Su Geçirmezlik Meselesi

Saat Mekanizmaları ve Teknik Bilgiler Konusunda Paylaşım Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Mekanizmaları Bölümünde Birçok Mekanizma Üreticisi Firmanın Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detaylı Fotoğrafları ile Ulaşabilirsiniz. Ayrıca Saatlerde Kullanılan Teknolojileri Açıklayan Detaylı Bilgilendirme Konularını Okuyabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Su Geçirmezlik Meselesi

Mesaj adorno » 19 Nis 2016, 13:42

Bilgi icin tesekkurler

Sent from my iPhone6+ using Tapatalk
Her başarılı erkeğin ardında en az bir kadın vardır.
Kullanıcı avatarı
adorno

Mesaj bengisaat » 19 Nis 2016, 21:09

r2d2 yazdı:Yardımcı olan herkese teşekkürler, şunu anladım: diver watchlarla üzerinde yazan değere kadar dalış yapılabiliyor, ama diğerleri için sadece şekil olsun diye yazmışlar :)

Bengisaat ustamızın söylediklerini test etmek için de bir ara saati derin dondurucuya koyup -20C de bir süre bekletip ılık suya atmayı düşünüyorum, bakalım ne olacak. Youtube a koyarım videosunu :D :D

Neden ? :shock: :)
facebook.com/saatatolyesi/
Kullanıcı avatarı
bengisaat

Mesaj r2d2 » 19 Nis 2016, 22:33

bengisaat yazdı:
r2d2 yazdı:Yardımcı olan herkese teşekkürler, şunu anladım: diver watchlarla üzerinde yazan değere kadar dalış yapılabiliyor, ama diğerleri için sadece şekil olsun diye yazmışlar :)

Bengisaat ustamızın söylediklerini test etmek için de bir ara saati derin dondurucuya koyup -20C de bir süre bekletip ılık suya atmayı düşünüyorum, bakalım ne olacak. Youtube a koyarım videosunu :D :D

Neden ? :shock: :)

Kontrollü deney! :)

Şaka tabii ;)
Kullanıcı avatarı
r2d2

Su Geçirmezlik Meselesi

Mesaj o2o » 19 Nis 2016, 23:17

Güneşlendikten sonra vs DIVER saat ile deniz keyfi yapmamalı mıyız? ???

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
o2o

Mesaj bengisaat » 19 Nis 2016, 23:53

Diver saatlerde zaten gerekli önlemleri aldıklarından bu tip sorunlar görülme riski çok düşük ancak saat güneşin altında kumda iyice kolunuzu rahatsız edecek derecede ısındıysa girdiğiniz deniz altınoluk gibi soğuk bir deniz ise hele birde denize girince hemen butonlarla oynama alışkanlığınız varsa bir kere daha düşünmenizde fayda var.. Biraz bekleyip saat kolunuzun sıcaklığına geldiğinde girerseniz Diver Saatlerde risk oldukça düşüktür .
facebook.com/saatatolyesi/
Kullanıcı avatarı
bengisaat

Mesaj imponte » 24 Ağu 2016, 19:31

Açıkcası o saatin üzerinde 200 metre yazsa da bin liralık saat bunlar, ben değil denize duşa bile sokmam :D
Kullanıcı avatarı
imponte

Mesaj mturann » 25 Ağu 2016, 09:03

bin liralık saati duşa sokamayacaksak 25 liralık saat kullananlar ne yapsın

gerçi ben 25 liralık Q&Q marka saatlerden yıllarca kullandım. ve pil değiştirme dışında hiç çıkarmadım. su da almadı. ne zaman pil değiştirdim o zaman su aldı. sonra pil değiştirmeyi bıraktım :) pili bitti mi gidip hep yenisini aldım. aynı şekilde pili bitinceye kadar kullandım ve 24 saat hiç kolumdan çıkarmadım su almıyordu o saatler :)
adamlar yapmış :)
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj copycat » 22 Ara 2016, 12:25

imponte yazdı:Açıkcası o saatin üzerinde 200 metre yazsa da bin liralık saat bunlar, ben değil denize duşa bile sokmam :D

bin liralık saat mantığı yanlış bana göre. saatleri fiyatlarına göre değil teknik ve imalat standartlarına göre değerlendirilmeli. citizen 1000 TL altına ciddi diver saat yaparken bazı isviçre markalarından 5000 TL ye andersen'den masallar satın alabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
copycat

Önceki

Dön TSF Saat Mekanizmaları & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 30 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners