Mekanik Saatlerde Sapma Hakk─▒nda Yorumlar

Saat Mekanizmalar─▒ ve Teknik Bilgiler Konusunda Payla┼č─▒m B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, Saat Mekanizmalar─▒ B├Âl├╝m├╝nde Bir├žok Mekanizma ├ťreticisi Firman─▒n Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detayl─▒ Foto─čraflar─▒ ile Ula┼čabilirsiniz. Ayr─▒ca Saatlerde Kullan─▒lan Teknolojileri A├ž─▒klayan Detayl─▒ Bilgilendirme Konular─▒n─▒ Okuyabilirsiniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Mekanik Saatlerde Sapma Hakk─▒nda Yorumlar

Mesaj fatih2955 » 29 Eki 2018, 13:07

Brera yazd─▒:
fatih2955 yazd─▒:Seiko Presage SPB045J1 bir y─▒ldan fazlad─▒r kullan─▒yorum. Son bir ayl─▒k kullan─▒m ortalamam g├╝nl├╝k 16 saatden fazla kolda ,di─čer zamanlarda ise genelde ta├ž yukar─▒ veya y├╝z├╝ ters ┼čekilde (y├╝z├╝ zeminle temas) gelecek uygun bir yere koyuyorum. 3/4 saat bilgisayar ba┼č─▒nda oluyorum. ─░lk sat─▒n ald─▒─č─▒mda sapmas─▒ ald─▒─č─▒mda ortalamas─▒ 5/7 saniye/ay idi. ┼×imdi daha d├╝┼čt├╝. Bir fikir ve konuya katk─▒ a├ž─▒s─▒ndan bilginize sunar─▒m. Sanki COSC+ gibi ma┼čallah. Resim

Tapatalk kullanarak iPhone arac─▒l─▒─č─▒yla g├Ânderildi

├çok ba┼čar─▒l─▒. Genel olarak elebore olmayan ETA ve yeni Seiko mekanizmalar─▒n─▒n ├žo─ču art─▒k COSC s─▒n─▒rlar─▒nda izliyor ve zaten olmas─▒ gereken de bu. Bu kadar geli┼čmi┼č teknolojik ├ža─čda COSC ├žok b├╝y├╝k bir teferruat olarak g├Âr├╝lmemeli, standartla┼čmal─▒.. Bu arada kulland─▒─č─▒n─▒z uygulama nedir? iOSÔÇÖta toolwatchÔÇÖtan ba┼čka bir uygulama bulamad─▒m, sizinkinin aray├╝z├╝ daha iyimi┼č.

iOS da var ama Android var m─▒ bilmiyorum.
Twixt Time, Coldflower Design Corp. https://itunes.apple.com/tr/app/twixt-t ... ?l=tr&mt=8

Kullan─▒c─▒ avatar─▒
fatih2955

Ya┼č: 49
Kay─▒t: 23 May 2018, 21:07

Mesaj sambadejan » 31 Eki 2018, 13:21

Merhabalar. Yakla┼č─▒k iki hafta ├Ânce forumda ├Â─črendi─čim de─čerli bilgiler sayesinde ald─▒─č─▒m ilk otomati─čim 4R36 mekanizmal─▒ Seiko SRPA21K saatimin g├╝nl├╝k sapmas─▒ +20~ saniye civarlar─▒nda. ─░lk elime ge├žti─či g├╝n +40~ civarlar─▒nda bir sapma yapm─▒┼čt─▒. Zamanla daha da d├╝zelir mi bilmiyorum ama saat iki g├╝nde neredeyse +1 dakika ileriye gidiyor. Bu i┼čte bir anormallik var m─▒d─▒r acaba ne dersiniz?
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
sambadejan

Kay─▒t: 04 Eyl 2018, 19:18

Mesaj Brera » 06 Kas 2018, 02:13

sambadejan yazd─▒:Merhabalar. Yakla┼č─▒k iki hafta ├Ânce forumda ├Â─črendi─čim de─čerli bilgiler sayesinde ald─▒─č─▒m ilk otomati─čim 4R36 mekanizmal─▒ Seiko SRPA21K saatimin g├╝nl├╝k sapmas─▒ +20~ saniye civarlar─▒nda. ─░lk elime ge├žti─či g├╝n +40~ civarlar─▒nda bir sapma yapm─▒┼čt─▒. Zamanla daha da d├╝zelir mi bilmiyorum ama saat iki g├╝nde neredeyse +1 dakika ileriye gidiyor. Bu i┼čte bir anormallik var m─▒d─▒r acaba ne dersiniz?

Normaldir ve sorun te┼čhisini koymak i├žin daha ├žok erken, zaten 7Sxx serisinin altyap─▒s─▒n─▒ kullan─▒yor sizin mekanizma. 6 ay sonra ├Âl├žt├╝─č├╝n├╝zde ├žok daha d├╝┼č├╝k sapma ├Âl├žeceksiniz d├╝zenli kullan─▒rsan─▒z. Bo┼čuna servise vermeyin, mekanizman─▒n karekteri bu..[emoji16]

"The sky has never been the limit. We are our own limits."
instagram: breralfisti / Okan
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Brera

Ya┼č: 23
Kay─▒t: 10 May 2012, 13:49

Mesaj sambadejan » 06 Kas 2018, 02:37

Brera yazd─▒:
sambadejan yazd─▒:Merhabalar. Yakla┼č─▒k iki hafta ├Ânce forumda ├Â─črendi─čim de─čerli bilgiler sayesinde ald─▒─č─▒m ilk otomati─čim 4R36 mekanizmal─▒ Seiko SRPA21K saatimin g├╝nl├╝k sapmas─▒ +20~ saniye civarlar─▒nda. ─░lk elime ge├žti─či g├╝n +40~ civarlar─▒nda bir sapma yapm─▒┼čt─▒. Zamanla daha da d├╝zelir mi bilmiyorum ama saat iki g├╝nde neredeyse +1 dakika ileriye gidiyor. Bu i┼čte bir anormallik var m─▒d─▒r acaba ne dersiniz?

Normaldir ve sorun te┼čhisini koymak i├žin daha ├žok erken, zaten 7Sxx serisinin altyap─▒s─▒n─▒ kullan─▒yor sizin mekanizma. 6 ay sonra ├Âl├žt├╝─č├╝n├╝zde ├žok daha d├╝┼č├╝k sapma ├Âl├žeceksiniz d├╝zenli kullan─▒rsan─▒z. Bo┼čuna servise vermeyin, mekanizman─▒n karekteri bu..[emoji16]

─░ki g├╝n ├Ânce kadran yukar─▒ bakar ┼čekilde b─▒rakt─▒m, yakla┼č─▒k 14 saat boyunca dokunmad─▒m(tam 24 saat bu konumda test etmedim): +35~ saniye civar─▒ sapma yapt─▒. Bu konuda tecr├╝bem olmad─▒─č─▒ndan bir fikir sahibi de olam─▒yorum. Daha ├žok erken diyorsan─▒z problem yok benim i├žin.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
sambadejan

Mesaj Brera » 06 Kas 2018, 12:44

sambadejan yazd─▒:
Brera yazd─▒:

─░ki g├╝n ├Ânce kadran yukar─▒ bakar ┼čekilde b─▒rakt─▒m, yakla┼č─▒k 14 saat boyunca dokunmad─▒m(tam 24 saat bu konumda test etmedim): +35~ saniye civar─▒ sapma yapt─▒. Bu konuda tecr├╝bem olmad─▒─č─▒ndan bir fikir sahibi de olam─▒yorum. Daha ├žok erken diyorsan─▒z problem yok benim i├žin.

Saat bilekteyken s├╝rekli farkl─▒ pozisyonlarda oldu─ču i├žin at─▒yorum, saati geriye d├╝┼č├╝recek bir durum ba┼čka bilek pozisyonuyla dengeledi─čini varsayarsak; daha stabil bir sapma g├Ârebiliriz. ─░sterseniz ┼č├Âyle deneyebilirsiniz: Saatinizi 2-3 g├╝n boyunca kullanmadan sadece g├╝nde bir kez kurarak sapmalar─▒n─▒ inceleyin. Muhtemelen bu 35 saniyeden daha d├╝┼č├╝k bir de─čer al─▒rs─▒n─▒z. ├ç├╝nk├╝ o bilekten ├ž─▒kar─▒p sabitte tuttu─čumuz sonraki g├╝n sapma fazla oluyor saatin konulma ┼čekliyle.

Ama dedi─čim gibi yeni bir saat i├žin daha ├žok erken. Kendi saatlerim a├ž─▒k├žas─▒ aylar i├žerisinde daha iyi zaman tuttu, bir├žok saatsever de ayn─▒ kan─▒da.

"The sky has never been the limit. We are our own limits."
instagram: breralfisti / Okan
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Brera

Ya┼č: 23
Kay─▒t: 10 May 2012, 13:49

Mesaj sambadejan » 09 Kas 2018, 16:28

Brera yazd─▒:
sambadejan yazd─▒:
Brera yazd─▒:

Saat bilekteyken s├╝rekli farkl─▒ pozisyonlarda oldu─ču i├žin at─▒yorum, saati geriye d├╝┼č├╝recek bir durum ba┼čka bilek pozisyonuyla dengeledi─čini varsayarsak; daha stabil bir sapma g├Ârebiliriz. ─░sterseniz ┼č├Âyle deneyebilirsiniz: Saatinizi 2-3 g├╝n boyunca kullanmadan sadece g├╝nde bir kez kurarak sapmalar─▒n─▒ inceleyin. Muhtemelen bu 35 saniyeden daha d├╝┼č├╝k bir de─čer al─▒rs─▒n─▒z. ├ç├╝nk├╝ o bilekten ├ž─▒kar─▒p sabitte tuttu─čumuz sonraki g├╝n sapma fazla oluyor saatin konulma ┼čekliyle.

Ama dedi─čim gibi yeni bir saat i├žin daha ├žok erken. Kendi saatlerim a├ž─▒k├žas─▒ aylar i├žerisinde daha iyi zaman tuttu, bir├žok saatsever de ayn─▒ kan─▒da.

M├╝sait oldu─čum en k─▒sa zamanda dedi─činiz ┼čekilde test edip sonu├žlar─▒ burada payla┼čaca─č─▒m. Ayr─▒ca cevaplar─▒n─▒z i├žinde te┼čekk├╝r ederim.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
sambadejan

Mesaj krstarica » 13 Kas 2018, 09:55

Uygulamaya falan ├žok gerek yok, kronometreyi a├ž─▒n telefonunuzda. Sonras─▒nda saatin saniyesi tam 00 iken tu┼ča bas─▒p kronometreyi harekete ge├žirin. ─░stedi─činiz zaman diliminde krometreden takip edin g├╝n i├žinde ne kadar sapt─▒─č─▒n─▒.
Ne ┼żalim ┼íto su drugi pokrali moje ideje, ali ┼żalim ┼íto nemaju svoje.(Ba┼čkalar─▒n─▒n benim fikirlerimi ├žalmas─▒ndan ├Ât├╝r├╝ ├╝z├╝lm├╝yorum, ac─▒yorum ├ž├╝nk├╝ kendi fikirleri yok.)-Nikola Tesla
Beograd-Serbia
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
krstarica

Kay─▒t: 10 A─ču 2012, 08:21

├ľnceki

D├Ân TSF Saat Mekanizmalar─▒ & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 9 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners