seiko 5 otomatik saatim geri kal─▒yor

Saat Mekanizmalar─▒ ve Teknik Bilgiler Konusunda Payla┼č─▒m B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, Saat Mekanizmalar─▒ B├Âl├╝m├╝nde Bir├žok Mekanizma ├ťreticisi Firman─▒n Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detayl─▒ Foto─čraflar─▒ ile Ula┼čabilirsiniz. Ayr─▒ca Saatlerde Kullan─▒lan Teknolojileri A├ž─▒klayan Detayl─▒ Bilgilendirme Konular─▒n─▒ Okuyabilirsiniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

seiko 5 otomatik saatim geri kal─▒yor

Mesaj Quicksilver0 » 13 Mar 2018 13:11

iyi g├╝nler arkada┼člar
ge├žen y─▒l ad─▒─č─▒m seiko 5 sport 7s36-03j0 marka otomatik saatim ald─▒─č─▒mdan bu yana k─▒sa s├╝reli olarak kullan─▒yordum. yani 2 veya 3 g├╝n tak─▒p sonra bir ay falan kullanm─▒yordum. art─▒k s├╝rekli olarak kullanmaya ba┼člad─▒m ve saati ayarlad─▒─č─▒m ilk g├╝nden bu g├╝ne 17 g├╝n ge├žti ve bug├╝n itibariyle 17 g├╝nde 4 dakika 15 saniye saatim geri kalm─▒┼č. Bunun nedeni ne olabilir yard─▒mc─▒ olursan─▒z sevinirim.

saatimin ayn─▒s─▒ a┼ča─č─▒daki linkteki sitede var
http://jamloken.blogspot.com.tr/2014/12 ... ic_15.html

[img][img]https://i.hizliresim.com/y09Bpn.jpg[/img][/img]

[img][img]https://i.hizliresim.com/G9Xd4b.jpg[/img][/img]
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Quicksilver0

Kay─▒t: 24 ┼×ub 2018 17:14

Re: seiko 5 otomatik saatim geri kal─▒yor

Mesaj Merakl─▒Adam » 16 Mar 2018 17:13

Merhaba Quicksilver0, saatinizin sapmas─▒ baya fazla gibi, ama bu sapmalar Seiko 7sxx kodlu mekanizmalarda normal kar┼č─▒lan─▒yor, ve fazla moral bozucudur, ayn─▒ zamanda kullan─▒m ┼čartlar─▒na da ba─čl─▒d─▒r, mesela saatiniz yere d├╝┼čt├╝ m├╝? darbeye ma─čruz kald─▒ m─▒? ├ç├╝nk├╝ bir saatte aniden bir sapma de─či┼čikli─či oluyorsa, o da ya darbeden kaynakl─▒ durumdur, ya da manyetik alana ma─čruz kalm─▒┼č demektir. Ama ┼čunu da belirtmek gerekirse t├╝m 7sxxÔÇÖlerde kronik sorun gibi g├Âr├╝yorum ben bu sapma oranlar─▒n─▒ hi├ž stabil de─čiller devaml─▒ ileri geri sapmalar─▒ olur bunlar─▒n, netekim b├╝t├╝n 7sxx mekanizmalarda ayn─▒ sorun var, bende hangi Seiko 5ÔÇÖe sahip olduysam hepsinin sapmas─▒ ├žok fazlayd─▒, ac─▒ ama ger├žek odur ki b├╝t├╝n 7sxx mekanizmal─▒ Seiko 5ÔÇÖ ler, stabillikte ├žok ba┼čar─▒s─▒zd─▒rlar. Bence ├žok fazla dert etmeyin. E─čer b├Âyle bir saate sahipseniz sapmalar─▒na katlanmak mecburiyetindesiniz, ama e─čer bu sapmalar sizi a┼č─▒r─▒ derecede rahats─▒z ediyorsa, bir saat├žide arka kapa─č─▒n─▒ a├žt─▒r─▒p ayar yapt─▒rabilirsiniz, yani az da olsa sapmas─▒ d├╝zelecektir, ya da olmad─▒ ba┼čka bir saat al─▒n sayg─▒larla. :thumbup:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Merakl─▒Adam

Kay─▒t: 09 Mar 2018 19:31

Mesaj mturann » 17 Mar 2018 12:58

Ben de 7s mekanizmal─▒ bir Seiko 5 kullan─▒yorum geri kalma durumu a┼ča─č─▒ yukar─▒ sizin saatiniz kadar.
Malzeme bu anlad─▒─č─▒m kadar─▒ ile.
Otomatik saatlerde ileri gitme geri kalma gibi durumlar olur.
Bu baz─▒ saatlerde az baz─▒ saatlerde fazla olur
Bu mekanizmal─▒ Seiko 5 lerde fazla herhalde.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mturann

Kay─▒t: 13 Kas 2014 18:00

Mesaj Merakl─▒Adam » 17 Mar 2018 19:50

mturann, evet b├╝t├╝n Seiko 7sxx mekanizmalar da, bu sapmalar kronik sorun gibi bir┼čey herhalde. :)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Merakl─▒Adam

Kay─▒t: 09 Mar 2018 19:31

Mesaj Zaman├Âl├žer » 10 Haz 2018 18:59

Bir Saatciye g├Âsterip zaman ayarini kontrol ettirebilirsiniz. Ortama g├Âre mekanizmanin g├╝nl├╝k +- 5-30 saniye geri veya ileri gitmesi teknik bilgiler icersinde tolerans ediliyor, genelde daha iyi sonuclar alindigida bir gercek.
Turcarum horologica artifex.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Zaman├Âl├žer

Ya┼č: 49
Kay─▒t: 10 Haz 2018 15:07

D├Ân TSF Saat Mekanizmalar─▒ & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 7 misafir

Click To Discover Time Square Kanyon

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners