Balans Sal覺n覺m H覺z覺 Nas覺l Belirlenir ?

Saat Mekanizmalar覺 ve Teknik Bilgiler Konusunda Payla覺m B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Saat Mekanizmalar覺 B繹l羹m羹nde Bir癟ok Mekanizma reticisi Firman覺n Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detayl覺 Fotoraflar覺 ile Ulaabilirsiniz. Ayr覺ca Saatlerde Kullan覺lan Teknolojileri A癟覺klayan Detayl覺 Bilgilendirme Konular覺n覺 Okuyabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Balans Sal覺n覺m H覺z覺 Nas覺l Belirlenir ?

Mesaj XCopter » 17 ub 2013, 17:16

ncelikle merhaba, ben bu konu hakk覺nda olduk癟a arat覺rma yapt覺m ama bir sonuca ulaamad覺m.Bu balans sal覺n覺m h覺z覺 neye g繹re nas覺l belirlenir?Yani nas覺l 18000,21600,28000 ve 36000 oluyor? Benim bu konu hakk覺nda ufak bir tahminim var, san覺r覺m balans shock 羹nitesinin 羹zerinde olan reg羹lat繹rle yap覺l覺yor. (Oradaki reg羹lat繹r yay覺 gerip daha m覺 gevek b覺rak覺yor acaba :geek: )
Kullan覺c覺 avatar覺
XCopter

Kay覺t: 17 ub 2013, 17:12

Re: Balans Sal覺n覺m H覺z覺 Nas覺l Belirlenir ?

Mesaj XCopter » 17 ub 2013, 17:29

Birey daha ekliyeyim mesela saat 20 saniye ileri gidiyor saat癟iye g繹t羹r羹yoruz.(Daha hi癟 b繹yle bir konuda g繹t羹rmedim sadece tahminimi yaz覺yorum.)Saat癟i ayar makinesine saati koyup elde edilen verileri g繹r羹yor.Peki saatin hassasiyet ayar覺da balans覺n 羹zerindeki reg羹lat繹r sayesinde mi yap覺l覺yor?Bir yerde okumutum saatin hassasiyet ayar覺 elle usta taraf覺ndan yap覺l覺r diye.Halbuki ben bu ayar覺n 癟ok ama 癟ok hassas olduunu bunun elle insan taraf覺ndan yap覺lamayaca覺n覺 bunun bilgisayar yard覺m覺yla yap覺ld覺覺n覺 zannediyorum. :geek:
Kullan覺c覺 avatar覺
XCopter

Mesaj asymptote » 17 ub 2013, 17:55

Tesad羹fe bak, sorduun sorulara ayn覺 s覺ra ile cevap verilmi daha 繹nce: :D ;)
http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=49&t=3038&p=85299&hilit=sal%C4%B1n%C4%B1m+frekans%C4%B1n%C4%B1#p85299
"Evrende en b羹y羹k ziyan, sorgulama yeteneini yitirmi bir beyindir." - A. Einstein
Kullan覺c覺 avatar覺
asymptote

Kay覺t: 11 Ara 2010, 14:28

Mesaj mucadeleci » 17 ub 2013, 17:56

XCopter yazd覺:ncelikle merhaba, ben bu konu hakk覺nda olduk癟a arat覺rma yapt覺m ama bir sonuca ulaamad覺m.Bu balans sal覺n覺m h覺z覺 neye g繹re nas覺l belirlenir?Yani nas覺l 18000,21600,28000 ve 36000 oluyor? Benim bu konu hakk覺nda ufak bir tahminim var, san覺r覺m balans shock 羹nitesinin 羹zerinde olan reg羹lat繹rle yap覺l覺yor. (Oradaki reg羹lat繹r yay覺 gerip daha m覺 gevek b覺rak覺yor acaba :geek: )

Burada ustalara覺m覺z varken bana laf d羹mez ama onlar bu bal覺覺 g繹rene kadar 繹n bilgi mahiyetinde yazay覺m. 'Bildiim kadar覺 il' bir saat mekanizmas覺n覺n sal覺n覺m aral覺覺, temel olarak eapman 癟ark覺 羹zerindeki dili say覺s覺 ile ayarlan覺r, tabi sal覺n覺m say覺s覺na g繹re mekanizmada ve kullan覺lan malzemede deiiklikler yap覺l覺r. u linki incelemenizi tavsiye ederim, bu linki vakit ay覺r覺p detayl覺 olarak incelerseniz kafan覺zda soru iareti epey azalacakt覺r :arrow:
http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=49&t=3038&hilit=mekanik+saat+nas%C4%B1l+%C3%A7al%C4%B1%C5%9F%C4%B1r#axzz2LAU291en

Bir birini destekleyen son derece a癟覺klay覺c覺 bilgi ve videolar mevcut.
XCopter yazd覺:Birey daha ekliyeyim mesela saat 20 saniye ileri gidiyor saat癟iye g繹t羹r羹yoruz.(Daha hi癟 b繹yle bir konuda g繹t羹rmedim sadece tahminimi yaz覺yorum.)Saat癟i ayar makinesine saati koyup elde edilen verileri g繹r羹yor.Peki saatin hassasiyet ayar覺da balans覺n 羹zerindeki reg羹lat繹r sayesinde mi yap覺l覺yor?Bir yerde okumutum saatin hassasiyet ayar覺 elle usta taraf覺ndan yap覺l覺r diye.Halbuki ben bu ayar覺n 癟ok ama 癟ok hassas olduunu bunun elle insan taraf覺ndan yap覺lamayaca覺n覺 bunun bilgisayar yard覺m覺yla yap覺ld覺覺n覺 zannediyorum. :geek:

Bu ayar ustalar taraf覺ndan elle yap覺labilir, hata pay覺n覺 繹l癟mek i癟in bilgisayarl覺 makinelerden yard覺m al覺nd覺覺 gibi, eskiden bunun yerine mekanik cihazlar kullan覺l覺rm覺, sismoraf gibi.
Zamana and olsun ki.....
Kullan覺c覺 avatar覺
mucadeleci

Ya: 42
Kay覺t: 23 Kas 2011, 07:18

Mesaj XCopter » 17 ub 2013, 18:10

asymptote yazd覺:Tesad羹fe bak, sorduun sorulara ayn覺 s覺ra ile cevap verilmi daha 繹nce: :D ;)
http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=49&t=3038&p=85299&hilit=sal%C4%B1n%C4%B1m+frekans%C4%B1n%C4%B1#p85299

ok k繹t羹 sobelendik :shock: :D g繹z羹mden ka癟m覺 teekk羹rler :champ: Fakat balans覺n 羹zerindeki ok sisteminin en 羹zerinde bulunan reg羹lat繹r ne ie yarar?Sizin verdiiniz linkin en alt覺ndan bir 羹stteki mesajda g羹zel bir fotoraf var orada sada yay覺n 羹zerinde 2 par癟a var.Bunlar覺n reg羹lat繹rle bir ilgisi var m覺?
Kullan覺c覺 avatar覺
XCopter

Mesaj asymptote » 17 ub 2013, 18:16

mucadeleci yazd覺:eskiden bunun yerine mekanik cihazlar kullan覺l覺rm覺, sismoraf gibi.

Vibrograf demek istedin san覺r覺m.. ;) Eski makinelerden halen kullan覺lanlar var bildiim kadar覺yla, yapan iyi yapm覺:
Resim
G羹n羹m羹zde Elma, Witschi, Greiner gibi farkl覺 markalarda zaman ayar makineleri mevcut. Baz覺lar覺 halen vibrograf ad覺n覺 ta覺yor, 癟羹nk羹 sistem temelde ayn覺, sadece graph d繹k羹m羹 ka覺t yerine dijital ekrana bas覺l覺yor.. ;) Greiner Vibrograf Compact 900 bu iin zirve noktas覺 diyebilirim:
Resim

Xcopter m羹cadelecinin verdii linki bir hatim et, sonra tekrar konual覺m ;) :thumbup:
"Evrende en b羹y羹k ziyan, sorgulama yeteneini yitirmi bir beyindir." - A. Einstein
Kullan覺c覺 avatar覺
asymptote

Kay覺t: 11 Ara 2010, 14:28

Mesaj mucadeleci » 17 ub 2013, 18:24

Vibrograph ismi d羹羹nd羹m ama harddiskten 癟a覺ramad覺m, akl覺ma gelmedi a癟覺k癟as覺 :) bir ara sa olsun *modern60 alan abimiz bu ismi zikretmiti, imdi hat覺rlad覺m :thumbup:
Zamana and olsun ki.....
Kullan覺c覺 avatar覺
mucadeleci

Ya: 42
Kay覺t: 23 Kas 2011, 07:18

D繹n TSF Saat Mekanizmalar覺 & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 37 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners