Mekanik Saatlerde Sapma Hakk覺nda Yorumlar

Saat Mekanizmalar覺 ve Teknik Bilgiler Konusunda Payla覺m B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Saat Mekanizmalar覺 B繹l羹m羹nde Bir癟ok Mekanizma reticisi Firman覺n Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detayl覺 Fotoraflar覺 ile Ulaabilirsiniz. Ayr覺ca Saatlerde Kullan覺lan Teknolojileri A癟覺klayan Detayl覺 Bilgilendirme Konular覺n覺 Okuyabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Mekanik Saatlerde Sapma Hakk覺nda Yorumlar

Mesaj eraslani » 19 Ara 2019, 16:27

Sapma benim icin de cok onemli bir kriter deil ,ayr覺ca sizin saatin deerleri olduk癟a tatminkar.Gule g羹le kullan覺ls覺n :champ:

SM-G965F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
eraslani

Ya: 42
Kay覺t: 26 Oca 2012, 13:03

Mesaj Reczebb » 19 Ara 2019, 19:21

eraslani yazd覺:Sapma benim icin de cok onemli bir kriter deil ,ayr覺ca sizin saatin deerleri olduk癟a tatminkar.Gule g羹le kullan覺ls覺n :champ:

SM-G965F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Teekk羹rler. Bizimki muhabbet ite. Siz de guzel gunler de kullanin[emoji846]

SM-M205F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Saatin kendisi mek璽n, y羹r羹y羹羹 zaman, ayar覺 insand覺r.
Kullan覺c覺 avatar覺
Reczebb

Kay覺t: 27 May 2018, 17:46

Mesaj ekdellal » 19 Ara 2019, 20:34

Sapma benim i癟in 繹nemli ne yalan s繹yliyim [emoji16]
t覺rt覺l覺n kaderi kelebek olmak ve g羹zel 繹lmektir...
Kullan覺c覺 avatar覺
ekdellal

Ya: 50
Kay覺t: 15 Kas 2016, 20:42

Mesaj ttb » 11 Oca 2020, 19:40

Mekanik saat takan birisi her ne kadar belli bir sapmay覺 kabullenmi gibi g繹z羹kse de hepimiz asl覺nda bir quartz saat kadar hassas bir zaman tutman覺n peindeyiz diye d羹羹n羹yorum.
15 seneyi deviren tag heuer 300m chrono aquaracer (caliber16 cocs yok) saatim -14 sn/g羹n ile 癟al覺覺rken , omega po chrono titanium saatim (cliber 9300 ve 6 ya覺nda) ve 6 g羹nde toplam -2 sn gibi bir sapmas覺 var ve bu kadar dakik oluundan 癟ok memnunum hep insan kolunda onu g繹rmek istiyor.

ahsen 1 ay 繹nce ald覺覺m sub no date rolex ise -2,4 sn/g羹n gibi bir ortalama ile y覺llar覺n omegas覺na pek kafa tutacak hassasl覺kta 癟覺kmad覺 malesef.
Yine de belli bir zaman sonra mekanik a覺nmalar覺n yan覺 s覺ra ilk kurma g羹c羹n羹n bu ite 繹nemli olduunu d羹羹n羹yorum en az 35 yar覺m tur 癟evirmeden otomatik saatinizi kolunuza takmay覺n diyorum.

Selamlar覺mla
Kullan覺c覺 avatar覺
ttb

Kay覺t: 26 Kas 2019, 09:42

Mesaj ibrahim223 » 11 Oca 2020, 21:32

ttb yazd覺:Mekanik saat takan birisi her ne kadar belli bir sapmay覺 kabullenmi gibi g繹z羹kse de hepimiz asl覺nda bir quartz saat kadar hassas bir zaman tutman覺n peindeyiz diye d羹羹n羹yorum.
15 seneyi deviren tag heuer 300m chrono aquaracer (caliber16 cocs yok) saatim -14 sn/g羹n ile 癟al覺覺rken , omega po chrono titanium saatim (cliber 9300 ve 6 ya覺nda) ve 6 g羹nde toplam -2 sn gibi bir sapmas覺 var ve bu kadar dakik oluundan 癟ok memnunum hep insan kolunda onu g繹rmek istiyor.

ahsen 1 ay 繹nce ald覺覺m sub no date rolex ise -2,4 sn/g羹n gibi bir ortalama ile y覺llar覺n omegas覺na pek kafa tutacak hassasl覺kta 癟覺kmad覺 malesef.
Yine de belli bir zaman sonra mekanik a覺nmalar覺n yan覺 s覺ra ilk kurma g羹c羹n羹n bu ite 繹nemli olduunu d羹羹n羹yorum en az 35 yar覺m tur 癟evirmeden otomatik saatinizi kolunuza takmay覺n diyorum.

Selamlar覺mla
"sub no date rolex ise -2,4 sn/g羹n gibi bir ortalama.." c羹mlesi i癟ime dert oldu.. [emoji53]

LG-H815 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
ibrahim223

Kay覺t: 12 Oca 2018, 22:11

Mesaj ttb » 11 Oca 2020, 23:19

ibrahim223 yazd覺:
ttb yazd覺:Mekanik saat takan birisi her ne kadar belli bir sapmay覺 kabullenmi gibi g繹z羹kse de hepimiz asl覺nda bir quartz saat kadar hassas bir zaman tutman覺n peindeyiz diye d羹羹n羹yorum.

Selamlar覺mla
"sub no date rolex ise -2,4 sn/g羹n gibi bir ortalama.." c羹mlesi i癟ime dert oldu.. [emoji53]

LG-H815 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi

;) reg羹lasyona g繹ndermeyi d羹羹nmemekle beraber fazla kafay覺 takmamaya 癟al覺覺yorum yoksa benim de i癟ime dert olabilir her an :roll:

Omega 9300 fakat 癟ok hassas bir mekanizma bir kere daha g繹rm羹 oldum.

Bu arada t羹m saatlerimin (-) 'te 癟al覺mas覺 ya da neden baz覺 saatlerin s羹rekli (+) baz覺lar覺n覺n (-) de kalmas覺 ya bulunduumuz yer ile ya da saatin mekanizmas覺 ile mi alakal覺 bilemiyorum.

Ama g羹nde 4-5 sn ye kadar olan sapmalar覺n sorunlu olduunu d羹羹nm羹yorum.
Kullan覺c覺 avatar覺
ttb

Kay覺t: 26 Kas 2019, 09:42

Mesaj sieger » 11 Oca 2020, 23:54

mesela rolexlerde aslinda hepsi fabrikadan %99 benzer ayarla cikiyorlar. Bu sebeple ilk baslarda ben hep gece iyice sarj edip(tam boyle mi denir bilemedim) 24 saat farkli pozisyonlarda bekletiyorum. Sonra hepsini kaydediyorum, atiyorum, dial up +1 saniye, crown down -2 saniye gibi. Sonra kendim kullaniyorum sabah wound edip aksama kadar, ve bakiyorum, aksama kadar +1 mi olmus, -1 olan pozisyon hangisiyse gece ona koyyorum. Bu genel, sonra haftada 1 bakiyorum, 1 haftada ne kadar degismis, ona gore bi sekilde sistem oturuyor. Misal bendeki sub datei 16610, hafta ici dial up, haftasonu crown down koydugumda +-0 oluyor. O kadar dert mi? Kesinlikle degil, ama 2 ay sonra bu netligi gormek cok da mutlu ediyor, zira elimdeki quartz saat bu kadar dakik degil, ve bi sekilde bu benim kullanimima hassasiyetime bagli olmasi beni ayrica mutlu ediyor. Tamam bi atomik kadar dakik olsa baska bir guven hissi olur ama, yine de uzaktan izlemek yerine uzerinde etkimin olabildigini bilmek cok tatmin edici bir durum.
explorer ftw
Kullan覺c覺 avatar覺
sieger

Ya: 32
Kay覺t: 18 Kas 2015, 13:01

Mesaj darksilence » 19 Oca 2020, 22:35

Eski mesajlar覺m覺 okuduumda en son sapmay覺 ortalama g羹nl羹k +1,67 sn olarak belirtmiim. Ge癟enlerde yine bir ortalama ald覺m ve sonu癟 +1,1 sn/g羹n 癟覺kt覺. Saatim Cosc deerlerinin alt覺n zamanlar覺n覺 ya覺yor u an :thumbup:

Bu da saatimin Cosc sertifikas覺
Resim
"As the Years Go Passing By..."
Kullan覺c覺 avatar覺
darksilence

Ya: 37
Kay覺t: 24 Au 2012, 13:09

nceki

D繹n TSF Saat Mekanizmalar覺 & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Google [Bot] ve 2 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners