Anadolu Demiryolları Zenith İçin Yardım

Antika Saatler ve Cep Saatleri Üzerine Paylaşımlar

Anadolu Demiryolları Zenith İçin Yardım

Mesaj ankerhemmung » 12 Nis 2019, 00:08

Sayın forum üyeleri, elimde bizim için önemli birinden kalan ve sanırım Anadolu Demiryolu ya da İzmir Kasaba Demiryoluna ait ve 1920'li yıllardan büyük kasa, kadranı Eski-Türkçe yazılı ve rakamlı, makinası hassas ayarlı bir Zenith var. Mekanizma çapı 42 cm, yani başka deyişle 18 3/4''' - 19''' kalibre. Saatin balansının iki ayağı da kırılmış. Küçük kurma dişlisinin 3 dişi kırık ama gene de kurulabiliyor. Sorun balansta. Bu saati tekrar hayata çağırmak istiyorum. Ben torna işi yapamıyorum. Elinde bu kalibre Zenith'e uygun balans olan var mıdır? İstanbul'da böyle eski bir parçayı bulabileceğim ya da tamir ettirebileceğim iyi bir usta nerede bulabilirim? Bu konuda yardımlarınız için şimdiden teşekkürler, hoşça kalınız.
"İNSANA SIR OLANI GÖRDÜĞÜM DEMLER OLDU"
Kullanıcı avatarı
ankerhemmung

Re: Anadolu Demiryolları Zenith İçin Yardım

Mesaj asymptote » 12 Nis 2019, 00:23

ankerhemmung yazdı:Elinde bu kalibre Zenith'e uygun balans olan var mıdır? İstanbul'da böyle eski bir parçayı bulabileceğim ya da tamir ettirebileceğim iyi bir usta nerede bulabilirim? Bu konuda yardımlarınız için şimdiden teşekkürler, hoşça kalınız.

Şah As Han'da zemin katta, girişte hemen karşınızda (merdivenlerin yanında) yer alan bir saatçi var; adını hatırlayamadım fakat üzerinde koca puntolarla Patek Philippe, Rolex, Hublot vs. gibi saat markalarının isimleri yer alıyor.. Bendeki TCDD Zenith'in de balans yayında problem vardı, orada değiştirdim. Orjinal yedek parçası ellerinde mevcuttu..
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Re: Anadolu Demiryolları Zenith İçin Yardım

Mesaj Ankthas » 12 Nis 2019, 10:44

Ben de Zenith - TCDD saatimi Şah As Han'daki Bengi Saat - Cengiz Usta'ya tamir ettirmiştim, tavsiye ederim :champ:
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Dön TSF Antika Saatler & Cep Saatleri - Vintage & Pocket Watches

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 37 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners