omega-osmanl覺 cep saati bilgi payla覺m覺

Antika Saatler ve Cep Saatleri zerine Payla覺mlar

Re: omega-osmanl覺 cep saati bilgi payla覺m覺

Mesaj copycat » 17 Au 2019, 20:54

Mandos yazd覺:
ozgtegin yazd覺:'' Dede yadigar覺'' ve '' satmak istiyorum'' bu forumda normal olarak pek ho kar覺lanmayan ifadeler. Mr Soyler de zaten a癟覺klamalara bir teekk羹r bile etmeden forumdan u癟mu. Forumu ne yaz覺k ki b繹yle ge癟ici ve k覺sa 繹m羹rl羹 kullanan o kadar 癟ok kii var ki.

Dede ya da baba yadigar覺 bir saati, hele hele bir cep saatini 癟ok isterdim. 襤nsanlar覺n 3-5 kuru i癟in buna tenezz羹l etmesi 癟ok garip. Bahsedilen rakamlar覺n y羹zlerce kat覺n覺 繹mr羹n羹z boyunca kazan覺rs覺n覺z ama o yadigar bir daha gelmez.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Bravo g羹zel ifade etmisiniz.

MI 6 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
copycat

Ya: 42
Kay覺t: 30 Mar 2015, 10:28

Mesaj SelAc » 17 Au 2019, 21:13

Mandos yazd覺:
ozgtegin yazd覺:'' Dede yadigar覺'' ve '' satmak istiyorum'' bu forumda normal olarak pek ho kar覺lanmayan ifadeler. Mr Soyler de zaten a癟覺klamalara bir teekk羹r bile etmeden forumdan u癟mu. Forumu ne yaz覺k ki b繹yle ge癟ici ve k覺sa 繹m羹rl羹 kullanan o kadar 癟ok kii var ki.

Dede ya da baba yadigar覺 bir saati, hele hele bir cep saatini 癟ok isterdim. 襤nsanlar覺n 3-5 kuru i癟in buna tenezz羹l etmesi 癟ok garip. Bahsedilen rakamlar覺n y羹zlerce kat覺n覺 繹mr羹n羹z boyunca kazan覺rs覺n覺z ama o yadigar bir daha gelmez.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kesinlikle kat覺l覺yorum. Dedemden bana kalan dip癟ii k覺r覺k bir horozlu 癟ifte var bir de elbise f覺r癟as覺. 襤kisine de g繹z羹m gibi bakar覺m.
@zamankoleksiyoneri
Kullan覺c覺 avatar覺
SelAc

Ya: 43
Kay覺t: 16 Eyl 2018, 21:10

Mesaj ibrahim223 » 17 Au 2019, 23:08

Nas覺l yani?
Sordu ve gitti mi?
[emoji5]

LG-H815 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
ibrahim223

Kay覺t: 12 Oca 2018, 22:11

Mesaj SelAc » 18 Au 2019, 13:53

Dedem inaat ustas覺ym覺. 35 ya覺nda bir i kazas覺nda vefat etmi. Babam en b羹y羹k 癟ocuu, 7 ya覺ndaym覺. Bir saati bile yoktu bileinde belki de. Bana ondan bir saat kalsayd覺 eer. Deil satmak, fiyat覺n覺 繹renmeye bile utan覺rd覺m.
@zamankoleksiyoneri
Kullan覺c覺 avatar覺
SelAc

Ya: 43
Kay覺t: 16 Eyl 2018, 21:10

Mesaj CptOz » 18 Au 2019, 14:20

Atalar覺m覺zdan kalan eyleri elde tutmak ve gelecek nesillere devretmek ger癟ekten 繹nemli. Ne yaz覺k ki ge癟mie bakarsak genelde cahil b覺rak覺lm覺 bir toplumuz. Eminim bir 癟oumuz dedesini, belki en fazla dedesinin babas覺n覺 veya dedesini bilir ama daha 繹ncesi pek yoktur. Kalan ne bir hat覺ra, yaz覺, iir, resim, kitap, defter vs. yoktur. Hi癟 unutmuyorum 襤ngiltere'de normal bir vatandala yapt覺覺m bir muhabbette bana yakla覺k 250 y覺l 繹ncesinden b羹y羹k b羹y羹k annesinden kalan zooloji 癟izimlerini ve notlar覺 i癟eren defter g繹stermiti. Cehalet ve fakirlik ile yorulmu olunca atalar覺m覺zdan pek fazla bir ey gelmemesi normal tabii. Benim rahmetli dedemden (orman memuru ve 襤stiklal Harbi gazisi; madalyas覺 b羹y羹k day覺 tarafinda) bana da tek kalan ey bu Zenith k繹stekli saat. 襤ster 100 ister 100 bin tl olsun satmam, fiyat bile sormam...Resim
Kullan覺c覺 avatar覺
CptOz

Kay覺t: 01 Au 2018, 11:27

Mesaj afl » 18 Au 2019, 18:57

ibrahim223 yazd覺:Nas覺l yani?
Sordu ve gitti mi?
[emoji5]

Elbette sordu ve gitti.
Bu foruma gelip rolexini, hatta 癟akma rolexlerini g繹sterip bireyler ispat etmeye 癟al覺anlar gibi,
bilip bilmeden en basit konularda bile at覺p tutanlar gibi,
etraftan duyduklar覺 yalan yanl覺 eyleri burada bilgiymi gibi bilgi癟癟e satmaya 癟al覺覺p alay konusu olanlar gibi,
buray覺 donan覺m haber falan zannedip iki mesajla komplekslerini kusup, yine gerekli cevab覺 alanlar gibi,
bu forumun deerini bilmeyen herkes gibi,
Gitti.
Maya bu olduu s羹rece daha 癟ook gelip gidenler olacak. Biz kendi hobimizin deerini bilip, ayn覺 deeri g繹sterenlerle 7 den 70'e en tecr羹besizimizden en bilgili ustalar覺m覺za kadar hepberaber sohbete devam edeceiz.

SM-A810F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
afl

Ya: 57
Kay覺t: 27 May 2014, 15:18

Mesaj rolexcollector » 18 Au 2019, 19:12

afl yazd覺:
Sordu ve gitti mi?
[emoji5]

Elbette sordu ve gitti.
Bu foruma gelip rolexini, hatta 癟akma rolexlerini g繹sterip bireyler ispat etmeye 癟al覺anlar gibi,
etraftan duyduklar覺 yalan yanl覺 eyleri burada bilgiymi gibi bilgi癟癟e satmaya 癟al覺覺p alay konusu olanlar gibi,
buray覺 donan覺m haber falan zannedip iki mesajla komplekslerini kusup, yine gerekli cevab覺 alanlar gibi,
Gitti.
Maya bu olduu s羹rece daha 癟ook gelip gidenler olacak. Biz kendi hobimizin deerini bilip, ayn覺 deeri g繹sterenlerle 7 den 70'e en tecr羹besizimizden en bilgili ustalar覺m覺za kadar hepberaber sohbete devam edeceiz.

Az覺na sal覺k Kerem abi [emoji1319][emoji1319][emoji1319]

SM-G973F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullan覺c覺 avatar覺
rolexcollector

Ya: 41
Kay覺t: 31 Mar 2010, 23:14

Mesaj doc » 18 Au 2019, 19:19

afl yazd覺:
Sordu ve gitti mi?
[emoji5]

Elbette sordu ve gitti.
Gitti.

Her kelimesine imza atar覺m. Eline sal覺k Kerem abi.

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
doc

Ya: 45
Kay覺t: 13 Mar 2015, 17:25

ncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    G繹r羹nt羹leme
    Yazar

D繹n TSF Antika Saatler & Cep Saatleri - Vintage & Pocket Watches

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 28 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners