seiko 5 otomatik saatim geri kal覺yor

Saat Mekanizmalar覺 ve Teknik Bilgiler Konusunda Payla覺m B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Saat Mekanizmalar覺 B繹l羹m羹nde Bir癟ok Mekanizma reticisi Firman覺n Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detayl覺 Fotoraflar覺 ile Ulaabilirsiniz. Ayr覺ca Saatlerde Kullan覺lan Teknolojileri A癟覺klayan Detayl覺 Bilgilendirme Konular覺n覺 Okuyabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

seiko 5 otomatik saatim geri kal覺yor

Mesaj Quicksilver0 » 13 Mar 2018, 13:11

iyi g羹nler arkadalar
ge癟en y覺l ad覺覺m seiko 5 sport 7s36-03j0 marka otomatik saatim ald覺覺mdan bu yana k覺sa s羹reli olarak kullan覺yordum. yani 2 veya 3 g羹n tak覺p sonra bir ay falan kullanm覺yordum. art覺k s羹rekli olarak kullanmaya balad覺m ve saati ayarlad覺覺m ilk g羹nden bu g羹ne 17 g羹n ge癟ti ve bug羹n itibariyle 17 g羹nde 4 dakika 15 saniye saatim geri kalm覺. Bunun nedeni ne olabilir yard覺mc覺 olursan覺z sevinirim.

saatimin ayn覺s覺 aa覺daki linkteki sitede var
http://jamloken.blogspot.com.tr/2014/12 ... ic_15.html

[img][img]https://i.hizliresim.com/y09Bpn.jpg[/img][/img]

[img][img]https://i.hizliresim.com/G9Xd4b.jpg[/img][/img]
Kullan覺c覺 avatar覺
Quicksilver0

Kay覺t: 24 ub 2018, 17:14

Re: seiko 5 otomatik saatim geri kal覺yor

Mesaj Merakl覺Adam » 16 Mar 2018, 17:13

Merhaba Quicksilver0, saatinizin sapmas覺 baya fazla gibi, ama bu sapmalar Seiko 7sxx kodlu mekanizmalarda normal kar覺lan覺yor, ve fazla moral bozucudur, ayn覺 zamanda kullan覺m artlar覺na da bal覺d覺r, mesela saatiniz yere d羹t羹 m羹? darbeye maruz kald覺 m覺? 羹nk羹 bir saatte aniden bir sapma deiiklii oluyorsa, o da ya darbeden kaynakl覺 durumdur, ya da manyetik alana maruz kalm覺 demektir. Ama unu da belirtmek gerekirse t羹m 7sxxlerde kronik sorun gibi g繹r羹yorum ben bu sapma oranlar覺n覺 hi癟 stabil deiller devaml覺 ileri geri sapmalar覺 olur bunlar覺n, netekim b羹t羹n 7sxx mekanizmalarda ayn覺 sorun var, bende hangi Seiko 5e sahip olduysam hepsinin sapmas覺 癟ok fazlayd覺, ac覺 ama ger癟ek odur ki b羹t羹n 7sxx mekanizmal覺 Seiko 5 ler, stabillikte 癟ok baar覺s覺zd覺rlar. Bence 癟ok fazla dert etmeyin. Eer b繹yle bir saate sahipseniz sapmalar覺na katlanmak mecburiyetindesiniz, ama eer bu sapmalar sizi a覺r覺 derecede rahats覺z ediyorsa, bir saat癟ide arka kapa覺n覺 a癟t覺r覺p ayar yapt覺rabilirsiniz, yani az da olsa sapmas覺 d羹zelecektir, ya da olmad覺 baka bir saat al覺n sayg覺larla. :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
Merakl覺Adam

Kay覺t: 09 Mar 2018, 19:31

Mesaj mturann » 17 Mar 2018, 12:58

Ben de 7s mekanizmal覺 bir Seiko 5 kullan覺yorum geri kalma durumu aa覺 yukar覺 sizin saatiniz kadar.
Malzeme bu anlad覺覺m kadar覺 ile.
Otomatik saatlerde ileri gitme geri kalma gibi durumlar olur.
Bu baz覺 saatlerde az baz覺 saatlerde fazla olur
Bu mekanizmal覺 Seiko 5 lerde fazla herhalde.
Kullan覺c覺 avatar覺
mturann

Kay覺t: 13 Kas 2014, 18:00

Mesaj Merakl覺Adam » 17 Mar 2018, 19:50

mturann, evet b羹t羹n Seiko 7sxx mekanizmalar da, bu sapmalar kronik sorun gibi birey herhalde. :)
Kullan覺c覺 avatar覺
Merakl覺Adam

Kay覺t: 09 Mar 2018, 19:31

Mesaj Zaman繹l癟er » 10 Haz 2018, 18:59

Bir Saatciye g繹sterip zaman ayarini kontrol ettirebilirsiniz. Ortama g繹re mekanizmanin g羹nl羹k +- 5-30 saniye geri veya ileri gitmesi teknik bilgiler icersinde tolerans ediliyor, genelde daha iyi sonuclar alindigida bir gercek.
Turcarum horologica artifex.
Kullan覺c覺 avatar覺
Zaman繹l癟er

Ya: 50
Kay覺t: 10 Haz 2018, 15:07

D繹n TSF Saat Mekanizmalar覺 & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 6 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners