ETA Sellita Soprod Technotime Mekanizmalar ve Özellikleri

Saat Mekanizmaları ve Teknik Bilgiler Konusunda Paylaşım Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Mekanizmaları Bölümünde Birçok Mekanizma Üreticisi Firmanın Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detaylı Fotoğrafları ile Ulaşabilirsiniz. Ayrıca Saatlerde Kullanılan Teknolojileri Açıklayan Detaylı Bilgilendirme Konularını Okuyabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: ETA Sellita Soprod Technotime Mekanizmalar ve Özellikleri

Mesaj saatandsaat » 19 Ara 2010, 12:23

emegine saglık yeterince anlatılmış zaten :)
Kullanıcı avatarı
saatandsaat

Mesaj Modern60 » 22 Oca 2011, 02:48

Sellita SW 500 Valjoux 7750 nin kopyası olarak çıktı. 25 taşlı kronograftır.
Kullanıcı avatarı
Modern60
Contributor

Mesaj Bond » 22 Oca 2011, 03:05

Welcome Back Sir :champ: Teşekkürler bilgi için, hemen döküman ve foto ekleyelim.

Sellita Caliber 13"1/4 SW 500 Teknik Özellikler ve Şemalar

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Archezia » 22 Oca 2011, 11:50

Valgranges mekanizmalar hakkında da bilgi verebilir misiniz? Genelde Longines'lerde görüyorum, bu mekanizmaları modifiye ediyorlar. A07.111 mesela bir 2824'le aynı fonksiyonlara sahip, fakat anladığım kadarıyla daha üst seviye bir mekanizma. Ama ne kadar üst seviye ve kendini kanıtlamış bir mekanizma mı?
"I may be wrong (But I doubt it!)"
Steinhart Nav. B-Uhr TSF Special Edition 23/44
Kullanıcı avatarı
Archezia

Mesaj punk » 22 Oca 2011, 12:27

Valgranges ETA ve Valjoux mekanizmaların daha büyük versiyonları diye biliyorum. Komplikasyonlar ve özelliklerin tamamı aynı fakat mekanizma daha büyük.
Kullanıcı avatarı
punk

Mesaj Archezia » 23 Oca 2011, 01:56

punk yazdı:Valgranges ETA ve Valjoux mekanizmaların daha büyük versiyonları diye biliyorum. Komplikasyonlar ve özelliklerin tamamı aynı fakat mekanizma daha büyük.

Öyleyse bir numarası yok o zaman bunların, hayal kırıklığına uğradım (: Ne anladık Longines'ten o zaman di mi?
"I may be wrong (But I doubt it!)"
Steinhart Nav. B-Uhr TSF Special Edition 23/44
Kullanıcı avatarı
Archezia

Mesaj F4CyC » 22 Haz 2011, 14:49

Burda tek tek anlatılmış donanımsal özellikleri falan bu calibrelerin ancak bunlar benim gibi amatör bile denemeyecek derecede bilgisiz olanlar için çok ayrıntı. Benim saatler hakkında yüzelsel bilgi aramamın nedeni bir saat almak istemem. Ne yapmalıyım halen bilemiyorum, saatler hakkında bu tip konulara bakıyorum ama dediğim gibi bunlar benim için gereksiz bilgi gibi duruyor (ben bu işe en azından şimdilik hobi olarak bakmadığım içindir bu; siz tabii ki saat hakkında profesyonel anlamda ilgilenebilirsiniz, saygılar sunarım :)).
"Düşman isterseniz, dostlarınızı geçmeye çalışınız. dost isterseniz, bırakın dostlarınız sizi geçsin." François La Rochefoucauld
Kullanıcı avatarı
F4CyC

Mesaj Modern60 » 22 Haz 2011, 23:51

Evet punk. Şimdi okudum. Haklısın. Valgrange serisi Valjoux serisinin 16:5 satır yani 37 mm çağlı olanları ve Valjoux 7750 nin patent süreleri dolduğundan, ETA bu isimle yeniden patent alıp sanki yeni makinelermiş gibi üretti. Yoksa üretimi delenler hep Valjoux 7750 üretiyordu. Vlagrange ise, Valjoux gibi isim taşımakta. Vlajoux, İsviçre'nin fransızca konuşulan VO kantonunda yerleşik olan ve kışlarının çok soğuk geçtiği bu sebeple de saatçiliğin köylüler tarafından çok geliştirildiği bir bölge. Burada en eski Frederique Piguet olup, Antoine Le Coultre ki daha sonra Jaeger Le Coultre, Audemars Piguet, Valjoux ve Dubois&Depraz gibi çok iyi ve başarılı üreticiler var. Grange bölgesi ise, ETA nın kurulduğu Eterna fabrikalarının ve saatçiliğin ikinci büyük merkezi olan Juralardaki bir yerleşim. Burayı da vale gibi varsayıp Valgrange adını vermişler. Hepsi bu.
Kullanıcı avatarı
Modern60
Contributor

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Mekanizmaları & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners