Standart Seviye Saatlerin Sapma Değerleri

Saat Mekanizmaları ve Teknik Bilgiler Konusunda Paylaşım Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Mekanizmaları Bölümünde Birçok Mekanizma Üreticisi Firmanın Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detaylı Fotoğrafları ile Ulaşabilirsiniz. Ayrıca Saatlerde Kullanılan Teknolojileri Açıklayan Detaylı Bilgilendirme Konularını Okuyabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Standart Seviye Saatlerin Sapma Değerleri

Mesaj Stingray » 31 Eki 2015, 20:12

Forumdaki konuları gecmise dogru inceledigimde enteresan bir durum farkettim,chronometre seviyesinde toplanmis,cosc sertifikali mekanizmalarin sapma degerleri genelde -/+ 15 sn'lerden baslayip zaman icinde olmasi gereken +3/5 sn'lere inerken,standart toplanmis mekanizmalar genelde alindigi gunden itibaren gunluk hatta zaman zaman haftalik + 1/3 sn seviyelerinde zaman tutuyor.Bunun teknik aciklamasi nedir acaba..
Kullanıcı avatarı
Stingray

Re: Standart seviye saatlerin sapma degerleri

Mesaj Stingray » 31 Eki 2015, 20:47

Standart seviyenin öngörülen sapma değerinin 30 sn ve üstü olduğunu ekliyim...
Kullanıcı avatarı
Stingray

Re: Standart seviye saatlerin sapma degerleri

Mesaj tumen » 01 Kas 2015, 03:37

Sapma hesabının nasıl yapıldığını açıkçası pek merak etmiyorum, bilenlerin çoğu takıntı yapıyor, öğrensem eminim bende de takıntı oluşacağından pek tavsiye de etmiyorum :P
"I guess I'll always be A soldier of fortune "
Kullanıcı avatarı
tumen

Re: Standart Seviye Saatlerin Sapma Değerleri

Mesaj Stingray » 02 Kas 2015, 00:01

cok karmasik degil esasen,saatinizin saniyesini cep telefonunuz yada bilgisayarinizin saatiyle senkronize edip,misal 1 gun yada 1 hafta sonra bakinca nekadar ileri gittigini yada geri kaldigini gorebilirsiniz.Bence asil enteresan olan inhouse mekanizmalarin oneminin surekli vurgulandigi bir forumda,standart seviye mekanizmalarin, onbin uzeri cosc mekanizmalarin kat kat uzerinde sapma degerlerini nasil yakalayabildiginin uzerinde konusma geregi hissetmemesi...
Kullanıcı avatarı
Stingray

Mesaj SeRxx » 02 Kas 2015, 08:03

Cep telefonu veya bilgisayarın saatiyle yapılacak işlem pek sağlıklı olmayacaktır. Bu işlem için en doğru adres "atomiksaat" tir.

Stingray, sanırım forumu iyi okuyamadınız; forumda "iyi" in-house mekanizmaların önemi sürekli olarak vurgulamaktadır. ;)

Stingray yazdı:cok karmasik degil esasen,saatinizin saniyesini cep telefonunuz yada bilgisayarinizin saatiyle senkronize edip,misal 1 gun yada 1 hafta sonra bakinca nekadar ileri gittigini yada geri kaldigini gorebilirsiniz.Bence asil enteresan olan inhouse mekanizmalarin oneminin surekli vurgulandigi bir forumda,standart seviye mekanizmalarin, onbin uzeri cosc mekanizmalarin kat kat uzerinde sapma degerlerini nasil yakalayabildiginin uzerinde konusma geregi hissetmemesi...
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Mesaj Stingray » 02 Kas 2015, 10:38

' inhouse mekanizmalarin oneminin surekli vurgulandigi bir forumda''.......bende sizin yazdiginizin aynisini yazdim zaten yukarda :)
Kullanıcı avatarı
Stingray

Mesaj SeRxx » 02 Kas 2015, 11:19

Anlatamadım sanırım. :) In-house olması onu önemli kılmamaktır; yazımda da belirttigim gibi "iyi" bir in-house mekanizma olması onu önemli kılmaktadır. Güvenilirliğini kanıtlamış bir ETA, Sellita veya Miyota mekanizma benim için daha önemli, daha kıymetlidir. Yani özet olarak mekanizmayı önemli yapan in-house olması değil, kaliteli olmasıdır.
Stingray yazdı:' inhouse mekanizmalarin oneminin surekli vurgulandigi bir forumda''.......bende sizin yazdiginizin aynisini yazdim zaten yukarda :)
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Dön TSF Saat Mekanizmaları & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 36 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners