Seiko Premiere Kinetic Perpetual Hakkında Bilgi

Saat Mekanizmaları ve Teknik Bilgiler Konusunda Paylaşım Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Mekanizmaları Bölümünde Birçok Mekanizma Üreticisi Firmanın Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detaylı Fotoğrafları ile Ulaşabilirsiniz. Ayrıca Saatlerde Kullanılan Teknolojileri Açıklayan Detaylı Bilgilendirme Konularını Okuyabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Seiko Premiere Kinetic Perpetual

Mesaj Clk » 10 Şub 2010, 20:18

Iki saati biribirinden ayri tutun. Seiko kendi klasmaninda yine bir numara. Haksizlik etmeyin saate :)
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Frax » 11 Şub 2010, 01:07

Fiyat / Performans oranına göre Seiko en üst sıralarda yer alan bir marka bence.Perpetual bir saati bu kadar uygun fiyata sadece Seiko satar.Üzerinde swiss made yazan her şeyin kaliteli ve parasını hakeden ürünler olduğunu düşünmüyorum şahsen.
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj alltomatic » 14 Şub 2010, 01:22

evet güzel saat iyi günlerde kullanın.perpetual saatler çok pahallı.(seiko saatler biraz hafif gibi geldi bana ama bazıları için hafiflik artı oluyor)
Kullanıcı avatarı
alltomatic

Re: Seiko Premiere Kinetic Perpetual Hakkında Bilgi

Mesaj siabent80 » 04 Kas 2010, 23:41

ben de snp023 içi beyaz kordonu kahverengi olanını aldım en çok da perpetual özelliği cezvetti beni...
Kullanıcı avatarı
siabent80

Mesaj mmnder16 » 14 Ağu 2011, 13:39

hocam saatinizi güle güle kullanın. Çok güzel bir saat seçmişiniz. KPSS sınavını halledip öğretmen olarak atandığımda bu saatin aynısını babama hediye, deri kayışlısını ise kendime almak istiyorum. gerçekten de harika bir saat.. en çok hoşuma giden yanı ise kadran yapısını zenith saatlerine benzetmiş olmaları :D
Kullanıcı avatarı
mmnder16

Mesaj hizliomer » 15 Eyl 2018, 21:26

Konuyu hortlatmış olayım.
2009 yılında tarafıma eşim tarafından hediye edilen Seiko Premier Kinetic Perpetual saatimi yaklaşık 9 yıl tek saat olarak kullandım tek gün kolumdan çıkarmadan taktım. Daha kapasitör değişim ihtiyacı bile olmadı. Müthiş bir saat gerçekten. Yalnız 3 ay önce safir camı çizildi. Japon safir camları 5 kat sertleştirilmiş camlar iken isviçre safirleri 7 kat sertleştirilmiş camlar imiş. (KAYNAK: Cengiz Usta-Bengi saat) Ben de cengiz ustanın önerisiyle camını isviçre safiri ile değiştirttim. Su geçirmezlik testini de Cengiz Usta bizzat yapıp teslim edecek. Camı isviçre saatlerinden bi tık zayıf olsa da( 10. Yılda derin olmayan tek bir çizik) saat sürekli takvim özelliğine karşılık görece uygun fiyatıyla mükemmel bir seçim bence. Herkese tavsiye ederim. Tabi luxury klasmanında bir swiss için bütçeniz ve psikolojiniz yeterliyse o başka:-)
Kullanıcı avatarı
hizliomer

Mesaj levent0647 » 30 Eki 2018, 16:05

Bende premier değil ama 2010 yılından beri Arctura kinetic perpetual kullanıyorum.. çok da memnunum
levent0647

Mesaj Rio » 09 Nis 2021, 01:51

Selamlar foruma yeni katıldım uzun yıllar saat sever olarak kenimce topladığım saatlerimden çok büyük keyif alıyorum . Seiko Actura kinetic perpetual modelini yaklaşık 7 senedir kullanıyorum aslında uzun süredir koleksiyonumda olmasına rağmen çok nadir taktığım bir saat sanırım kapasitör artık ömrünü tamamladı ilk zamanlardaki zaman tutması ve hareketli halinden eser yok kapasitör değişmeden saati belli bir süre kullanmanın kapasitörü tekrardan hayata döndürme ihtimali varmıdır acaba yok ise değişim kendi imkanlarımızla yapma şansımız varmı sizce şimdiden teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Rio

Önceki

Dön TSF Saat Mekanizmaları & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 41 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners