Omega Cal. 8400 vs Rolex Cal. 3130

Saat Mekanizmaları ve Teknik Bilgiler Konusunda Paylaşım Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Mekanizmaları Bölümünde Birçok Mekanizma Üreticisi Firmanın Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detaylı Fotoğrafları ile Ulaşabilirsiniz. Ayrıca Saatlerde Kullanılan Teknolojileri Açıklayan Detaylı Bilgilendirme Konularını Okuyabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Omega Cal. 8400 vs Rolex Cal. 3130

Mesaj Orhanbalu » 02 Mar 2016, 22:13

@matadormax,

" Biz sadece markanın modelleri üzerinde kıyas yaparak aynı segmentteki ürünleri pahasına ve kalitesine göre değerlendirerek alım tercihi üzerinde fikir beyan ederiz ki forum kültürünün mantığı da budur; "

İyi güzelde siz eğer seamaster ile submarineri aynı segmentte değerlendiriyorsanız diyecek bir şey kalmıyor.
balu
Kullanıcı avatarı
Orhanbalu

Mesaj Clk » 02 Mar 2016, 22:16

Thevenin, horoloji dünyasinin duayeni kadim dostum. Si based balance Ulysse Nardin tarafindan piyasaya sunulan yenilik.

Nivarox (Swatch Group) olayi ele alip kendi bünyesinde üretti ve Omega'ya özel marketting name bulundu Si14!

Bilgi olsun dedim ;)
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Baran » 02 Mar 2016, 22:27

Sizden korkulur beyler :)
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj Bg17 » 02 Mar 2016, 22:30

Iste sorulan soru ve gerekli cevaplar ve tartisma bu. Niye illa benim gibi anlamaz etmez adamin arastirip bisey paste etmesini bekliyorsunuz, basitcene anlatin biz de ogrenelim iste.

(Yoksa benim omegam senin rolexini dover, kuzenimin babasi boksor, ayrica ben daha uzaga *****, muhabbeti artik bayiyor)
Time is too precious to be measured by a cheap instrument...
Kullanıcı avatarı
Bg17

Mesaj Thevenin » 02 Mar 2016, 22:30

Clk yazdı:Thevenin, horoloji dünyasinin duayeni kadim dostum. Si based balance Ulysse Nardin tarafindan piyasaya sunulan yenilik.

Nivarox (Swatch Group) olayi ele alip kendi bünyesinde üretti ve Omega'ya özel marketting name bulundu Si14!

Bilgi olsun dedim ;)

Syloxi daha fonetik evet :D
Thevenin
Kullanıcı avatarı
Thevenin

Mesaj khef » 02 Mar 2016, 23:06

Bg17 yazdı:Iste sorulan soru ve gerekli cevaplar ve tartisma bu. Niye illa benim gibi anlamaz etmez adamin arastirip bisey paste etmesini bekliyorsunuz, basitcene anlatin biz de ogrenelim iste.

(Yoksa benim omegam senin rolexini dover, kuzenimin babasi boksor, ayrica ben daha uzaga *****, muhabbeti artik bayiyor)

+1
Kullanıcı avatarı
khef

Mesaj matadormax » 02 Mar 2016, 23:54

Orhanbalu yazdı:@matadormax,

" Biz sadece markanın modelleri üzerinde kıyas yaparak aynı segmentteki ürünleri pahasına ve kalitesine göre değerlendirerek alım tercihi üzerinde fikir beyan ederiz ki forum kültürünün mantığı da budur; "

İyi güzelde siz eğer seamaster ile submarineri aynı segmentte değerlendiriyorsanız diyecek bir şey kalmıyor.

Asıl benim size diyecek birşeyim kalmıyor. Keşke en baştan bunu söyleseydiniz de boşuna uğraşmasaydım. :thumbup:

@Bg17; yazı çok güzel gerçekten. Teşekkürler.

@Thevenin; takdir edersiniz ki garanti süresi noktasında üreticilerin büyük riskleri göze almasını bekleyemeyiz. Lüks saat pazarında en fazla satış rakamına sahip ilk üç marka sırasıyla; Rolex, Cartier ve Omega. Dolayısıyla pazar payı bu denli büyük olan bir firmaların uzun testler ve denemeler yapmadan garanti sürelerini uzatması sağlıklı olmayacaktır. Bu riski aklı başında hiçbir yönetici alamaz.

Rolex'in mekanizması yıllarca kullanılmakta olan kendini ispat etmiş bir ünite. Omega ise, mekanizmalarına yenilikler ekleyerek sürekli risk alıyor. Eminim ki günden güne kullanıcılar farkında olmadan ar-ge faaliyetleri kapsamında mekanizmaları iyileştiriyorlardır. Ancak tüm bu süreçlerin tamamlanmasından sonra 10 sene gibi garanti sürelerini vermek mümkün olacak ve bu yeniliklerin meyveleri toplanacaktır. Henüz daha erken olduğunu düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
matadormax

Mesaj MertYe » 03 Mar 2016, 00:22

Clk yazdı:Thevenin, horoloji dünyasinin duayeni kadim dostum. Si based balance Ulysse Nardin tarafindan piyasaya sunulan yenilik.

Bilgi olsun dedim ;)

Biri Ulysse Nardin mi dedi 8-) 8-)
Kullanıcı avatarı
MertYe

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Mekanizmaları & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 41 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners