Click To Discover The New Ulyyse Nardin Marine Chronograph / Yeni Ulyyse Nardin Marine Chronograph'─▒ Ke┼čfetmek ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

Rolex Calibre 3135 Servis

Saat Mekanizmalar─▒ ve Teknik Bilgiler Konusunda Payla┼č─▒m B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, Saat Mekanizmalar─▒ B├Âl├╝m├╝nde Bir├žok Mekanizma ├ťreticisi Firman─▒n Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detayl─▒ Foto─čraflar─▒ ile Ula┼čabilirsiniz. Ayr─▒ca Saatlerde Kullan─▒lan Teknolojileri A├ž─▒klayan Detayl─▒ Bilgilendirme Konular─▒n─▒ Okuyabilirsiniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Rolex Calibre 3135 Servis

Mesaj Triton » 27 A─ču 2013 15:31

Video g├╝zel. Benim ilgimi ├žeken par├žalar─▒n y─▒kama kab─▒na pazar filesine meyve doldurulur gibi doldurulmas─▒ oldu. Bu par├žalar─▒n ├žizilmelerine ve bir bi├žimde y─▒pranmalar─▒na neden olmuyor mu?

Uzun t─▒rnaklar g├╝zel g├Âr├╝nm├╝yor ├ž├╝nk├╝ biraz da ├žekim ve ─▒┼č─▒k i┼či iyice belirginle┼čtirmi┼č, ancak par├žalar─▒ tutmakta baya─č─▒ i┼člevsel.

Asl─▒nda Rolex le ├žal─▒┼čan birisinin mutlaka parmaklar─▒na kau├žuk k─▒l─▒f ya da benzer ┼čekilde bir yal─▒tkan takmas─▒ ┼čart. El y─▒kamak i┼či ├ž├Âz├╝yor gibi g├Âr├╝nse de, asl─▒nda her insana g├Âre de─či┼čmekle birlikte, el terler ve ter, i├žinde hem ya─č hem de asit olan bir maddedir. Kaliteli metal y├╝zeylere temas etmesi pek istenmez. Parmak izi kalmas─▒n─▒ da istemem.

Ho┼č bu yazd─▒klar─▒m, bizim memleket i├žin Ven├╝s ├╝ incelemek gibi de (tabii gezegeni kastettim), ben, ciddi bir Rolex resmi servisine 500 ÔéČ dan fazla paray─▒ b├Âyle bir bak─▒m i├žin ├Âdeyeceklere y├Ânelik yaz─▒yorum. Ayr─▒ca tak─▒mlar ve kullan─▒lan "movement holder ─▒n" da mekanizmaya imza atmamas─▒n─▒ ye─člerim.

Esas ilgimi ├žeken montaj b├Âl├╝m├╝yd├╝. Bu b├Âl├╝m├╝ meslek s─▒rr─▒ vermemek i├žin h─▒zl─▒ ge├žmi┼čler. Ancak g├Ârmesini bilene az da olsa yetiyor.

Yine de, bence Rolex standartlar─▒nda bir i┼člem de─čil ve eksikler var. Ayr─▒ca ana yay ya da zemberek i┼čine fazla de─činmemi┼č.

Ne diyeyim pahal─▒ saatin mi var derdin var.

Asl─▒nda, Rolex i├žin, e─čer koleksiyon yapm─▒yorsan─▒z ve ucuz bak─▒m i┼člerinden emin olam─▒yor ve rahats─▒z oluyorsan─▒z, saati devaml─▒ tek saat olarak tak─▒yorsan─▒z, bence en do─čru olan 5 ila 7 sene aras─▒nda saati yenilemek. Detayl─▒ bak─▒m i┼čine hi├ž girmeden ve saati s├Âkt├╝rmeden.

Ama 2 el olarak ucuza alm─▒┼čsan─▒z, herhangi ama i┼čini bilen bir saat├ži taraf─▒ndan, uygun fiyatlara bak─▒m yap─▒lmas─▒ndan rahats─▒z de─čilseniz ve saat ya┼č─▒n─▒n izlerini ta┼č─▒yorsa pek ├Ânemli de─čil diye acizane bir sonu├ž ├ž─▒kartt─▒m...
"I fear the day when the technology overlaps with our humanity. The world will only have a generation of idiots." Albert Einstein
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Triton

Ya┼č: 57
Kay─▒t: 24 Haz 2012 12:14

Rolex Submariner watchmaking Demo

Mesaj bumingaffar » 15 Haz 2017 13:46

Herkese merhaba,

Daha ├Ânce payla┼č─▒m yap─▒ld─▒ m─▒ bilmiyorum , forumda g├Âz├╝mden ka├žm─▒┼č olabilir.

─░yi seyirler.

Kullan─▒c─▒ avatar─▒
bumingaffar

Ya┼č: 35
Kay─▒t: 21 Nis 2015 11:22

Mesaj sedir » 15 Haz 2017 19:26

Videoyu izledim. Ola─čan├╝st├╝ bir┼čey g├Ârmedim. Al─▒nan ├╝creti de d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝n├╝zde olmas─▒ gereken bu. Hatta eksik bile. Eldiven parma─č─▒ gibi konularda eksik bulan arkada┼člara tamamen kat─▒l─▒yorum.
Vakit nakittir.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
sedir

Ya┼č: 54
Kay─▒t: 07 Nis 2010 21:03

Mesaj asymptote » 15 Haz 2017 23:52

Sevisten ziyade video ├žekimi ve ─▒┼č─▒k ├žok ba┼čar─▒l─▒..
Tempus rerum imperator.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
asymptote

Kay─▒t: 11 Ara 2010 14:28

Mesaj darksilence » 16 Haz 2017 01:03

Bu servis videolar─▒n─▒ izledik├že mideme k─▒ramplar giriyor... Yani bu konuda ├╝lkemizde markan─▒n (Omega,Rolex,Oris vb.) servislerine g├╝venebilir miyiz?
"As the Years Go Passing By..."
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
darksilence

Ya┼č: 34
Kay─▒t: 24 A─ču 2012 13:09

├ľnceki

D├Ân TSF Saat Mekanizmalar─▒ & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 5 misafir

Coming Soon

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners