Rolex Calibre 3135 Servis

Saat Mekanizmaları ve Teknik Bilgiler Konusunda Paylaşım Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Mekanizmaları Bölümünde Birçok Mekanizma Üreticisi Firmanın Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detaylı Fotoğrafları ile Ulaşabilirsiniz. Ayrıca Saatlerde Kullanılan Teknolojileri Açıklayan Detaylı Bilgilendirme Konularını Okuyabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Rolex Calibre 3135 Servis

Mesaj Triton » 27 Ağu 2013, 15:31

Video güzel. Benim ilgimi çeken parçaların yıkama kabına pazar filesine meyve doldurulur gibi doldurulması oldu. Bu parçaların çizilmelerine ve bir biçimde yıpranmalarına neden olmuyor mu?

Uzun tırnaklar güzel görünmüyor çünkü biraz da çekim ve ışık işi iyice belirginleştirmiş, ancak parçaları tutmakta bayağı işlevsel.

Aslında Rolex le çalışan birisinin mutlaka parmaklarına kauçuk kılıf ya da benzer şekilde bir yalıtkan takması şart. El yıkamak işi çözüyor gibi görünse de, aslında her insana göre değişmekle birlikte, el terler ve ter, içinde hem yağ hem de asit olan bir maddedir. Kaliteli metal yüzeylere temas etmesi pek istenmez. Parmak izi kalmasını da istemem.

Hoş bu yazdıklarım, bizim memleket için Venüs ü incelemek gibi de (tabii gezegeni kastettim), ben, ciddi bir Rolex resmi servisine 500 € dan fazla parayı böyle bir bakım için ödeyeceklere yönelik yazıyorum. Ayrıca takımlar ve kullanılan "movement holder ın" da mekanizmaya imza atmamasını yeğlerim.

Esas ilgimi çeken montaj bölümüydü. Bu bölümü meslek sırrı vermemek için hızlı geçmişler. Ancak görmesini bilene az da olsa yetiyor.

Yine de, bence Rolex standartlarında bir işlem değil ve eksikler var. Ayrıca ana yay ya da zemberek işine fazla değinmemiş.

Ne diyeyim pahalı saatin mi var derdin var.

Aslında, Rolex için, eğer koleksiyon yapmıyorsanız ve ucuz bakım işlerinden emin olamıyor ve rahatsız oluyorsanız, saati devamlı tek saat olarak takıyorsanız, bence en doğru olan 5 ila 7 sene arasında saati yenilemek. Detaylı bakım işine hiç girmeden ve saati söktürmeden.

Ama 2 el olarak ucuza almışsanız, herhangi ama işini bilen bir saatçi tarafından, uygun fiyatlara bakım yapılmasından rahatsız değilseniz ve saat yaşının izlerini taşıyorsa pek önemli değil diye acizane bir sonuç çıkarttım...
"I fear the day when the technology overlaps with our humanity. The world will only have a generation of idiots." Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Triton

Rolex Submariner watchmaking Demo

Mesaj bumingaffar » 15 Haz 2017, 13:46

Herkese merhaba,

Daha önce paylaşım yapıldı mı bilmiyorum , forumda gözümden kaçmış olabilir.

İyi seyirler.

Kullanıcı avatarı
bumingaffar

Mesaj sedir » 15 Haz 2017, 19:26

Videoyu izledim. Olağanüstü birşey görmedim. Alınan ücreti de düşündüğünüzde olması gereken bu. Hatta eksik bile. Eldiven parmağı gibi konularda eksik bulan arkadaşlara tamamen katılıyorum.
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Mesaj asymptote » 15 Haz 2017, 23:52

Sevisten ziyade video çekimi ve ışık çok başarılı..
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj darksilence » 16 Haz 2017, 01:03

Bu servis videolarını izledikçe mideme kıramplar giriyor... Yani bu konuda ülkemizde markanın (Omega,Rolex,Oris vb.) servislerine güvenebilir miyiz?
"As the Years Go Passing By..."
Kullanıcı avatarı
darksilence

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Mekanizmaları & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 34 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners