Invicta Pro Diver Tepe Bo┼čluk Problemi Bilgi ve Yorum

Saat Mekanizmalar─▒ ve Teknik Bilgiler Konusunda Payla┼č─▒m B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, Saat Mekanizmalar─▒ B├Âl├╝m├╝nde Bir├žok Mekanizma ├ťreticisi Firman─▒n Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detayl─▒ Foto─čraflar─▒ ile Ula┼čabilirsiniz. Ayr─▒ca Saatlerde Kullan─▒lan Teknolojileri A├ž─▒klayan Detayl─▒ Bilgilendirme Konular─▒n─▒ Okuyabilirsiniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Invicta Pro Diver Tepe Bo┼čluk Problemi Bilgi ve Yorum

Mesaj byakrep » 01 Tem 2019, 09:46

Arkada┼člar Merhaba,
1,5 ay kadar oldu yurtd─▒┼č─▒ndan ─░nvicta Pro Diver bir saat ald─▒m, saati pek takma f─▒rsat─▒m olmam─▒┼čt─▒ bir ka├ž g├╝n ├Ânce kordonunu ayarlay─▒p kullanmaya ba┼člad─▒m. Fakat ┼čimdi dikkatimi ├žekti ayarlamak i├žin tepeyi ├ževirdi─čimde ileri geri aras─▒nda bo┼čluk ├žok fazla neredeyse bir tur olacak kadar fazla. Bu bir problem mi? problemse nas─▒l d├╝zeltilir ? Saatin zaman tutmas─▒ ├žok iyi, ayarlanmas─▒nda da bir sorun yok fakat o kadar bo┼čluk olmas─▒ bana bir sorunmu┼č gibi geldi.
Konu hakk─▒nda bilgisi olan arkada┼člardan fikir rica ediyorum,
Te┼čekk├╝rler.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
byakrep

Ya┼č: 39
Kay─▒t: 13 Oca 2014, 15:27

Re: ─░nvicta Pro Diver

Mesaj byakrep » 01 Tem 2019, 15:52

Bu konuda fikri olan yokmu ?
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
byakrep

Re: Invicta Pro Diver Tepe Bo┼čluk Problemi Bilgi ve Yorum

Mesaj byakrep » 05 Tem 2019, 22:54

Forumda san─▒r─▒m fikir verecek kimse kalmam─▒┼č :o
Neyse forumu i┼čkal etmemesi a├ž─▒s─▒ndan konuyu kapatabailirmiyiz?
T┼čkler.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
byakrep

Mesaj mturann » 06 Tem 2019, 10:11

Baz─▒ saatlerde oluyor herhalde.
Benim saatlerimde de ├Âyle bir durum olsa ben de g─▒c─▒k olurdum.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mturann

Kay─▒t: 13 Kas 2014, 18:00

Mesaj hlkshnr » 06 Tem 2019, 10:50

Bana g├Âre olmamas─▒ gereken bir durum ama ben olsam iyi bir saat├žiye gider sorard─▒m. Mesela cengiz usta.

Tapatalk kullanarak iPhone arac─▒l─▒─č─▒yla g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
hlkshnr

Kay─▒t: 14 A─ču 2016, 01:07

Mesaj Ufkynl » 06 Tem 2019, 11:41

Konu hakkinda bilgi sahibi olmak icin ya saatci olmak ya da bu saati kullanmis olmak lazim. O yizden insanlar bos yorum yapmamak adina yorum atmadilar sanirim.
Saat dedi─čimiz aletler ├žok k├╝├ž├╝k aletler. Uygun fiyatl─▒ saatlerde bu tip "defect" ler bence mazur g├Âr├╝lebilir.
Ucuz saatlerde misal saati ayarlad─▒k, tepeyi kapat─▒rken bile yelkovan tam ayarlad─▒─č─▒m─▒z yerde durmuyor bu da beni deli ediyor mesela :)
Hayat─▒n basit ama genel kural─▒n─▒ hat─▒rlatmak isterim.
Ne kadar k├Âfte o kadar ekmek [emoji14]

SM-G930F cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ufkynl

Kay─▒t: 18 Eki 2015, 18:09

Mesaj byakrep » 06 Tem 2019, 18:57

@mturann - Evet malesef g─▒c─▒k olunacak bir durum.
@hlkshnr - Kimseden ses ├ž─▒kmay─▒nca ├Ânce Bak─▒rk├Ây'de bir ka├ž yerde ┼čubesi olan bir saat├žinin ustas─▒na g├Âsterdim aynen ┼čunu s├Âyledi "bunda bir┼čey yok bu ┼čekilde kullanabilrsin" ald─▒─č─▒m cevap beni tatmin etmedi ve a├ž─▒kcas─▒ beni ┼ča┼č─▒rtt─▒. Sonra dedim bu i┼č b├Âyle olmayacak kalkt─▒m Emin├Ân├╝n├╝n yolunu tuttum, Cengiz Usta sa─čolsun zaman ay─▒r─▒p sorunu giderdi. Kendisine buradan te┼čekk├╝r ediyorum.
@Ufkynl - "Ne kadar k├Âfte o kadar ekmek" bence o kadarda basit de─čil, ne kadar ucuz olursa olsun tepe bence bir saatin en can al─▒c─▒ par├žalar─▒ndan biridir.
Hepinize cevaplar i├žin t┼čkler. :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
byakrep

Mesaj ibrahim223 » 06 Tem 2019, 21:02

Ayn─▒ saati ├žok severek kullanan biri olarak problemin giderilmesine sevindim.. Zaten sa─čolsun Cengiz usta var huzur var ;)
Seikonun benzer s├╝r├╝m├╝ olan 4R.. serisi mekanizmaya sahip 3 saatimde tepe hassasiyeti, kurulurken ya da ayarlan─▒rken neyse bu saatte de ayn─▒. Hatta verdi─či his daha iyi diyebilirim.. Sizin saatinizde istisnai bi durum olmu┼č galiba.. Ama ├Âyle bile olsa bilinen bi mekanizmaya sahip oldu─čundan tamir/bak─▒m─▒ da bi o kadar kolay..
G├╝nl├╝k sapma de─čeri ald─▒─č─▒m g├╝nden beri (8 ayd─▒r) ┼ča┼č─▒rt─▒c─▒ bi istikrarla +/- 3 sn civarlar─▒nda.. Almay─▒ d├╝┼č├╝nen de─čerli forumda┼člara tavsiye ederim..

Resim

LG-H815 cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ibrahim223

Kay─▒t: 12 Oca 2018, 22:11

Mesaj Xhantos » 06 Tem 2019, 21:26

byakrep Mutlu sona sevindim. Acaba biraz bilgi verseniz olur mu? Sorun neymi┼č (neredenmi┼č), neden olmu┼č, olmas─▒ bir yere kadar normal miymi┼č yoksa ├žok istisnai bir durum muymu┼č vb. Bir de ka├ža maloldu, fikir vermesi a├ž─▒s─▒ndan. ─░├žini a├žmak gerekti mi?
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Xhantos

Kay─▒t: 30 Nis 2019, 22:00

Mesaj byakrep » 06 Tem 2019, 23:56

ibrahim223 yazd─▒:Ayn─▒ saati ├žok severek kullanan biri olarak problemin giderilmesine sevindim.. Zaten sa─čolsun Cengiz usta var huzur var ;)
Seikonun benzer s├╝r├╝m├╝ olan 4R.. serisi mekanizmaya sahip 3 saatimde tepe hassasiyeti, kurulurken ya da ayarlan─▒rken neyse bu saatte de ayn─▒. Hatta verdi─či his daha iyi diyebilirim.. Sizin saatinizde istisnai bi durum olmu┼č galiba.. Ama ├Âyle bile olsa bilinen bi mekanizmaya sahip oldu─čundan tamir/bak─▒m─▒ da bi o kadar kolay..
G├╝nl├╝k sapma de─čeri ald─▒─č─▒m g├╝nden beri (8 ayd─▒r) ┼ča┼č─▒rt─▒c─▒ bi istikrarla +/- 3 sn civarlar─▒nda.. Almay─▒ d├╝┼č├╝nen de─čerli forumda┼člara tavsiye ederim..

Resim

LG-H815 cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi

Bendeki sapma +2 Sn Bende seviyorum tam f/p ├╝r├╝n├╝ :thumbup:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
byakrep

Mesaj byakrep » 07 Tem 2019, 00:10

Xhantos yazd─▒:byakrep Mutlu sona sevindim. Acaba biraz bilgi verseniz olur mu? Sorun neymi┼č (neredenmi┼č), neden olmu┼č, olmas─▒ bir yere kadar normal miymi┼č yoksa ├žok istisnai bir durum muymu┼č vb. Bir de ka├ža maloldu, fikir vermesi a├ž─▒s─▒ndan. ─░├žini a├žmak gerekti mi?

Sorun Tepeyle alakal─▒, nedeni ya ├╝retimde yada benim fark─▒nda olmadan tepenin zorlanmas─▒yla alakal─▒ bir durum normal bir durum de─čil tabiki. Benden kaynaklanan bir durum oldu─čunu d├╝┼č├╝nm├╝yorum t├╝m saatlerime ├Âzenle kullan─▒r ve dikkat ederim.
Evet i├žini a├žarak tepe milinin u├ž k─▒sm─▒na bir ekleme yapt─▒─č─▒n─▒ s├Âyledi. Tekrarlama ihtimalinin d├╝┼č├╝k oldu─čunu fakat b├Âyle bir durumla kar┼č─▒ kar┼č─▒ya kal─▒rsa tepenin de─či┼čmesi gerekti─čini belirtti. Bu i┼člem sonras─▒ tepeyi kontrol etti─čimde bir problem yoktu ileri geri ayar i├žin ├ževirdi─čimde aral─▒k olmas─▒ gerekti─či kadard─▒. Fiyat konusunda bilgi vermek pek do─čru olmaz diye d├╝┼č├╝n├╝yorum. Cengiz usta i┼činin ehli bir ki┼či saatle alakal─▒ bir sorunda mutlaka ziyaret eedilmeli.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
byakrep

Mesaj Xhantos » 07 Tem 2019, 00:37

byakrep yazd─▒:Sorun Tepeyle alakal─▒, nedeni ya ├╝retimde yada benim fark─▒nda olmadan tepenin zorlanmas─▒yla alakal─▒ bir durum normal bir durum de─čil tabiki. Benden kaynaklanan bir durum oldu─čunu d├╝┼č├╝nm├╝yorum t├╝m saatlerime ├Âzenle kullan─▒r ve dikkat ederim.
Evet i├žini a├žarak tepe milinin u├ž k─▒sm─▒na bir ekleme yapt─▒─č─▒n─▒ s├Âyledi. Tekrarlama ihtimalinin d├╝┼č├╝k oldu─čunu fakat b├Âyle bir durumla kar┼č─▒ kar┼č─▒ya kal─▒rsa tepenin de─či┼čmesi gerekti─čini belirtti. Bu i┼člem sonras─▒ tepeyi kontrol etti─čimde bir problem yoktu ileri geri ayar i├žin ├ževirdi─čimde aral─▒k olmas─▒ gerekti─či kadard─▒. Fiyat konusunda bilgi vermek pek do─čru olmaz diye d├╝┼č├╝n├╝yorum. Cengiz usta i┼činin ehli bir ki┼či saatle alakal─▒ bir sorunda mutlaka ziyaret eedilmeli.

Te┼čekk├╝rler.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Xhantos

Kay─▒t: 30 Nis 2019, 22:00

D├Ân TSF Saat Mekanizmalar─▒ & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 1 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners