Otomatik saatlerin sarsintilar icin mekanizma hassasiyeti

Saat Mekanizmaları ve Teknik Bilgiler Konusunda Paylaşım Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Mekanizmaları Bölümünde Birçok Mekanizma Üreticisi Firmanın Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detaylı Fotoğrafları ile Ulaşabilirsiniz. Ayrıca Saatlerde Kullanılan Teknolojileri Açıklayan Detaylı Bilgilendirme Konularını Okuyabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Otomatik saatlerin sarsintilar icin mekanizma hassasiyet

Mesaj fatih2955 » 17 Haz 2018, 21:28

nzmokur yazdı:
smtsmt yazdı:Merhabalar,
Ayni soruyu sormak icin konuya girecektim. Acikcasi avm x-ray cihazlarinin cok sorun cikartacagini sanmiyorum. Cunku hassasiyeti veya baska bir deyisle yaydigi manyetik dalgalar nispeten azdir. Fakat ornek olarak bir havalimanina girdigimizde durum nasil oluyor cok merak ediyorum...
Saat gibi aksesuarlari, cihazin ismini hatirlayamadim ama x-ray cihaz otmesin diye butun esyalarimizi gecirdigimiz rontgen benzeri bir alete koymak durumunda kaliyoruz. Bu ustelik oyle bir alet ki yaydigi radyasyon geregi bir insanin icine girmesi bir hayli tehlikeli :)
Güzide saatimiz bu cihazin icinden gecerken belli bir manyetik alana maruz kaliyor mu? Bu konuda üstadlarimiz bizi aydinlatirsa cok faydali olur.
Ustelik yolcu olarak minimum 2 kere geciriyoruz. Ilki kontrol noktasi olan ilk giris, ikincisi ise yolcularin gecis yaptigi; biletlerin de kontrol edildigi ikinci kontrol noktasi.

fatih2955 yazdı:
smtsmt yazdı:Merhaba arkadaslar,
Bir adet longines hydroconquest automatic saatim var. Duzenli olarak kullaniyorum. Genelde gunluk yani. Sorum tam olarak su;
Otomatik saatler, quartzlara gore daha fazla birbiri ile etkilesimli parcalardan olusuyor. Ve bunlar genelde kucucuk, incececik carklar veya parcalar. Masabasi is yapiyorum yani el kol hareketlerim acisindan sorun yok ama ozellikle araba kullanma gibi faaliyetler mekanizmayi nasil etkiler. Yani malum yollarimiz genel olarak bozuk. Cukurlar, tumsekler vs. Boyle engebelerden veya engellerden gecerken saat uzerinde de hep bi yuk, titresme, vibrasyon olabiliyor.
Tahmin edebileceginiz gibi meral ettigim, saatin mekanizmaso bu tip sarsintilardan nasil etkilenir, etkilenir mi? Uzun yola saatimle cikamiyorum vala sehiricinde de genelde tetikte geziniyorum.
Simdiden tesekkurler

iyi bayramlar, aynı saatten bende kullanıyorum. Günlük kullanımda çok sıkıntı olacağını tahmin etmem. Ben en çok AVM lerde bulunan üst arama cihazlarından nasıl etkilenme olur onu merak ediyorum?.
Merhabalar,

İşim gereği ayda 2 3 seyahat etmek durumundayım ve şimdiye kadar hiç bir sorun yaşamadım.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

teşekkürler :)
Kullanıcı avatarı
fatih2955

Re: Otomatik saatlerin sarsintilar icin mekanizma hassasiyet

Mesaj darksilence » 19 Haz 2018, 14:53

Swatch Group TR’in böyle birşey yapması gerçekten çok utanç verici... :oops: :x Bizim Türk milletimiz eline ne geçirirse kral oluyor hemen..!

Ben demiştim ve tekrar dile getiriyorum; masrafı ne tutarsa tutsun İsviçreye göndericem saatimi bişey olursa... yada isviçre kabul etmezse garantiyi bozup Watchfinder’a göndericem bu kadar basit..
"As the Years Go Passing By..."
Kullanıcı avatarı
darksilence

Önceki

Dön TSF Saat Mekanizmaları & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 73 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners