Fossil Twist Mekanizma Nedir

Saat Mekanizmaları ve Teknik Bilgiler Konusunda Paylaşım Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Mekanizmaları Bölümünde Birçok Mekanizma Üreticisi Firmanın Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detaylı Fotoğrafları ile Ulaşabilirsiniz. Ayrıca Saatlerde Kullanılan Teknolojileri Açıklayan Detaylı Bilgilendirme Konularını Okuyabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Fossil Twist Mekanizma Nedir

Mesaj adnannacak » 14 Şub 2013, 13:08

verdiginiz bilgi için teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı
adnannacak

Mesaj bengisaat » 14 Şub 2013, 13:34

Bir şeyi atlamışım,
Görünen balans ve sanye sadece görseldir saatin çalışmasına zaman göstermesine etki etmez.
Zamanı gösteren pilli kısmıdır,yani balans hareketsiz olsa bile saat çalışmaya devam eder.
Diğer taraftan plli mekanizmanın pili bittiğinde yada arızalandığında balans çalışsa bile zamanı göstermeyecektir.
facebook.com/saatatolyesi/
Kullanıcı avatarı
bengisaat

Mesaj emreur » 14 Eki 2016, 09:52

Konuyu hortlatmak gibi olacak ama ben bu sabah yaşadığım bir olayı anlatmak istiyorum. Ben de yaklaşık 3 yıldır bu saatin ME1121 modeline sahibim. Konuda anlatıldığı gibi bende saatin pilli olduğunu biliyordum. Saatimi yaklaşık 15-20 gündür hiç takmadım. Sabah saati elime aldığımda akrep ve yelkovan 11:45 gösteriyordu ve evde bulunduğum 20 dk. boyunca yelkovan hiç hareket etmedi. Bende saati koluma takayım saatçiye gider pil taktırırım dedim ve evden çıktım. Şu anda saat çalışıyor ve zaman ayarında şaşma yok.

Bilmediğimiz birşey mi var acaba ? Yoksa saat bir şekilde takıldı koluma alınca da şansa mı çalıştı ?
Kullanıcı avatarı
emreur

Önceki

Dön TSF Saat Mekanizmaları & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 74 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners