TSF Saat Mekanizmaları & Teknik Bilgiler Bölümü Öneri

Saat Mekanizmaları ve Teknik Bilgiler Konusunda Paylaşım Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Mekanizmaları Bölümünde Birçok Mekanizma Üreticisi Firmanın Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detaylı Fotoğrafları ile Ulaşabilirsiniz. Ayrıca Saatlerde Kullanılan Teknolojileri Açıklayan Detaylı Bilgilendirme Konularını Okuyabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

TSF Saat Mekanizmaları & Teknik Bilgiler Bölümü Öneri

Mesaj bulenty » 27 Eyl 2012, 21:18

Sevgili forum dostarım ve sayın yöneticiler,Hepimizin bildiği gibi modern60,gürçağlar gibi, saygıdeğer,saat konusunda emek vermiş şahıslar foruma işleri gereği yeterince vakit ayıramıyorlar.Nasıl ki Rus saatleri ile ilgili konuyu hepimizin beğenisini kazanarak işleyen Hsnmrycl arkadaşımız,forum dostumuz var ise bu bölümdede yararlı olabilecek asymptote kardeşimizin,kendisininde rızası alınmak suretiyle sorumlu yapılmasını teklif ediyorum.Eminim forum bilimsel anlamda çok önemli yol katedecektir.

Açık söylemek gerekirse ben işin magazin kısmından sıkıldım.Mutlaka eğlence ve gerginlik giderme adına o bölümlerde çok gerekli,ama bu bölümde ihmal edilmemeli
Hobisi olan insan,zararsızdır ve hatta iyi,güzel insandır
Kullanıcı avatarı
bulenty

Re: TSF Saat Mekanizmaları & Teknik Bilgiler - Movements & T

Mesaj asymptote » 27 Eyl 2012, 21:34

Bülent abicim ilgine ve önerine çok teşekkür ediyorum fakat beni mahcup ediyorsun ve zor duruma sokuyorsun :oops: Böyle bir sorumluluk benim boyumu aşar. Bölüm sorumlusu olmadan da ben kendi çapımda paylaşımlarda bulunuyorum zaten, bundan sonra da devam ederim. Ancak böyle bir yetkili sıfatı beni stres altına sokar :) Ben bir yandan teknik konularda kendi çapımda ciddi paylaşımlar yaparken diğer yandan mlm ile sulu şakalara devam etmek istiyorum :D

Ancak önerinizin şu kısmına katılıyorum: Teknik konularda forumda yetkili bir arkadaşın bulunması gerçekten çok hoş olur. Bu fikri sonuna kadar destekliyorum.. :geek:
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Re: TSF Saat Mekanizmaları & Teknik Bilgiler Bölümü Öneri

Mesaj mlm » 27 Eyl 2012, 21:51

Beni hadisenin cıvık tarafında andığın icin teşekkür ediyorum Asymptote.
Hocamın başlığını kirletmeyeyim, çıkışta görüşelim. :)
Bulent hocam özür dilerim. :)
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj asymptote » 27 Eyl 2012, 22:02

Peki abi, görüşelim. Yanıma benim gibi 0,1 ton herojd'u da alıp geliyorum.. :D
Seni cıvık tarafta anmak ne demek dostum. Sen hem nüktelerinle bizi güldürüyorsun hem de TSF SE' ye in-house kayış yapmak gibi el becerileri sergileyerek ve bunu bizimle paylaşarak foruma renk katıyorsun. Senin bu çok yönlülüğünü seviyorum.. :thumbup:
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Re: TSF Saat Mekanizmaları & Teknik Bilgiler - Movements & T

Mesaj bulenty » 27 Eyl 2012, 23:00

asymptote yazdı:Bülent abicim ilgine ve önerine çok teşekkür ediyorum fakat beni mahcup ediyorsun ve zor duruma sokuyorsun :oops: Böyle bir sorumluluk benim boyumu aşar. Bölüm sorumlusu olmadan da ben kendi çapımda paylaşımlarda bulunuyorum zaten, bundan sonra da devam ederim. Ancak böyle bir yetkili sıfatı beni stres altına sokar :) Ben bir yandan teknik konularda kendi çapımda ciddi paylaşımlar yaparken diğer yandan mlm ile sulu şakalara devam etmek istiyorum :D

Ancak önerinizin şu kısmına katılıyorum: Teknik konularda forumda yetkili bir arkadaşın bulunması gerçekten çok hoş olur. Bu fikri sonuna kadar destekliyorum.. :geek:

Sorumluluk insanları korkutmamalı,hele,hele sevdiği bir konuda,,

1973 Rolex in balansı konusunda,videoyada alarak bir soru sorduğumda,herkes bir tarafta dururken,saat fotoğraflamaya çalışırken,"abi breguet sarmal olmasın dedin"bana 3 gün hairspring ve balans okuttun.Sayende çok şey öğrendim.

Eğer mümkün olur ve kabul buyrulursa şiddetle bu sorumluluğu almanı rica ediyorum.

Yine mlm ile atışırsınız,o da sefamız olsun :thumbup:
Kullanıcı avatarı
bulenty

Mesaj bulenty » 29 Eyl 2012, 20:52

Anladım ki öneri havada kaldı;Bond bu forumun daha çok bilimsel bir şeyler konuşması,tartışması lazım.Yazılanlardan,sorulanlardan onu anlıyorum.Çok basit şeyleri "haklı olarak" bilmeyen arkadaşlarım var.Elgin saati aldığımda bende öyle idim.Elimden geldiğince hızlı yol almaya çalıştım,ama bu işi gençler ve de hevesi olan insanlar daha iyi yaparlar.
Kullanıcı avatarı
bulenty

Mesaj Metin06 » 04 Ara 2012, 06:32

bende bir öneride bulunmak istiyorum.bence bu bölüm yeterince amaca hizmet etmekten çıkmış gibi.yani demek istediğim,burada salt bilgi verilen ilk mesajların olduğu ve bu başlıklar altında paylaşımlar yapıldığı yer olmalı.ama maalesef saatin çalışma prensipleri ile ilgili kafasına takılan konuyu burada sormuş benim gibi acemiler ve iyi kötü cevap alındıktan sonra daha da uğranmamış.halbuki bu tür bilgi istenen konularda başlık açmak için başka bir bölüm olsa(foruma sorun-saatim hakkında bilgi almak istiyorum vs...) bölümde bu denli konu kalabalığı olmaz.olmadı bu tür konuları genel bölüme aktarırsanız daha iyi olur.bence burası ustaların bilgi-birikim-tecrübe paylaşımı yaptıkları konulardan ve o konu altında biz çaylakların sorguları olmalı.gereksiz şişmiş bölüm.
"İNSANIN KEDERİ,HIRSLARI KADARDIR"
Kullanıcı avatarı
Metin06

Mesaj SeRxx » 04 Ara 2012, 12:15

Metin06, başlıklara yazdığınız bütün sorulara karşı en ince ayrıntılarına kadar cevap yazılmasına rağmen şikayet etmişsiniz.

Saatin çalışma prensipleri ile ilgili yazdığınız bir tane soru olmamasına rağmen bu cümlenize anlam veremedim :?
Metin06 yazdı:saatin çalışma prensipleri ile ilgili kafasına takılan konuyu burada sormuş benim gibi acemiler ve iyi kötü cevap alındıktan sonra daha da uğranmamış.

Böyle bir genelleme yapmanıza kesinlikle gerek yok :
Metin06 yazdı:bence bu bölüm yeterince amaca hizmet etmekten çıkmış gibi.
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Sonraki

Dön TSF Saat Mekanizmaları & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: muratcan87 ve 23 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners