Takema/Raketa Bilgi ve Rus Saatleri Üzerine Sohbet

Antika Saatler ve Cep Saatleri Üzerine Paylaşımlar

Takema/Raketa Bilgi ve Rus Saatleri Üzerine Sohbet

Mesaj godzilla34 » 08 Ara 2010, 22:27

Resim
Sayin ustadlar resimdeki saat hakkinda bir bilgisi olan ustad varsa yardim edebilirse sevinirim nedir ne diyildir bir arkadas bendeki poljot saatle takas yapmak istedi ama bu saat hakkinda bir bilgim yok bilgi verebilecek bir ustadim varsa simdiden tesekkurler resimdeki saat otomatik bendeki saat mekanik.

Ustadlar tabi uzerinde tatema yaziyor ama bu ruslarin nasil yazi karakterleri kullandiklari bilinmez illede markasi tatema demiyim resimden markasinin ne oldugunu anlasilabilrse ne alatekrar tesekkurler
Kullanıcı avatarı
godzilla34

Re: Takema/Raketa Rus Saati Bilgi

Mesaj happytime » 09 Ara 2010, 04:15

a.slm ilk msgım buraya...rus saat meraklılarını gormek guzel ama bu model cok cok bulunur...

tatema degil takema=raketa dersin...83 yıl kurma rus makina...cok para etmez...20lira 40lira arası genelde akıllı alıcıya...

2 kurma vardır sende ordan takvim ayarlarsın...kadran takvim 1980 2000 arasıdır coklarında fonksiyonunu yitirmistir yane...yıl 2010 uzay cagı:))))....

rus saatinin anca bazısı iyidir oda zor bulunur pahalı olur..yas gencise rusun kadını,caviarı,etyahnisi,votkası iyidir:))))...

suisse,fransız tercih et antik saatte yada saglam rus saatleri ara meragın varsa eski bakanlıklara giden saatler iyi bide suslemeli yumurta saatlerden ara...

biras guzel resim olmalı bu kotu resme anca bu kadar bilgi..:S..ciddiyete acık davet edicem...:S..resım bole olmalı...bizim avrupa formlarda olsa cevap hic gelmez bole msglara..xD...sapman az olsun ustatım...

Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
happytime

Mesaj mlm » 10 Ara 2010, 00:00

Happytime aramıza hoşgeldin, iyi forumlar dilerim..
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj godzilla34 » 10 Ara 2010, 03:18

Ustadim sana soz profesyonel fotografciliga baslarsam istedigin tarzda fotolar eklerimben zaten amator saat severken senin boyle garip bir istekte bulunman cok sacma geldigini soylemedende edemiycem kusuruma bakma saygisizlik olarak alma madem resmi begenmedin yorumda yapma ama biz amator saat severleride boyle asagilama simdi seni boyle okuyan bir dostumuz amatorce cep telefonuyla cektigi bir resmi buraya eklemesin yani belkide cok severek aldigi bir saati burda paylasmasin diyosun belkide haklisin sana baska hicbir lafim yok ustadim ben hataliyim ozur dilerim yorumun icinde zahmet edip yazdigin icin tekrardan ayrica tesekkur
Kullanıcı avatarı
godzilla34

Mesaj Clk » 10 Ara 2010, 07:32

Güzel yazmissin godzilla34. Fotograflar kadar birde su Sener Sen "Amerikali" modunda yazilmis cevap'a karsilik süper olmus. Amerikadan döndüm ama öpecek toprak kalmamis heryer beton olmus yaw :D
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj bengisaat » 10 Ara 2010, 19:06

Sanırım Türkçe ile zaman içinde oldukça yabancılaşmışsınız hapytime .

Ciddiyete davet eden mesajınız ciddiyetten epey uzak olmuş.
Konuya dikkat ederseniz işlenen "Fotoğraf böyle olur" Değil antika saatlerle ilgili fikir paylaşımı yapılıyor.Sizinki paylaşım değil adeta alay eden bir ifade olmuş,ancak bunu kötü niyetli olduğunuz değil Türkçe'yi yalnış kullandığınıza yoruyorum.

Umarım yanımıyorumdur.

godzilla34 almayı düşündüğünüz saat ,rusların şimdiki çinli saat üreticilerinin mantığı ile üretilen kalitesi düşük,2 sınıf malzeme ,klasik rus kaba dizaynı uzun yıllar kullanılması için değil pazardan pay kapma amaçlı üretilmiş bir saattir.

Oldum olası rus saatlerine ısınamadım ,kaliteli üretimleri çok nadirdir ancak en kalitelisi bile isviçre saatlerinin kalitesini asla yakalayamadı.
facebook.com/saatatolyesi/
Kullanıcı avatarı
bengisaat

Mesaj godzilla34 » 10 Ara 2010, 21:01

Ustadim sagolasin saat hakkindaki bilgilerin icin degistirmekten vaz gectim sekli guzel bir saatti ama bukadar basitsede koleksiyonda tutmaya gerek yok diger arkadasimin yorumunu verdigim karsilik icinde tekrar ediyorum ben amator bir saat severim profesyonel fotografci degilim elimden geldigince net gorunebilir fotolar eklemeye gayret ediyorum ama elimden gelende bu kendisi saygisizlik olarak almasin amac saat severlere biraz olsun bilgi vermekse isin fotografi veya baska detaylari onemli degildir diye dusunuyorum saat sever olan bir ustad herturlu yardimda bulunmalidir ama iyi ama kotu tabiki elestirilmelidir ama yok seni bizim forumlara almazlar yorum yapmazlar demekte cok ayiptir bu yorum sadece biz amatorleri korkutup resim bile ekleyemeden soru sormasini korkutur insanlara ilgi duydugu konuda tesvik etmek daha hayirli bir yardimdir tabiki hatalarimiz olacaktir ama olumlu ve kirmadan guzel bir sekilde ifade edilirse daha iyi olacaktir diye dusunuyorum herkese yardimlari icin tekrar tesekkurler tum herkese saygilar
Kullanıcı avatarı
godzilla34

Mesaj ckyener » 15 Ara 2010, 19:23

Godzilla arkadaşım, çekinme, gücenme yok. Herkes istediği her şeyi burada sormalı, rahat etmeli. Rahatça soramayacaksak, yazışamayacaksak bu foruma ne gerek var.

Bu arada mekanik alarm saatleri meraklısı olarak ben Poljotun alarm saatlerini seviyorum, varsın çok kaliteli olmasın. Bir de CCCP yazısını görmeyi severim. Son dönemlerde daha bir sever oldum!!!!
Kullanıcı avatarı
ckyener

Sonraki

Dön TSF Antika Saatler & Cep Saatleri - Vintage & Pocket Watches

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 49 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners