YE YOLUN DÜŞECEK!!!
Kullanıcı avatarı
mertk

Mesaj asymptote » 05 Eki 2016, 11:05

Türkiye'deki servisler maalesef sıkıntılı. Bu konuda sana hak veriyorum..
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj Umutt » 05 Eki 2016, 21:18

bu arada verdiğim saatin camındaki hatanın büyük ihtimalle lumelerden kopan bir parça olduğunu söyledi satıcı,yıllar içinde lumelerden zerre büyüklüğünde parçalar kopup kopup cama yapışabiliyormuş.siz katılıyormusunuz buna olabilirmi böyle bir şey ?

Sent from my iPad using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj darksider » 05 Eki 2016, 21:25

kuyur yazdı:bu arada verdiğim saatin camındaki hatanın büyük ihtimalle lumelerden kopan bir parça olduğunu söyledi satıcı,yıllar içinde lumelerden zerre büyüklüğünde parçalar kopup kopup cama yapışabiliyormuş.siz katılıyormusunuz buna olabilirmi böyle bir şey ?

Sent from my iPad using Tapatalk

Moda markalarında olduğunu gördüm.
Nothing lasts forever, and we both know hearts can change...
Kullanıcı avatarı
darksider

Mesaj mermertaş » 06 Eki 2016, 11:54

AR kaplama Cape Cod, Polywatch gibi cilalar ile temizlenebilir. Tabii dış Ar yi kaybedip bir miktar parlamaya razı oluyorsunuz bu durumda

E5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
mermertaş

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Mekanizmaları & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 61 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners