Omega Cal. 8400 vs Rolex Cal. 3130

Saat Mekanizmaları ve Teknik Bilgiler Konusunda Paylaşım Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Mekanizmaları Bölümünde Birçok Mekanizma Üreticisi Firmanın Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detaylı Fotoğrafları ile Ulaşabilirsiniz. Ayrıca Saatlerde Kullanılan Teknolojileri Açıklayan Detaylı Bilgilendirme Konularını Okuyabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Omega Cal. 8400 vs Rolex Cal. 3130

Mesaj Clk » 06 Mar 2016, 20:08

Seiko Japon diye yazmamistim. H. Moser & Cie'yi bilmiyordum. P.P. ve ALS'yi atlamisim.

Ekleme / düzeltme icin tesekkürler :champ: :thumbup:
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj mertk » 06 Mar 2016, 21:25

Inhouse diye nitelendirmemiz için tüm parçaların kendi bünyesi altında üretilmesi gerekmiyor mu?

Hadi Swatch grup markalarını geçtim kendi çatısı olmuş oluyor gözüküyor sonuçta, bazı parçalar için yardım alınıyor olabilir.

Ama mesela breitling inhouse 01 calibresi çıktı, bu markada şimdi o zaman pandül yayını kendisi üretmiyor??

Veya Glashütte için ne demeli? Bu markalar bildiğim kadarıyla zaten eta dan birşey alamazlar, çatı altı marklarıda olmaz bu yüzden.
IVAN BEBEK BİR GÜN TÜRKİYE'YE YOLUN DÜŞECEK!!!
Kullanıcı avatarı
mertk

Mesaj Bg17 » 06 Mar 2016, 21:38

mertk yazdı:Inhouse diye nitelendirmemiz için tüm parçaların kendi bünyesi altında üretilmesi gerekmiyor mu?

Hadi Swatch grup markalarını geçtim kendi çatısı olmuş oluyor gözüküyor sonuçta, bazı parçalar için yardım alınıyor olabilir.

Ama mesela breitling inhouse 01 calibresi çıktı, bu markada şimdi o zaman pandül yayını kendisi üretmiyor??

Veya Glashütte için ne demeli? Bu markalar bildiğim kadarıyla zaten eta dan birşey alamazlar, çatı altı marklarıda olmaz bu yüzden.

Iste bu nedenlerle inhouse bana bisey ifade etmiyor, kimin ne urettigi bilinmiyor, tamamen gizli bilgi.

Ayrica bir de makenizma tasarimi var ki, ayri bi konu olur. Tasarimi kim yapti, kime yaptirdi, hepsi ayri hikaye. Arti olay markayi da asiyor, bir de firmalarla anlasmali free lance tasarimcilar var. a firmasi b firmasina kendi inhouse uretecegi maknizmayi tasarlamasi icin anlasma imzaliyor, b firmasi da bunu bagimsiz calisan x kisine tasere ediyor.

Sonra a firmasi yuzde 50 belki de daha fazla (degrr olarak) sini disaridan aldigi parcalarla inhouse makenizmasini uretiyor.

Kullanici da inhouse diye daha fazla bedel oduyor.
Time is too precious to be measured by a cheap instrument...
Kullanıcı avatarı
Bg17

Mesaj mertk » 06 Mar 2016, 21:55

Aynen bg17 buna katılıyorum, çoğu şey belirsiz gerçekten.

Bu arada iwc pellaton kurulumu diye bir sistemde var ne bilmiyorum daha araştırmadım ama bu co-axiala benzer bir şey gibi gözüktü.
Kullanıcı avatarı
mertk

Mesaj mertk » 14 Mar 2016, 23:40

Birde 8400 mekanizmaya Rolex'in mekanizmasını karşılaştırmak, bence yine anlamsız bir şey oluyor.

Çünkü mekanizma 15.000 gaus'a dayanıklı bir mekanizma.

>>Clk

15.000 gaus için pazarlama stratejisi diyorsunuz ama ben o şartlarda çalışan mühendislerin olduğunu biliyorum.

Ayrıca misal bir mr makinesine milgauss dayanamayacakken, omega bunu yapmayı başardı.

Burda çalışan çoğu doktor içinde bu iyi bir şey olabilir tabiki de.

Ondan ben bunun pazarlama strajesi değil, çok kullanışlı olduğu yönündeyim.

Asıl pazarlama stratejisi 600m dive watch'lardan sonra başlıyor.Bunlarıda Rolex'de James Cameron çok güzel pazarlıyor zaten :lol:

Yine Bu arada siz Türkiye fiyatlarına göre değerlendirdiğinizi düşünüyorum, burda omega kuru düşük tuttu,Swatch grup kendi geldiği içinde türk parasına çevirdiler herhlade.

Omega Seamaster Master Co-Axial Liste fiyatı:6,600$

Rolex Sub No Date Liste fiyatı: 7,700$

Arada pek bir fark yok yani, fiyatlar çok yakın, zaten bence omega'nın da yapmak istediği bu, saat dünyasında Rolex gibi sağlamlaşmış bir firmayla kapışmak veya aynı noktaya gelmek ki, bu gidişle fiyatların aynı noktaya yakın zamanda geleceğini düşünüyorum ben.

Onun dışında, Rolex sub'dan da vintage bir re-issue çok güzel olurdu gerçekten :champ:

Bu arada bence Tudor'da çok güzel atılımlar yapıyor, historic modeller bence harika gözküyor, yeni inhouse mekanizmalarınıda çıkardılar, bence artık Rolexin gölegisi altında kalmaktan çıkmalı, hele pek bilmeyenler Rolex'in 1/5 i fiyatlarına olduğunu düşünüylar, ekşi de okudum.

Bence Tudor'unda adv. di artık ne olursa olsun kendini daha çok gösterip, çoğu insanın bileceği bir marka haline gelmesi lazım, bence hak ediyorlar.
Kullanıcı avatarı
mertk

Mesaj ugurtatari » 15 Mar 2016, 00:10

2 sinide alacaksın konu kapanacak :D :D
Gençler yaşlıların aptal olduğunu sanır;Ama yaşlılar gençlerin aptal olduğunu bilir..
Kullanıcı avatarı
ugurtatari

Mesaj oktay4471 » 24 Kas 2016, 12:18

ikiside güzel model ben tercihimi 0mega seamaster 300 8400 den yana yaptım kayış kordonu ile hem görsellik olarak hemde spor olarak bana daha iyi geldi...
Kullanıcı avatarı
oktay4471

Mesaj oktay4471 » 30 Kas 2016, 14:23

imaj, kalite önemli ancak, bir o kadar da kola yakışması çok önemli ikisi de güzel saat vesselam.
Kullanıcı avatarı
oktay4471

Önceki

Dön TSF Saat Mekanizmaları & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 67 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners