Breitling Saatimi Ayarlayamıyorum

Saat Mekanizmaları ve Teknik Bilgiler Konusunda Paylaşım Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Mekanizmaları Bölümünde Birçok Mekanizma Üreticisi Firmanın Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detaylı Fotoğrafları ile Ulaşabilirsiniz. Ayrıca Saatlerde Kullanılan Teknolojileri Açıklayan Detaylı Bilgilendirme Konularını Okuyabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Breitling Saatimi Ayarlayamıyorum

Mesaj roulette » 24 Oca 2016, 13:11

Selamlar arkadaşlar. Üniversite yıllarında saatçinin önünde van kedisi gibi dolaşıp bakıp bakıp gittiğim breitling saate 31 yasımda sahip oldum. Fakat bir problemim var, saati ayarlıyorum, saat gün içinde once geri kalıyor, müdahale etmiyorum, daha sonra ileri gitmeye başlıyor. Kullanım kitapçığını da annem sağolsun kaldırmıs ama nereye koydugunu hatırlamıyor:) Yardım ederseniz çok sevinirim zira breitling kullanıp saate telefondan bakmak sinir bozuyor. Şimdiden çok tesekkurler. Saatin fotoları için link atıyorum. Sevgiler.

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
roulette

Re: Breitling Saatimi Ayarlayamıyorum

Mesaj eyimen » 24 Oca 2016, 18:58

Gun icerisinde farkedilecek kadar sapma yapiyorsa, acilen servise goturmenizi tavsiye ederim.
Kullanıcı avatarı
eyimen

Mesaj Emreozcan » 25 Oca 2016, 00:19

Merhaba;

Oncelikle saatiniz cok guzel, guzel gunlerde kullanin.

Ben de gecen temmuz 0 Breitling Avenger II GMT almistim. Bir sure sonra saatin gunde 20-35 saniye ileri gittigini fark ettim. Sizin gibi foruma danismistim.

Bu yoldan gecmis biri olarak bence yapmaniz gerekeni yaziyorum: Saati atomik saate gore ayarlayin. Birkac gun sapmasini kontrol edin (ornegin atomik saate gore saat 00:00 da ayarlayin, 1 gun sonra atomik saat 00:00 ken sizin saatiniz kac saniye sapma yapmis onu kaydedin). Bu sapmalar COSC degerleri disindaysa saatinizi garanti kapsaminda tektas servise gonderin. Orada muhtemelen balans ayari yapacaklar ve duzelecektir. Benim saatim de ayniydi ayar sonrasinda +-2 saniye civarinda saat tutuyor.

Sonuclardan bizi haberdar edersiniz.

Tesekkurler.
Kullanıcı avatarı
Emreozcan

Mesaj roulette » 25 Oca 2016, 02:42

Üstad farkedilmeyecek gibi değil ayarladıktan 6 saat sonra 1 saat ileri gidiyor, bundan 8 saat sonra 2 saat geri kalıyor ama günde 1-2 kere doğru saati gösteriyor:) Ben bişeyi eksik yapıyorum bilmiyorum dedim heralde kılavuzu da okuyamadım ki hiç aklıma gelmedi Breitlingin böyle bir hata yapacağı suçu kendimde aradım:) Güzel dileklerin için teşekkür ederim, en yakın zamanda servide götürücem.
Kullanıcı avatarı
roulette

Mesaj sedir » 25 Oca 2016, 06:10

Böyle bir ayar sorunu mantıkla çözülecek gibi değil.
Onun için "ayar kolunu kapatmamış olabilir misiniz" gibi saçma bir soru sormuş olayım.
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Mesaj Emreozcan » 25 Oca 2016, 11:42

Tekrar Merhaba

Ben saatin sapmasindan konusurken saniyelerden bahsediyoruz sanmistim, saatlerden bahsediyormusuz. Acilen garanti belgesiyle birlikte yetkili servise gondermenizi tavsiye ederim. Orada ne olduguna bakar cozerler.

Tesekkurler.
Kullanıcı avatarı
Emreozcan

Mesaj lucifer666tr » 25 Oca 2016, 16:52

bu saat bende olsun varsın bir saat sapma yapsın :super:
Kullanıcı avatarı
lucifer666tr

Mesaj torosluali » 25 Oca 2016, 19:51

Ben de Üniversite yıllarında kedi gibi bu saate bakıyordum. Öyle görünüyor ki bir süre daha bakmaya devam edeceğim.
Kullanıcı avatarı
torosluali

Sonraki

Dön TSF Saat Mekanizmaları & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 37 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners