Tissot Visodate Mekanizma Sesi

Saat Mekanizmaları ve Teknik Bilgiler Konusunda Paylaşım Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Mekanizmaları Bölümünde Birçok Mekanizma Üreticisi Firmanın Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detaylı Fotoğrafları ile Ulaşabilirsiniz. Ayrıca Saatlerde Kullanılan Teknolojileri Açıklayan Detaylı Bilgilendirme Konularını Okuyabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Tissot Visodate Mekanizma Sesi

Mesaj 161907 » 20 Mar 2016, 02:04

Herkese merhabalar, yaklasik 3 hafta once Tissot Visodate model saat aldim. Saat ile ilgili bir sorum olacak. Umarim konu dogru yerdedir...Bildiginiz uzere Visodate modelinde ETA 2836-2 mekanizma var. Benim ilk ETA mekanizmali saatim olmakla beraber saat kalitesiyle kendisine hayran birakti diyebilirim :). Ancak Visodate'in mekanizmasi zamam tutma ve rezerv olarak belirtilen degerleri tuttursada daha once kullanmis oldugum Orienr Mako XL modeline gore cok daha sesli calismakta, sizce bu durum normal midir ? Bir kiyas yapmak gerekirse, sessiz bir odada Mako'nun sesini duyabilmek icin kulagima yaklastirmam gerekiyor ancak Visodate'i kolumdayken rahatca duyabiliyorum. Bir otomatik saat sever olarak aslinda bu sesi duymak benim icin guzel :D . Ben sadece bu kadar ses farkinin normal olup olmadigini merak ettim. Simdiden cevaplariniz icin tesekkur ederim...
Kullanıcı avatarı
161907

Re: Tissot Visodate mekanizma sesi

Mesaj ozanozi » 20 Mar 2016, 10:05

bende eta 2836-2 mekanizmalı bir PRS 516 Kullanıyorum açıkçası çıkan ses bendede aynı :) bir anormallik olduğunu düşünmüyorum. bu arada saatiniz hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın :thumbup:
Her zaman doğruyu söyle, ama her zaman her doğruyu değil.
Kullanıcı avatarı
ozanozi

Mesaj mturann » 20 Mar 2016, 11:44

Kimileri de bu sesi arıyor :)
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj eraslani » 20 Mar 2016, 11:54

Genel olarak diver modellerde mekanizma sesi daha az duyuluyor..arka kapak etkisi sanırım..vidasız çıt açılır kapaklarda ses fazla duyuluyor.
Kullanıcı avatarı
eraslani

Re: Tissot Visodate Mekanizma Sesi

Mesaj hkmtb » 07 Nis 2016, 20:57

Tissot prs 516 kullanıyorum hiç ses yok :roll:
Kullanıcı avatarı
hkmtb

Dön TSF Saat Mekanizmaları & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 58 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners