Clock tuner (saat frekans tespiti, ince ayar)

Saat Mekanizmalar─▒ ve Teknik Bilgiler Konusunda Payla┼č─▒m B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, Saat Mekanizmalar─▒ B├Âl├╝m├╝nde Bir├žok Mekanizma ├ťreticisi Firman─▒n Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detayl─▒ Foto─čraflar─▒ ile Ula┼čabilirsiniz. Ayr─▒ca Saatlerde Kullan─▒lan Teknolojileri A├ž─▒klayan Detayl─▒ Bilgilendirme Konular─▒n─▒ Okuyabilirsiniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Clock tuner (saat frekans tespiti, ince ayar)

Mesaj ozgtegin » 05 Kas 2019, 16:35

Merhaba arkada┼člar. Bu yaz─▒da hem bir uygulamay─▒ tan─▒taca─č─▒m hem de ba┼č─▒ma gelenleri k─▒sa bir ├Âzet ge├žece─čim. Umar─▒m sizleri s─▒kmam ve faydal─▒ olur.
Komandirskie klasik saatimin kadran ve kol de─či┼čimini yapt─▒ktan ve pirin├ž kasas─▒na da tuz ruhu uygulamas─▒ndan sonra nedense saatin fazlas─▒yla ileri gitti─čini tespit ettim (g├╝nl├╝k 5-8 dk) . Biliyorsunuz resimde oldu─ču gibi 1 nolu kol ince ayarlar i├žin kullan─▒l─▒yor ama 2 nolu kola hi├ž m├╝dahale etmemek laz─▒m. Muhtemelen saati s├Âk├╝p takarken bu kola da temas etti─čimden saat bir t├╝rl├╝ ayar tutmuyordu. (+300, - 500 saniye aras─▒nda ayar tutturamad─▒m) 2 nolu kol saatin frekans─▒n─▒ (beat error) etkileyen bir kol ve timegrapher olmadan ├Âl├ž├╝m yap─▒p ayarlamak da zor. Internette ara┼čt─▒rma yaparken '' clock tuner'' adl─▒ android uygulamas─▒n─▒n da basit ├Âl├ž├╝m yapabilece─čini tespit ettim ve telefonuma kurdum. 21600 bph atan seiko, orient saatlerde ve 19800 luk Vostoklarda de─čerleri sorunsuz g├Âsterdi. S─▒ra komandirskieye gelince 19800 bph yerine 19500 g├Ârd├╝m ve bu kolu hafif hafif kaydirarak ├Âl├ž├╝m yaparak ayarlad─▒m. ┼×u an 19805 civarlari ve ince ayar sonras─▒ da (2-3 g├╝n) hata yaklasik +10-15 sn civarlar─▒na geldi. Tabii ki bu yapt─▒klar─▒m tamamen amat├Âr bir uygulama olup profesyonel bir sonu├ž beklemedim. Eksik veya yanl─▒┼č bilgi de varsa kusura bakmay─▒n...

K─▒saca program; '' Clock Tuner'' kurulumdan sonra tek yapman─▒z gereken saati (arkas─▒n─▒) sessiz bir ortamda telefonun mikrofonuna dayay─▒p ├Âl├ž├╝m yapt─▒rmak. Saatin frekans─▒n─▒ ve vuru┼č hatas─▒n─▒ g├Ârebiliyorsunuz. Tavsiyem en az 30-40 sn tutarak ├Âl├ž├╝m├╝ belirlemek. Basit ama faydal─▒ bir program. K─▒s─▒tl─▒ s├╝re (30 dk) kullan─▒ma izin veriyor ama silip kurarsan─▒z tekrar aktif olur. (veya ayarlar-programlardan datalar─▒n─▒ silip tekrar ├žal─▒┼čt─▒r─▒n) Be─čenirseniz tam s├╝r├╝m yakla┼č─▒k 19 TL.
'' Watchcheck'' android uygulamas─▒ da saatlerdeki sapmay─▒ bulmak i├žin g├╝zel bir program ve her mekanik saat merakl─▒s─▒na tavsiye ederim.
Ayr─▒ca' 'Magnet-meter' ' program─▒n─▒ da saatinizin magnetize olup olmad─▒─č─▒n─▒ g├Ârmek i├žin kullanabilirsiniz.
Hepinize g├╝zel saatler dilerim...

ResimResimResimResimResimResim
En son ozgtegin taraf─▒ndan 05 Kas 2019, 21:46 tarihinde d├╝zenlendi, toplamda 2 kere d├╝zenlendi.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ozgtegin

Kay─▒t: 01 A─ču 2018, 11:27

Re: Clock tuner (saat frekans tespiti, ince ayar)

Mesaj Xhantos » 05 Kas 2019, 16:46

Faydal─▒ payla┼č─▒m i├žin te┼čekk├╝rler.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Xhantos

Kay─▒t: 30 Nis 2019, 22:00

Mesaj Maradona » 05 Kas 2019, 17:07

Clock Tuner'─▒ Mako saatim i├žin indirip kullanm─▒┼čt─▒m ama daha beter edip b─▒rakm─▒┼čt─▒m... ├ťstelik mekanizmay─▒ da bozmu┼čtum, sa─č olsun G├╝ngenci Saat'ten Mustafa Abi d├╝zeltmi┼čti... [emoji39]

S├Âz├╝n ├Âz├╝; eliniz b├Âyle hassas i┼člere yatk─▒n de─čilse benim gibi, aman diyeyim... Dikkatli olmakta fayda var...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Maradona

Ya┼č: 42
Kay─▒t: 30 May 2010, 05:43

Mesaj ozgtegin » 05 Kas 2019, 17:50

Maradona yazd─▒:Clock Tuner'─▒ Mako saatim i├žin indirip kullanm─▒┼čt─▒m ama daha beter edip b─▒rakm─▒┼čt─▒m... ├ťstelik mekanizmay─▒ da bozmu┼čtum, sa─č olsun G├╝ngenci Saat'ten Mustafa Abi d├╝zeltmi┼čti... [emoji39]

S├Âz├╝n ├Âz├╝; eliniz b├Âyle hassas i┼člere yatk─▒n de─čilse benim gibi, aman diyeyim... Dikkatli olmakta fayda var...
Evet hakl─▒s─▒n─▒z, ama benimki gibi ayar─▒ komple gitmi┼č ucuz bir saat i├žin denemeye de─čer ve benim saatte i┼če yarad─▒. Test etme ve kontrol maksatl─▒ bence g├╝zel bir uygulama ama g├╝venip de saate dalmay─▒ tavsiye etmem... [emoji12][emoji48]
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ozgtegin

Mesaj raven » 05 Kas 2019, 19:11

g├╝zel bir deneyim olmu┼č. Payla┼č─▒m ve bilgilendirme i├žin te┼čekk├╝rler. Belki de hepimiz ucuz saatler ├╝zerinde bu tip tecr├╝beler edinmeliyiz. B├Âylece otomatik saatlerin ger├žekten ya┼čayan mekanizmalar oldu─čunu tecr├╝beyle idrak ederiz. :thumbup:
D├╝┼č├╝n├╝yorum ├Âyleyse var─▒m, d├╝┼č├╝nemiyorum ├Âyleyse mal─▒m!
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
raven

Ya┼č: 48
Kay─▒t: 26 Nis 2013, 19:31

Mesaj SelAc » 05 Kas 2019, 20:21

Eline sa─čl─▒k ├ľzg├╝r abi. G├╝zel payla┼č─▒m. Watchchek i senden g├Âr├╝p kurmu┼čtum. Kullanmay─▒ beceremedim.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
SelAc

Ya┼č: 38
Kay─▒t: 16 Eyl 2018, 21:10

Mesaj ozgtegin » 05 Kas 2019, 21:32

SelAc yazd─▒:Eline sa─čl─▒k ├ľzg├╝r abi. G├╝zel payla┼č─▒m. Watchchek i senden g├Âr├╝p kurmu┼čtum. Kullanmay─▒ beceremedim.
Te┼čekk├╝r ederim Selahattin... Asl─▒nda anlay─▒nca kolay bir program;
kurulum sonras─▒ bir saat tan─▒t. ( Bir ├žok saati ayr─▒ ayr─▒ yapabilirsin) Ingilizce: (1)Add watch ve sonra save. Daha sonra saatin sayfas─▒ a├ž─▒l─▒r, sa─č alt k├Â┼čede + t─▒kla (2) ve kay─▒t yapma ekran─▒ gelir. (3)Bu ekranda ├╝stte gps a├ž─▒ksa gps den veya hat ├╝zerinde ger├žek saati g├Âsteren b├Âl├╝m var. ( telefon saati hattan guncelliyecek ┼čekilde olmal─▒, veya gps a├ž─▒k) Altta ise senin saatini g├Âsteren k─▒s─▒m, bu k─▒s─▒mda dk y─▒ saatine g├Âre ayarla. Mesela saatin 21:35:15 diyelim bunu 21:36 yap ve saatin tam 21:36:00 olunca an alttaki ye┼čil measure tu┼čuna bas. Boylece ilk kay─▒t olur. (4-5)Sapmay─▒ ├Â─črenmen icin en az 2-3 saat sonra tekrar ayn─▒ ┼čekilde ├Âl├ž├╝m yap ve kaydet. (6)
Tabii ki bu sekilde her g├╝n ├Âl├žerek o saatin ortalama ne kadar sapt─▒─č─▒n─▒ bulursun ( 3-4 g├╝n i├žinde yapt─▒─č─▒n ├Âl├ž├╝mlerle kabaca belli olur, tabii saatin bu periyotta hi├ž durmay─▒p, ayarlanmamas─▒ laz─▒m. ─░lgili saatin sayfas─▒nda en altta '' average rate'' saatin o periyottaki sapmas─▒n─▒ verir. Yanl─▒┼č ├Âl├ž├╝m yaparsan silme imkan─▒n da var, hatta saatin hangi pozisyonda ne kadar sapt─▒─č─▒n─▒ bile kay─▒t alt─▒na alabilirsin. Umar─▒m faydas─▒ olur... [emoji16]ResimResimResimResimResimResim
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ozgtegin

Mesaj cengawer42 » 05 Kas 2019, 23:02

─░lgin├ž ve g├╝zel bir payla┼č─▒m olmu┼č. Eme─činize sa─čl─▒k.
ÔÇŁB├╝y├╝k olman─▒n yolu da, deha gibi ├žal─▒┼čma ve al─▒n terinden ge├žer.ÔÇŁ (Albert Camus)
https://www.instagram.com/ceng_leather_knives/?hl=tr
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
cengawer42

Kay─▒t: 10 Eyl 2019, 12:44

Mesaj justaguy » 06 Kas 2019, 01:09

├çok fayfal─▒ bir payla┼č─▒m, te┼čekk├╝rler :thumbup:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
justaguy

Kay─▒t: 29 Mar 2018, 11:07

Mesaj SelAc » 06 Kas 2019, 16:08

├çok te┼čekk├╝r ederim abi. En k─▒sa s├╝rede denerim.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
SelAc

Ya┼č: 38
Kay─▒t: 16 Eyl 2018, 21:10

Mesaj mrmataraci » 06 Kas 2019, 18:56

Bilgi i├žin te┼čekk├╝rler.
Watchcheck'i aktif olarak kullan─▒yorum. Uygulama benim Komandirskie i├žin 220 s/d sapma verdi─či i├žin clock tuner ve manyetizasyon uygulamalar─▒ hangisiydi diye d├╝┼č├╝n├╝yordum. Yaz─▒n─▒z tam ├╝st├╝ne geldi. :thumbup:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mrmataraci

Ya┼č: 55
Kay─▒t: 22 Oca 2016, 14:08

D├Ân TSF Saat Mekanizmalar─▒ & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 2 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners