Seiko 5 6309- Son haline bir bakın- Güzel bir hikaye

Antika Saatler ve Cep Saatleri Üzerine Paylaşımlar

Re: Seiko 5 6309- Son haline bir bakın- Güzel bir hikaye

Mesaj raven » 04 Kas 2018, 23:59

Vaktin dışında birikmiş anıların göstergesi...
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Mesaj bengisaat » 11 Kas 2018, 00:06

Güzel yorumlarınız için teşekkürler dostlarım, elimden geldiğince övgülerinize layık olmaya çalışıyorum.
Ömer bey beğendiğinize sevindim.
Saatim onarım sürecinde sunduğum alternatiflere her defasında en iyisi olsun demeniz babanızın hatırasına ne kadar saygı duyduğunuzun göstergesiydi.
Aslında ben ve benim gibi düşünen ustalar olarak bizler hangi meslek grubundan olursa olsun hatıraları onarmak geri getirmek ; anılarınızı tazelemekle yükümlü olduğumuzu hissediyoruz.
Her ne kadar polisaja karşı olsam da.
Oldukça yıpranmış görüntüsü nedeniyle temlik koymadım polisajını da yaptırdım.
Umarım babanızın hatırasına duyduğunuz saygı ve duygusallığı torunlarınızda gösterir ve bu hatırayı yaşatmaya devam ederler.
Torunlarınızın bu saatle tanışacağından ne kadar eminsem sizlerin ve forumdaki tüm dostlarımında bu saygıyı, hoşgörüyü ve terbiyeyi torunlarından göreceklerinden de o kadar eminim.
Sizleri bu yüzden seviyorum forumdan gelen herkese indiri yapıyor öncelik tanıyorum hatta çoğunuz şahit olduğunuz gibi piyasadan gelen işleri özellikle de piyasada yapılması mümkün olan saatleri geri çeviriyor ve böylece sizlerin saatlerine daha geniş zaman ayırabiliyorum . Tabii kahve içmeye de...

Saatinizi güle güle kullanın konuştuğumuz gibi ve her zamanki gibi ucuz pahalı ayırımı yapmadan tek kıstasım saatin manevi değeri olması veya sahibinin saatine değer vermesidir
.
facebook.com/saatatolyesi/
Kullanıcı avatarı
bengisaat

Mesaj Maradona » 11 Kas 2018, 00:42

bengisaat yazdı:Güzel yorumlarınız için teşekkürler dostlarım, elimden geldiğince övgülerinize layık olmaya çalışıyorum.
Ömer bey beğendiğinize sevindim.
Saatim onarım sürecinde sunduğum alternatiflere her defasında en iyisi olsun demeniz babanızın hatırasına ne kadar saygı duyduğunuzun göstergesiydi.
Aslında ben ve benim gibi düşünen ustalar olarak bizler hangi meslek grubundan olursa olsun hatıraları onarmak geri getirmek ; anılarınızı tazelemekle yükümlü olduğumuzu hissediyoruz.
Her ne kadar polisaja karşı olsam da.
Oldukça yıpranmış görüntüsü nedeniyle temlik koymadım polisajını da yaptırdım.
Umarım babanızın hatırasına duyduğunuz saygı ve duygusallığı torunlarınızda gösterir ve bu hatırayı yaşatmaya devam ederler.
Torunlarınızın bu saatle tanışacağından ne kadar eminsem sizlerin ve forumdaki tüm dostlarımında bu saygıyı, hoşgörüyü ve terbiyeyi torunlarından göreceklerinden de o kadar eminim.
Sizleri bu yüzden seviyorum forumdan gelen herkese indiri yapıyor öncelik tanıyorum hatta çoğunuz şahit olduğunuz gibi piyasadan gelen işleri özellikle de piyasada yapılması mümkün olan saatleri geri çeviriyor ve böylece sizlerin saatlerine daha geniş zaman ayırabiliyorum . Tabii kahve içmeye de...

Saatinizi güle güle kullanın konuştuğumuz gibi ve her zamanki gibi ucuz pahalı ayırımı yapmadan tek kıstasım saatin manevi değeri olması veya sahibinin saatine değer vermesidir
.
Yaz tatili dönüşü eşimle yanınıza uğradığımızda bu dediklerinize yakından bizzat şahit olduk Cengiz Bey... Bize gösterdiğiniz misafirperverlik takdire şayandı... İşyerinizdeki huzur zaten birçok şeyi anlatıyor... İyi ki varsınız... Tekrar teşekkür ediyoruz her şey için... Kazancınız daim olsun... [emoji257][emoji7]
Kullanıcı avatarı
Maradona

Mesaj hizliomer » 13 Kas 2018, 17:02

Cengiz Ustam çok teşekkür ederim.
Sizden aldığım her bilgi kırıntısı değerli. Bir ara polisaja neden karşı olduğunuzu da açıklayabilirseniz iyi olur, çünkü siz karşı iseniz biz de karşıyız :)
Kullanıcı avatarı
hizliomer

Mesaj bengisaat » 29 Kas 2018, 10:07

Polisaj her saate yapılır yada hiç bir saate yapılmaz diyemeyiz.
Hatıra değeri olan bir saatteki çiziklerin herbirinin bir hatırası vardır polisajla bu hatıralarıda silmiş olursunuz. Bunun maddi değeri manevi değeri kişiye göre değişecekir.
Öte yandan 2. el alınmış ve çiziklerin çok rahatsız edici bir görüntü olduğu durumlarda ise polisaj gerekir.
Öte yandan her polisaj saattin yüzeyinden bir miktar incelmesi demektir.Yani alışkanlık haline getirmemek lazım.

Örnek verelim :
Dedeniz bir saat almış yıllarca kutusundan hiç çıkarmamış pırıl pırıl. Bu saat Babanıza ondan da size geçmiş.
Dedenizin bir başka saati ise yıllarca temiz bir şekilde kullanılmış ama kullanıma bağlı çizikler söz konusu bu saat de yine babanıza ve ondan da ağabeyinize geçti.
Hanginize göre hangisi daha değerlidir
facebook.com/saatatolyesi/
Kullanıcı avatarı
bengisaat

Mesaj CptOz » 29 Kas 2018, 20:39

Sn. Ustam çok yerinde ve güzel bir örnek vermişsiniz. Bizimle ilgili hatıraların ve yaşanmışlıkların izlerini taşıyan saatler ayrı bir değerli . Ayrıca elinize de sağlık...
Kullanıcı avatarı
CptOz

Mesaj hizliomer » 01 Ara 2018, 12:49

bengisaat yazdı:Polisaj her saate yapılır yada hiç bir saate yapılmaz diyemeyiz.
Hatıra değeri olan bir saatteki çiziklerin herbirinin bir hatırası vardır polisajla bu hatıralarıda silmiş olursunuz. Bunun maddi değeri manevi değeri kişiye göre değişecekir.
Öte yandan 2. el alınmış ve çiziklerin çok rahatsız edici bir görüntü olduğu durumlarda ise polisaj gerekir.
Öte yandan her polisaj saattin yüzeyinden bir miktar incelmesi demektir.Yani alışkanlık haline getirmemek lazım.

Örnek verelim :
Dedeniz bir saat almış yıllarca kutusundan hiç çıkarmamış pırıl pırıl. Bu saat Babanıza ondan da size geçmiş.
Dedenizin bir başka saati ise yıllarca temiz bir şekilde kullanılmış ama kullanıma bağlı çizikler söz konusu bu saat de yine babanıza ve ondan da ağabeyinize geçti.
Hanginize göre hangisi daha değerlidir

Evet çok mantıklı ustam
Kullanıcı avatarı
hizliomer

Önceki

Dön TSF Antika Saatler & Cep Saatleri - Vintage & Pocket Watches

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 30 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners