TSF ├ťyelerine ├ľzel ─░ndirimli Sat─▒l─▒k Oris Modellerini ─░ncelemek ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

Omega Çelik Kordon Çizik Giderme

Saat Mekanizmalar─▒ ve Teknik Bilgiler Konusunda Payla┼č─▒m B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, Saat Mekanizmalar─▒ B├Âl├╝m├╝nde Bir├žok Mekanizma ├ťreticisi Firman─▒n Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detayl─▒ Foto─čraflar─▒ ile Ula┼čabilirsiniz. Ayr─▒ca Saatlerde Kullan─▒lan Teknolojileri A├ž─▒klayan Detayl─▒ Bilgilendirme Konular─▒n─▒ Okuyabilirsiniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Omega Çelik Kordon Çizik Giderme

Mesaj vysaknc » 24 Haz 2020, 00:13

Mika ve kristal cam yuzeylerdeki ├žizikleri gidermek i├žin su zimparas─▒, s─▒ras─▒ ile 1200-1800-2000 kullanarak ├žizikleri olabildi─čince giderdikten sonra cam y├╝zeyi matla┼čak bulan─▒k bir ┼čekle donusuyor,(z─▒mpara i┼člemi devaml─▒ su ile ─▒slatarak yap─▒lmal─▒ ve i┼člem yap─▒lacak b├Âlge ka─č─▒t bant i├žine al─▒nmal─▒ ki ba┼čka yerler as─▒nmas─▒n )daha sonra konuda bahsedilen metal patlay─▒c─▒lar bez ile s├╝r├╝lerek bir s├╝re ovaladiktan sonra matla┼čan cam yeniden berraklasiyor,ben bu i┼člem i├žin kavil veya farkl─▒ patlay─▒c─▒lar kulland─▒m sonu├žta hepsi ayn─▒ i┼člevi g├Ârd├╝,saatin parlak y├╝zeylerinde yine ayn─▒ patlay─▒c─▒lar bir bez ile kovalamak suretiyle derin olmayan ciziklerde giderilebiliyor ,fakat fircalanmis yuzeylere yapmamak laz─▒m,fircalamis y├╝zeyler i├žin ba┼čka metodlar var ama ben denemedim.Selamlar..

HTC One cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
vysaknc

Ya┼č: 48
Kay─▒t: 07 Mar 2017, 17:01

Mesaj ozgtegin » 24 Haz 2020, 00:44

vysaknc yazd─▒:Mika ve kristal cam yuzeylerdeki ├žizikleri gidermek i├žin su zimparas─▒, s─▒ras─▒ ile 1200-1800-2000 kullanarak ├žizikleri olabildi─čince giderdikten sonra cam y├╝zeyi matla┼čak bulan─▒k bir ┼čekle donusuyor,(z─▒mpara i┼člemi devaml─▒ su ile ─▒slatarak yap─▒lmal─▒ ve i┼člem yap─▒lacak b├Âlge ka─č─▒t bant i├žine al─▒nmal─▒ ki ba┼čka yerler as─▒nmas─▒n )daha sonra konuda bahsedilen metal patlay─▒c─▒lar bez ile s├╝r├╝lerek bir s├╝re ovaladiktan sonra matla┼čan cam yeniden berraklasiyor,ben bu i┼člem i├žin kavil veya farkl─▒ patlay─▒c─▒lar kulland─▒m sonu├žta hepsi ayn─▒ i┼člevi g├Ârd├╝,saatin parlak y├╝zeylerinde yine ayn─▒ patlay─▒c─▒lar bir bez ile kovalamak suretiyle derin olmayan ciziklerde giderilebiliyor ,fakat fircalanmis yuzeylere yapmamak laz─▒m,fircalamis y├╝zeyler i├žin ba┼čka metodlar var ama ben denemedim.Selamlar..

HTC One cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Mika veya akrilik camlarda su z─▒mparas─▒ ve sonras─▒ maden cilas─▒ i┼če yarar ama, kristal ve mineral camlarda i┼če yarayaca─č─▒n─▒ sanm─▒yorum. Yanl─▒┼č─▒m varsa d├╝zeltin l├╝tfen...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ozgtegin

Kay─▒t: 01 A─ču 2018, 11:27

Mesaj vysaknc » 24 Haz 2020, 10:40

├ľztegin Hocam saatin kodu Citizen speedmaster homage AN0880-57E ├Âzelliklerinde kristal cam diye yaz─▒yor.saati ald─▒─č─▒mda cam─▒nda ├žizikler vard─▒ hatta birka├ž─▒ olduk├ža derin ├žizikler di speedy benzerli─činden alm─▒┼čt─▒m.dedi─čim gibi su z─▒mparas─▒ ile epeyi u─čra┼čt─▒m hatta derin ├žiziklerde 600 numaral─▒ z─▒mpara kulland─▒m. vostok cam─▒ da z─▒mparalad─▒─č─▒m i├žin farkl─▒ oldu─čunu s├Âyleyebilirim plastik de─čil kristal cam .hatta ince z─▒mparaya ge├žince camdaki bulan─▒kl─▒kl─▒k metal parlat─▒c─▒ya ├žok gerek kalmadan ortadan kalk─▒yor ama biraz zahmetli bir i┼č uzun s├╝r├╝yor.Selamlar.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
vysaknc

Ya┼č: 48
Kay─▒t: 07 Mar 2017, 17:01

Mesaj SelAc » 25 Haz 2020, 01:21

Kristal cam e┼čyalar─▒ da su z─▒mparas─▒ ile parlat─▒yorlar.
Kronovir├╝s
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
SelAc

Ya┼č: 39
Kay─▒t: 16 Eyl 2018, 21:10

├ľnceki

D├Ân TSF Saat Mekanizmalar─▒ & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 5 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners